Přejít na obsah

CERTINA OWNERS CLUB


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Zdravim,

ma tu niekto z vas nove modre alebo cierne ds action?

http://www.certina.com/cs/collection/gent-quartz/ds-action#m=1

Obzeram sa prave po nejakych quarz potapkach, nepresnost Tangente (cca +3 az +7s/den podla dlzky doby nosenia), neuniverzalnost (oblekovky) a vodotesnost 30M ma uz prestava bavit, ale necham si ich ako sviatocne hodinky :D

Celkom sa mi pacia nove Ds action (velkost, vyska,jednoduchy styl, termokompenzovany quarz, cena...)

Len fotiek a videi je zatial malo.

Mam par otazok:

1.VitekB tu 3.10 pisal, ze maju horsi strojcek alebo sa to tykalo chronoverzie? Na webe Certiny uvadzaju presnost ?10s/rok, co mi uplne postacuje.

2.Moze sa stat, ze pri vymene baterky zastane sekundovka medzi indexami a potom nebude licovat s indexami (to mi len tak napadlo, napr. na chrono Tissotoch sa dali vsetky rucicky vyresetovat na 12-ku, no toto chrono nie je)?

3.Nelicovanie sekundovky na indexy

Uz si ich Lexa pozrel nazivo?

Casio Edeffice licovanie zvladaju a su za polovicu :D

4.Je intenzita a vydrz lumi porovnatelna so Seiko?

Pripadne ak by ste mali este nejaky tip na podobne potapky, tak budem rad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Tím bych se nezabýval. Jen se na WUS řešilo, že Certina upustila od vyšších řad strojků a začaly hromadně montovat strojky z nižší řady ETA (fashion line nebo trend line, už nevim, prostě něco víc plastového).
?2. Jetliže vteřinová na tříručkách nelícuje od začátku, nebude lícovat ani po výměně baterky a naopak.
?3. Na Seamasterech za několikanásobek to též často není zcela na index, neřešil bych to.
?4. To netuším, ale na všech nových Certinách mi lumi svítila určitě menší intenzitou, než na Seiko SKX. Po pár minutách se rozdíl zmenšil. Seiko podle mě po počátečním megasvitu dost poleví, Certina méně výrazně.

"Živé" fotky Certin z tvého odkazu nalezneš ve vlákně ?????? ???? Certina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitek, dakujem pekne za odpovede.

Zobral by som si asi tie cierne, budu univerzalnejsie ako modre.

1.V tychto by mala byt ETA F07.411, ci su v tom strojceku nejake plastove casti sa mi nepodarilo najst.

http://www.olfert-co.de/Certina-DS-Action-Precidrive-Herrenuhr-C0324101105100

3.Skusim teda predajcu poprosit, ci by mi neposlal kus s licujucou sekundovkou a lunetou :D

4.Lumi som sa trochu bal, lebo na novych chronografoch z tejto recenzie mu svietlili rucicky viac ako indexy, pise ze je lepsia ako pri predoslych potapkach od Certiny co mal a ze lumi vydrzi dlho svietit :

http://uhrforum.de/certina-ds-action-diver-precidrive-chronograph-geruehrt-nicht-geschuettelt-t240065

a na tomto videu vyzera lumi dost chabo, ked ich znovu nasvieti, tak je to trochu lepsie, 16:10:

Na fotkach z tvojho odkazu svietia rovnomerne a podla mna dostatocne.

 

Ma niekto tip na podobne potapky s termokompenzovanym quarzom za podobnu cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termokompenzovaný strojek ber spíše jako marketing. Moje zkušenost:

  1. DS First Diver: +2s/6měsíců
  2. DS-4: -4s/6 měsíců
  3. DS-2 Chronograph: -4s/6 měsíců
  4. Omega SMP 300m: zatím +2s a mám je od 1.11.2015
  5. Candino za 5tis.Kč s nějakým ETA se třemi kameny +12s/6měsíců

Jinými slovy v mém případě nevykazovala DS-2 s termokompenzací o moc lepší výsledky, než ostatní quartzky. Strojku bych se nebál, 15-20 let určitě vydrží. Za podobnou cenu jiné TCQ neznám, možná nějaké Ch.Ward se stopkami (COSC TCQ ETA u některých modelů)  nebo tu občas byly za něco málo přes 20kkč použité Grand Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hlásím se do klubu - DS Podium Big Size (C001.617.26.057.00) a při té příležitosti, bych se rád zeptal na jak výměnu baterie (hodinky jsem koupil starší).

Není zde závit, ale jen namačkávací víčko, tak jestli mě něco může zaskočit (např. těsnění)

díky

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Naživo je ta černá skutečně dokonalá (očumoval jsem je v Koscomu při čekání na výměnu baterky v DS-4). DS-4 po výměně baterky za měsíc nevykazují pozorovatelnou odchylku, takže oproti současným -8s/rok jsem teda asi skoro na nule  :clap:.

Nicméně, dnešní návštěva želvího webu mě dost vyděsila. Kompletně ho předělali do podoby, kterou používá například Omega. Pryč je přehledné členění, které obsahovalo pouze pánské/dámské a v další úrovni pak quartz/mechanika. Jednoduché, elegantní a hlavně se v tom dobře listovalo, protože si člověk mohl prohlédnout např. všechny (pánské) quartzky. Nyní máme 4 kategorie (heritage, urban, aqua, sport). Podle mě je to naprosto tragický, protože fakt nepotřebuji zároveň sledovat náhodně zamíchané dámské modely a rád bych si třeba vyfiltroval preferovaný pohon...

Co je ale horší - nevidím tam klasické DS-1 s ETA 2824-2. Pouze model s DAYDATE, small second a s powermaticem. Jelikož se mi ta bílá vteřinovka vůbec nelíbí, lumi nepotřebuji, zato bíle datum nesnesu a preferuji vyšší frekvenci oproti délce rezervy, nutí mě Certina starý model koupit znovu, dokud je mají skladem  :lol2:. A to jsem ho plánoval až někdy v létě. Ještě vyčkám, jestli nevydají DS-2 precidrive i s jinou vteřinovkou, než je ta svítivě zelená. Kvituji černý ciferník a zbavení se toho pseudocarbonu. Vlastně teď nevím, jestli ten můj quartz boj má smysl, když přes týden nenosím nic a hodinky si užívám pouze výjimečně o víkendu... Asi bude opravdu nejlepší koupit zpět mechaniky a nechat si je spolu se Seamastery/DS 1st jako víkendovky.

Limitka, která se na želvím webu objevila již před BW2016:
post-27786-0-30691800-1458589941_thumb.jpg

post-27786-0-51603000-1458589974_thumb.jpg

Další barevné varianty updatovaných DS-2 3hand:
post-27786-0-86646600-1458590095_thumb.pngpost-27786-0-33544200-1458590097_thumb.pngpost-27786-0-70298400-1458590098_thumb.pngpost-27786-0-31076700-1458590100_thumb.pngpost-27786-0-98960300-1458590101_thumb.png

Ještě video modré verze:




Updatem prošla i menší verze modelu DS-4, která měla doposud číselné indexy. Přiznám se, že to byl přesně důvod, proč jsem zvolil plnotučný model. Nyní bych volil jinak (=ty menší), tohle je super:
post-27786-0-60118700-1458590093_thumb.png vs. stará: post-27786-0-12461400-1458590866_thumb.jpg



Baselworld 2016 přinesl i retro limitku DS-1 (nějaké počteníčko o spojení značky Certina a výstup na Dhaulagiri (8167m) je zde, říkejme jim "malé Expy" :lol2: .) :

post-27786-0-96192200-1458590344_thumb.jpgpost-27786-0-37870200-1458590346_thumb.jpg

Zdroj: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=324822 + certina.com

Rozhovor s CEO Certina v Baselu zde. Novinky by měly být shrnuty tamtéž, ale neočekávám nic překvapivého - pouze nové barevné varianty.

Ještě mě pobavil tenhle komentář o lunetě na Action Diverech  :clap: https://youtu.be/dgpxsdBXLG8?t=6m5s. Chudák se z toho zakoktal.

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím se do klubu. Certina DS Limited Edition ? Ole Einar Bj?rndalen

 

Poprvé jsem je viděl v časopise, v roce 2014 ........... zamiloval jsem se

od té doby jsem po nich pokukoval ............... dnes jsem si je pořídil  :)

 

Gratulujem, veľmi pekné hodinky. Tých 5 bodiek nad indexom 6 hodiny má aký význam resp. symboliku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední serie fotek SDGM mi dost rozhodila, takže řeším následující možnosti:

 

     1. Koupit DS-1 s 2824-2

 

nevýhody:

  • nevím, jestli vlastně současný stav není nejlepší a zase bych je neprodal, protože mechanické hodinky jednoduše nejsou pro mě (SMP, DS 1st Diver a jako oblekovky, které nosím jen k obleku/košili DS4 BS - tenké, pohodlné, přehledné, ale oproti DS-1 jsou jednoduše extrémně obyčejné). Změnily se mi ale uživatelské návyky a hodinky nosím pouze výjimečně, takže bych to možná snesl.
  • spona je asi stejná, jako na 1st Diverech, takže se k nim vůbec nehodí a na mém malém zápěstí by to nebylo nic pohodlného
  • musel bych koupit nové
  • musím jednat hned, už je začali stahovat z eshopů...

výhody:

  • mám vyzkoušeno, že jsou to pro mě prostě top hodinky, co se vzhledu týče a SDGM by byly takový designový experiment
  • chválili je i lidé hodinkami nedotčeni aniž bych je zmiňoval; často jsem si všiml, že mi někdo pohledem hypnotizuje zápěstí - to se u Seamasterů naštěstí nikdy nestane

 

       2. Počkat na SDGM v prodejní sekci

 

nevýhody:

  • můžu čekat dlouho, je jich tu ve srovnání s teoretickou poptávkou dost málo a vyprodají mi mezitím skladové Certiny
  • tvar pouzdra pro mě není ideální (moc kulatý)
  • onyx na korunce by mě mohl brzy začít vadit
  • i když je SEIKO hodinářsky nad Certinou, obrovské množství low end modelů způsobuje, že bych raději měl na zápěstí Certinu

výhody:

  • diashield
  • SEIKO jsem dlouho neměl
  • antireflex
  • magický antireflex
  • už jsem psal o antireflexu  :)?

Jak byste se rozhodli a proč?

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...