Přejít na obsah

CERTINA OWNERS CLUB


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Ahoj rád bych se přidal do klubu

 

CERTINA DS CAIMANO

 

ETA Powermatic 80

Ciferník stříbrný Index+Arabic

Safírové sklíčko

Safírové dýnko

WR 100m

Pouzdro nerezová ocel 316L velikost 39mm

Tah nerezová ocel 316L s motýlovou sponou s 2 tlačítky

 

Koupeno v Koscom.

 

Přesnost strojku: zatím je v záběhu ale dělá +2s za den z čehož jsem nadšen Uvidím po měsíci.

 

Hodinky hodnotím velmi kladně za tu cenu mají vše co jsem požadoval a vlastně co chtít víc na běžné každodenní nošení.

 

Přikládám pár fotek.

 

 

ae55452f3c05390fefaa3999c4fae1df.jpg

 

d82f14c7ce7ec98f83a1f71a3f2413ef.jpg

 

f65cf7d47046ba1772240e65d06859c4.jpg

 

0f9d8fb8f16e2cd3b6dd814929e6d521.jpg

 

375a7826296563047886da056dff691a.jpg

Upraveno uživatelem M.Kus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, moje první pořádný hodinky.

 

DS-1 byly moc hezké ale tady se mi víc líbil tvar pouzdra, i když to už sou jen detaily.

Ještě jsem zvažoval DS Podium a Tissot PRC 200.

 

Tak snad budou Certinky fajn a budou dlouho sloužit.

 

Jestli pojedou tak přesně tak ani nebude důvod je nechat serizovat, to by už asi stejně nikdo líp neseřídil a ty +2s jsou fajn a dnes ráno naměřeno jen +1s - měl jsem min aktivní den včera.

 

Nad jakými konkrétně uvažuješ?

 

Jo a proč tu nemáme samostatnou sekci jako ostatní značky?

 

Ještě uvažuji jestli k nim koupit kůži nebo NATO nějaký výrazný.... myslím že na sportovní pojetí by to mohl podtrhnout tento:

 

https://www.strapshop.cz/nato-strap-flags/nato-strap-swiss

 

Koženej bych si asi nechal objednat originál - asi spíše z DS Podium kde je ta hrubá bílá niť, jen váhám zda hnědej nebo černej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem to tu kousek nazpět . Váhám mezi těmito: http://hodinkyhanak.cz/CertinaDSFIRSTGENTAUTOMATIC-C014.407.11.051.00

 

a těmito: http://hodinkyhanak.cz/Panskehodinky?product_id=1564&sort=rating&order=DESC&limit=60

 

Ty powermaticy mi přijdou univerzálnější a rezerva 80h zní lákavě. Na DS First se mi víc líbí pouzdro a celkově sportovnější vzhled. 

Už jsem byl U Hanáka i okukovat. Paní byla ochotná, nechala mi oboje vyzkoušet na ruce a povzbudila slovy: přijďte klidně víckrát ať se rozhodnete správně a jste spokojený....

To potěší.

Tak ať ti dobře slouží a jdou co nejpřesněji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mohu můj názor:

 

Ten Powermatic nejen že má 80h rezervu, ale taky vysokou přesnost a v podstatě většina (téměř vše co jsem četl názory a zkušenosti) splňuje normu na COSC i když to nemáš oficiálně, jelikož na testy jde jen zlomek z produkce nicméně je vše seřizováno stejně.

 

Dnes jsem byl na +1s budu to dál hlídat a mohu ti potom napsat, ale bral bych to jako výhodu - výhodu v tom, že koupíš hodinky a 7-8 let je nemusíš otevřít - jak mi řekli při koupi ten strojek nevyžaduje častou údržbu a když máš tak dobře utěsněné hodinky není důvod do toho vrtat kor když běhají přesně z výroby.

 

Zas u tebou vybraných je rozdíl v ceně dost velký.

DS-1 s Powermatic v jiné verzi ciferniku stojí i o par tisíc min - tohle mě štve ze mas stejný hodinky jen udělají jiný cifernik ani ne lepší ani horší jen jiný a šup 2-3-4 tisíce navíc.

 

Ale vzal bych ty s Powermatickem. Máš nepsanou jistotu, že budeš spokojen a nebudeš muset nechávat hodinky seřizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J? teď občas zase tahám tyhle pandy DS Cascadeur.Už jsem asi před dvaceti lety(sakra to letí,to ani není možný)vlastnil ty samé,akorát s modrým cifrem.Jsou to zvláštní hodinky,a tuhle Etu,co je v nich používalo svého času několik známých hodinářských firem.V roce 1995 to byl docela revoluční model.

post-10299-0-69954500-1531568712_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsem tu nováček, ale mám pro vás radostnou novinku.

 

Požádal jsem moderátora sibirnaya o vytvoření sekce CERTINA, dnes mi dal vědět, že to admin schválil, že to tedy chvilku zabere ale bude to.

 

Četl jsem tu, že po tom pár lidí toužilo tak snad to udělá radost i ostatním a budeme mít místečko kde budou vlákna o Certinách hezky pohromadě.

 

Tímto ještě jednou děkuji SIBIRNAYA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...