Jump to content

Recommended Posts

Posted

Nemáte někdo zkušenosti s hodinkami ATOMIC, které jsou řízené rádiem? Od kamaráda z USA jsem jedny takové právě dostal a když se je tedy pokouším nastavit, tak ne že by měly náš čas, ale nemají ani východní či západní čas USA, což je mi tedy tady v Česku stejně docela jedno. Teď je 8:05 a na hodinkách je 13:05 :thumbsup_anim:

Nemáte někdo nějakou radu? Díky :worried_anim:

Posted
Nemáte někdo zkušenosti s hodinkami ATOMIC, které jsou řízené rádiem? Od kamaráda z USA jsem jedny takové právě dostal a když se je tedy pokouším nastavit, tak ne že by měly náš čas, ale nemají ani východní či západní čas USA, což je mi tedy tady v Česku stejně docela jedno. Teď je 8:05 a na hodinkách je 13:05 :thumbsup_anim:

Nemáte někdo nějakou radu? Díky :worried_anim:

 

Najdi si casove pasmo ku ktoremu dany cas pasuje a prestahuj sa tam....:)

Posted (edited)

Asi to bude tak. Bohužel. V manuálu by ses měl dočíst, jestli jejich přijímač "umí" Evropu. Asi se to vyrábí pro USA /typ neznáš?/.

Koukal jsem na US stránky kde ATOMIC mají, ale píší tam, jen o časových pásmech v USA.

Edited by gandalf
Posted (edited)

Hodinky Atomic jsou s největší pravděpodobností schopny přijímat jen signál vysílaný v USA.

Existují celkem čtyři vysílače časového signálu, každý má dosah asi 1500km.

DCF-77 v Německu

MSF-60 v Anglii

WWVB v USA (Colorado)

JJY v Japonsku

Každý vysílač má jiný kmitočet a jiné kódování signálu. Hodiny a hodinky se vyrábějí se schopností přijímat jeden signál, několik, nebo všechny. To je vždy třeba hledat v jejich popisu. Hodiny u nás prodávané jsou většinou zařízeny na příjem signálu DCF z Německa.

Edited by dubraro
Posted
Nemáte někdo zkušenosti s hodinkami ATOMIC, které jsou řízené rádiem? Od kamaráda z USA jsem jedny takové právě dostal a když se je tedy pokouším nastavit, tak ne že by měly náš čas, ale nemají ani východní či západní čas USA, což je mi tedy tady v Česku stejně docela jedno. Teď je 8:05 a na hodinkách je 13:05 :thumbsup_anim:

Nemáte někdo nějakou radu? Díky :worried_anim:

Hele, možná by stálo za úvahu přesunutí ruček o pět hodin zpět.

Posted

Pokud ukazují minuty a vteřiny přesně a liší se v hodinách, tak je to výborné, asi chytají německý nebo anglický vysílač. K posunu o celé hodiny slouží funkce nastavení časového pásma, hledej "set time zone".

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...