Jump to content

Recommended Posts

Posted

Ahoj všem fandům do hodinek. V jiném vlákně jsem se s jedním kolegou dostal do sporu kdo vynalezl první automaty. Zatím je několik favoritů ale nebudu je sdělovat abych vás neovlivnil. Takže prosím kolegy znalejší historie o nějaké upřesnění, která osoba či firma stála za vynálezem samonátahu.

Díky

Posted
Ahoj všem fandům do hodinek. V jiném vlákně jsem se s jedním kolegou dostal do sporu kdo vynalezl první automaty. Zatím je několik favoritů ale nebudu je sdělovat abych vás neovlivnil. Takže prosím kolegy znalejší historie o nějaké upřesnění, která osoba či firma stála za vynálezem samonátahu.

Díky

 

Fortis na webu tvrdí, že "samonátah" vykoumal jejich John Harwood - patentováno 1924, první kusy vyrobeny 1926

http://www.harwood-watch.com/

 

Posted (edited)

tak nic už to tu je. Ale jestli jde vo Perrelet&Harwood tak ten první to vrazil do kapesních no a ten druhej do náramkovejch.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by hciq
Posted
tak nic už to tu je. Ale jestli jde vo Perrelet&Harwood tak ten první to vrazil do kapesních no a ten druhej do náramkovejch.

 

ať to byl kdo chce, stejně zůstává rozum stát nad tím, čeho byli schopni borci v dobách "za krále klacka"

Posted
Jak moc to asi bylo v kapesnich hodinkach ucinne ? :)

15 minut chůze natáhlo Perrelet kapesní hodinky na 8 dní chodu, to byli borci za krále klacka

Posted
15 minut chůze natáhlo Perrelet kapesní hodinky na 8 dní chodu, to byli borci za krále klacka

 

Ty brdo :))

Posted
15 minut chůze natáhlo Perrelet kapesní hodinky na 8 dní chodu, to byli borci za krále klacka

 

To mi prijde v kapse az skoro nepravdepodobne - pri klidne chuzi nechapu, co by tam ten rotor asi tak mocneho vykonal. Zvlast pri sile pera kapesnich hodinek.

Posted
To mi prijde v kapse az skoro nepravdepodobne - pri klidne chuzi nechapu, co by tam ten rotor asi tak mocneho vykonal. Zvlast pri sile pera kapesnich hodinek.

 

Možná chvilku studuj rotor na hciqově fotce.

Posted
Možná chvilku studuj rotor na hciqově fotce.

 

15 minut bezne chuze, pokud je budu mit ulozene v kapse to rozhodne na 8 dni nenatahne - tomu proste absolutne neverim. Do dnesnich hodinek, ktere maji rezervu chodu v radu mnoha dni se davaji az tri perovniky. A aby to rotor za takovou chvilku pri tak nepatrnem pohybu, jako je chuze natahl - to se mi vazne nezda.

Posted
15 minut chůze natáhlo Perrelet kapesní hodinky na 8 dní chodu, to byli borci za krále klacka

 

A co 15 minut jazdy na koni? :worried_anim:

  • 4 years later...
Posted (edited)

QUOTE(alt @ 13.6.2007 - 12:59) 95649[/snapback]Jak moc to asi bylo v kapesnich hodinkach ucinne ? Posted Image

15 minut chůze natáhlo Perrelet kapesní hodinky na 8 dní chodu, to byli borci za krále klacka

 

 

jde o to ze v kapesnich hodinkach fungoval automaticky natah na principu krokomeru a proto to bylo mozne. (v kapse se nijak hodinky nepohybuji(rotor nema moc moznosti jak by se otocil, narozdil od naramkovych)

 

Edit : takze HCIQ ma pravdu i kdyz nevim jestli opravdu 15 minut staci na tak plne natazeni pera v perovniku

Edited by Stepino

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...