Přejít na obsah

Vintážní Ladičky ("Electric watch")


Rodkopf

Doporučené příspěvky

Zdravím ladiče :-)

 

ad Lobster: datumové kolo je stejné jako u ne-chrono verze, jako náhradní díl už není, ale ještě nedávno šly koupit celé NOS strojky i s datumem na eBay za cca 100 CHF.

Kolo s dnem v týdnu by měli mít v Anglii, (už ale jen jiné jazykové mutace než Aj), v obchodě s náhradními dily, jehož název jsem zapomněl, ale je to obdoba ofrei.Com

 

ad baterie: kalibrům ESA je napětí putna, vadí to jen těm prvním Bulovám. Mnohé z nich byly už v minulosti upraveny na vyšší napětí, pokud ne, dá se koupit adaptér ( dá se místo baterie a do něj se dá baterie menší, upraví to napětí na těch 1.3)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Lobster: Pokud chceš jenom samotná datová kola, tak se dají sehnat (nové) zde: http://www.ebay.co.uk/itm/ESA-9164-Day-Date-Wheels-New-Omega-f300-Tissot-Tissonic-Longines-Ultronic-/291250870822?pt=UK_Jewellery_Watches_WatchAccessories_SpareParts_SM&hash=item43cfe79a26

Má jich omezený počet, ale v nabídce jsou už několik měsíců, takže zájem není zas tak velký. Pokud tomu rozumím správně,tak cena je vždy za jedno kolo.

Podle jména je prodává Paul z electric-watches.co.uk, který se specializuje na elektrické hodinky. Mj. umí opravit i Omegy Megasonic (pokud má díly..), což už možná dnes nikdo další nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem tady četl, že speedsonicky 300 Hz se dají opravit i u nás. Jak moc jsou to poruchové hodinky a co se na nich případně kazí? Klidně mě odkažte, kde bych našel informace. Ty lobstery mě pekelně lákají. Mám ale strach, aby mě následné opravy nezruinovaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pirx: ano, mam redukciu a ano mam Bulovu z roku 1970
obchod ktory spominas asi bude https://www.cousinsuk.com

malda: co som vysledoval najcitlivejsia je cievka na ladicke, zatial vyzera ze na ebayi su...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem tady četl, že speedsonicky 300 Hz se dají opravit i u nás. Jak moc jsou to poruchové hodinky a co se na nich případně kazí? Klidně mě odkažte, kde bych našel informace. Ty lobstery mě pekelně lákají. Mám ale strach, aby mě následné opravy nezruinovaly...

 

Me je opravovali u Knespl&Mejzlik. Myslim ze to byl Jirka, po oprave je zreguloval tak, ze jdou jak kdyby byly atomovy. Narizuji je 2x rocne pri zmene letniho casu, jinak jdou plus minus 0.00000001s. :clap:

Ladickovy strojek se da sehnat na dily nebo na vymenu kus za kus, chronograf je prachobycejny mechanicky ktery se vetsinou nepokazi jen tak. Datumova kola jak je vyse odkaz se koupit daji. Ve strojku se muze spalit vinuti civky, nebo odejit elektronika, nebo se poskodi neodbornou manipulaci index wheel, nebo spis ty perka s kaminkama ktery s nim otaceji, viz

 

post-5784-0-12990200-1411625461_thumb.jpg

 

a to vsechno se zatim sezene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Pirxi, měl jsem pocit, že tu někdo psal o opravě ladiček na K&M, teď mám aspoň jistotu. Mě se dnes o těch lobsterech i zdálo. Chci jít do nich, jen jak narazím na nějakou solidní nabídku.

 

Tohle fórum je fakt droga. Jsem tau ani ne dva měsíce, už mě to stálo víc jak padesát litrů a pořád mám v hlavě další dvoje hodinky, které prostě musím mít. Diskuzi na téma "Prim" se pro jistotu vyhýbám obloukem. Naštěstí se ty Orlíky L.E. v bazaru prodaly dřív, než jsem si stačil vsugerovat, že je potřebuju...

 

PS omlouvám se za ten předchozí příspěvek psaný bleším písmem. Nevím, kde se stala chyba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to pirx: to zírám, že jdou vyladit jako atomovky, pochvala pro K&M!

 

to malda: Myslím, že s ladičkami by si poradili i někteří další hodináři zde na fóru :). Jejich údržba nebo opravy jsou prý jednodušší, než u klasických mechanik, jenom musí být díly a ty zatím jsou. A poruchovost je myslím obdobná jako u jiných hodinek. Když budeš dávat pozor na to, že nesmíš nastavovat datum mezi 22. a 02. hodinou, nastavovat čas opatrně po směru nikoliv naopak, no a když s nima nebudeš házet na zem nebo vrtat zbíječkou (údery těm pérkům s kamínkama můžou sakra škodit), tak ti vydrží bez poruch dlouho.

A jinak s tím "pobytem" zde na fóru to mám v podstatě stejný, radši už to nepočítám. A předpokládám, že v tom určitě nejsme sami, takže vítej v klubu :gora: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anebo Spring Drive, spickova presnost, rucka naprosto plynuly pohyb a nemaj baterku.

spring drive třeba až později, ale tam je pro mne přesnost velmi neuspokojivá, až cca 15 sec/měsíc mne rozhodně obdivem nenaplňuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to su data, ktore sa tu dozvedam - plati tu na mna porekadlo " viem, že nič neviem  :helpsmilie: "

 

 

Samozrejme, keďže modul pružnosť materiálu ladičky závisí od teploty, potom od nej závisí aj jej frekvencia. Preto sa ladičky vyrábali napr. z elinvaru (Fe, Ni, Cr zliatina), ktorý je na toto málo citlivý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes konečně dorazil ten správný pošťák ! Tak jsem rychle cvaknul foto. Nejsou sice v top kondici, budou muset na menší ozdravnou kůru do lázní, protože mají poškrábané sklo, sem tam nějaké ty škrábance na těle, ale stejně mám velkou radost :) Malou pihou na kráse jsou drobné vady na ciferníku, holt věk jě věk. Ty už tam zůstanou. 

Náramek je originál vč. značené spony.

 

Parádní je naprosto plynulých chod všech ruček, hlavně vteřinovky chronografu !  A krásně potichu bzučí ...

 

PS: Omlouvám se za fotky, ale černý cifr a rovné sklo bez AR a s foťákem bez filtru to je peklo, navíc když jsou to fotky na rychlo.

post-27970-0-02963600-1411643494_thumb.jpg

post-27970-0-28937800-1411643422_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsteci sme uz trochu postihnuti, ja sa uz neviem taktiez dockat .... Omega nadherna, palec hore....

 

 

I u mě dnes zazvonil pošťák. Ještě musím vymyslet nějaký lepší řemínek. Bzukot úžasný.

Prosím pěkně, už nezakládejte žádné nové vlákno v oddíle Vintage hodinky - co tu je to už bohatě stačí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je máš na ruce, takže teplotní výkyvy zase a, tak velké nebudou.

Normální funkce Accutronů byla deklarována v teplotách od -7°C do +50°C právě s tím, že ani při extrémních teplotách, díky nošení na ruce, nejsou tyto limity překračovány.

Co se týče vlivu teploty na přesnost, tak mechanické chronometry mají dosahovat podle COSC max +/- 0,6 sec/den/stupeň v rozsahu 8°C až 38°C. U Accutronu dosahovali max 0,1 sec/den/stupeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...