Jump to content

Recommended Posts

Posted

Chtěl jsem zkusit nákup přes Ebay... a ještě k tomu vyzkoušet mechanický hodinky :worried_anim: Pro začátek sem vybral Sandoz Submariner. Ted to mám na celnici, poslal jsem mail, že se jedná o neobchodní zboží pro osobní pořebu a přišla mi tato odpověď: Dobrý den, Vaše zásilka zatím není celně odbavena. Celní úřad žádá doložit cenu od odesílatele. S pozdravem Pošta Praha 120 - Menčíková

Co s tím?

Posted

je třeba jim poslat kopii faktury, nebo výpisu z účtu nebo prostě něco, na základě čeho mohou vyměřit příslušné poplatky - dph se platí i ze zboží neobchodního charakteru

Posted
je třeba jim poslat kopii faktury, nebo výpisu z účtu nebo prostě něco, na základě čeho mohou vyměřit příslušné poplatky - dph se platí i ze zboží neobchodního charakteru

 

Kubsone, jaká jsou vůbec pravidla? Platí se něco (clo, nebo DPH) v rámci EU? Já myslel, že v rámci EU je volný pohyb zboží. A mimo EU? Předem dík.

Posted
Kubsone, jaká jsou vůbec pravidla? Platí se něco (clo, nebo DPH) v rámci EU? Já myslel, že v rámci EU je volný pohyb zboží. A mimo EU? Předem dík.

kubsona už nevidím, že je on-line (ale není to podle abecedy, tak jsem se možná překoukl), tak si dovolím odpovědět za něj.

 

Je-li to v rámci EU, tak se neplatí ani clo ani DPH. Z nonEU států by se mělo platit oboje.

Posted
kubsona už nevidím, že je on-line (ale není to podle abecedy, tak jsem se možná překoukl), tak si dovolím odpovědět za něj.

 

Je-li to v rámci EU, tak se neplatí ani clo ani DPH. Z nonEU států by se mělo platit oboje.

 

Takže DPH 19% a kolik je clo - přibližně?

Posted (edited)
Takže DPH 19% a kolik je clo - přibližně?

Nechci moc kecat, ale na hodinky okolo 3%. To je celkem v pohodě, v porovnání se clem.

Edited by lolohh
Posted
Nechci moc kecat, ale na hodinky okolo 3%. To je celkem v pohodě, v porovnání se clem.

Ještě mě napadá jedna otázka: jak je to se Švýcarskem? To se "chová" stejně jako EU? Tedy bez cla a DPH?

Posted
Ještě mě napadá jedna otázka: jak je to se Švýcarskem? To se "chová" stejně jako EU? Tedy bez cla a DPH?

 

minimálně co se týká hodinek, tak se normálně proclívá všechno

Posted (edited)
Ještě mě napadá jedna otázka: jak je to se Švýcarskem? To se "chová" stejně jako EU? Tedy bez cla a DPH?

Švýcarsko není v EU, takže se tak nechová. Tedy DPH i clo se platí. Nebo jak píše kubson, tak možná clo celníci odpouští, nevím, on s tím má milionkrát víc zkušeností než já, takže to tak pravděpodobně bude.

Edited by lolohh
Posted (edited)
Tak sem ji něco poslal a už se nikdo neozval. Co se má dít dále?

Za cca. 4 dny Ti přijdou hodinky, včetně vyměřeného cla a DPH, které zaplatíš pošťákovi. :)

Edited by vor
Posted
Švýcarsko není v EU, takže se tak nechová. Tedy DPH i clo se platí. Nebo jak píše kubson, tak možná clo celníci odpouští, nevím, on s tím má milionkrát víc zkušeností než já, takže to tak pravděpodobně bude.

Jenom mě napadá, jestli se náhodou nějak nezměnila situace po tom, co si letos od ledna koupilo Švýcarsko vstup do schengenskýho prostoru... to bude ale asi otázka na zkušenější.

Posted
Jenom mě napadá, jestli se náhodou nějak nezměnila situace po tom, co si letos od ledna koupilo Švýcarsko vstup do schengenskýho prostoru... to bude ale asi otázka na zkušenější.

Při poslání hodinek ze Švýcarska dne 12.2.2007 BYLO vyměřeno clo. Takže se situace bohužel nezměnila.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...