Přejít na obsah

Novinky Orient


instant

Doporučené příspěvky

V 27. 2. 2024 v 11:00, eloga napsal:

Potom ten Stěrač, to mi dokonce nevýslovně se*e, a vlastně proč?

Dle mého náhledu takovou hámotinu na ciferníku nepotřebuji ani nepotřebujeme, ani z hlediska technického, a už vůbec ne z pohledu čistého designu

Já jsem to kousal strašně dlouho. Prý je to jejich signifikantní komplikace. Tak jsem se rozhodl jedny koupit. Přeci jenom to zpracování je údajně dokonalé. Ale vlezly mi do toho pěkné modré Pogue, které jsou pro mě zásadně důležitější. 

Tohle se nedá rozumně sehnat?

Orient-Star-Standard-Date-2-1024x800.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn. OK, sehnat se to dá bez problémů, já bych vzal bílé.

To ale není ten problém, ten u mně spočívá právě v tom ukazateli nátahu, mnou nazývaný stěrač z vejtřasky. 

Tedy já se těmito hodinkami x-let dávno moc nezabýval, ale všiml jsem si před lety,  že jsou solidní a za úvahu by to stálo. Ovšem nebyl na ně prostor, zabýval jsem se Seikem a jiným materiálem. Loni jsem si na ně vzpomněl se slinou. 🙂

Tak jsem začal lovit, pátrat a ouha. Najednou jsem zjistil, aniž bych to tušil, že Orient Star se bez ukazatele nátahu nevyrábí nebo prostě nedají sehnat. Ani jsem se od dealera nedozvěděl, zda někdy předtím, než tato technická záležitost bylo dávána na ciferník, se tento model produkoval jako krásný čistý ciferník. Ještě tak zkousnu datumku no...

Takže vlastně celkově - se stěračem je to pro mne marná investice, zbytečnost. Měl jsem tu i delší čas inzerát na koupi takových bez stěrače, ale asi to je marné, žádná nabídka nepřišla, tak jsem to s Orient Start zabalil a tady jen kleju a prskám, že. ☹️ No a to je celá sranda. 🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby tam dali lepší náramky, tak začnou citelně konkurovat Seiku, což se asi nechce. Lepší korunka na Mako jim trvala 20 let. Tak se třeba za dalších 20 let dočkáme i lepších náramků. 🙂 Taky bych si ale přál náramek s plnými koncovkami a zužující se z 20 mm alespoň na 16 mm. 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, eloga napsal:

Openheart - asi z toho udělali umění jako Pikázo, to je na tom ten problém.

Jiří Sedlák - stírač na nich není, ale rád bych bílé - ty to máš?? 🤠

Nemám, nejde to sehnat 🙁

Stejně si teď dávám pauzu a těším se na Pogue a Murph, až se vrátí z lázní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO, nejde měl jsem udičku i do Helveti, ale nic z toho. Stále jen se stíračem. Ale co, bude jiná krása a bez tohoto také - Pykázo.

 

 

 

 

 

Pykázo.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...