Přejít na obsah

Přestávám kouřit...


Doporučené příspěvky

... A samozřejmě, že zakouřené prostředí nesnáším a smrad v oblečení z kouření taktéž.....to je snad normální u normálních lidí :)

Doma se nekouří, ale zahrada je tak blízko...

 

Já přestal x-krát a vždycky jsem se k tomu vrátil.

Co se mi před 13 týdny narodil syn, ani jsem se cigaret nedotkl, automaticky, bez přemlouvání.

Doufám, že se mladýmu i celé rodině daří stále dobře, perfektní důvod k nějaké razantnější akci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já kouřil asi 4 roky...tady je ta kniha kdyby něco, taky jsem ji četl a pak to fungovalo chvíli, ale tak nějak se mi ani přestávat nechtělo.

 

Až teď někdy v červnu jsem si řekl, že to je stejně kravina a nedělá mi to dobře a taky to vadilo přítelkyni tak jsem se na to vykašlal. Nebylo to rozhodnutí ze dne na den, přemýšlel jsem o tom delší dobu, ale když jsem se rozhodl tak jsem s tím přestal hned. Začal víc běhat a celkově se cítím líp. Jo počkat ještě v červenci jsem měl pár cíg, protože byla nějaká akce, ale pak mi z toho bylo blbě a ani mi to nechutnalo. Tělo si od toho za ten měsíc odvyklo. Proto snad ani nikomu nechutná první cigareta v životě, protože je vlastně hnusná a to že nám chutná si jenom namlouváme. A taky mě překvapilo, že ty další 2 týdny byly docela krušný, takže teď už bych si jen tak ze srandy nezapálil. Ale naštěstí cestování mě zabavilo dostatečně a zase si jedu bez cigaret dál.

 

Tak si zkus kdyžtak přečíst tu knihu, to by mohl být dobrý začátek a držím palce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem byl náruživý kuřák haldu let  :smoke: Pár lidem okolo mě pomohla biorezonance a přesvědčil mě až můj strejda, kterej hulil 2-3 krabičky denně a po biorezonanci přestal, abych tam teď už pár let zpátky do HK jel. Po první jsem nekouřil 4 měsíce, po druhém pokusu 3 měsíce, takže mě to nevyléčilo, ale pomohlo ze všech pokusů přestat na nejdelší dobu. Dnes nekouřím jen díky těžkému zápalu plic, který jsem prodělal, doktoři mě půl roku dávali dohromady a kouřit prostě nebylo možné, pak už jsem znovu nezačal. Takžá já vlastně přestal díky těžkému onemocnění, díky za něj, dnes jsem maximálně spokojený, je to fakt super nehulit, takže ti přeji mnoho úspěchů v tvém pokusu přestat, není to p...l... tady si něco přečti o ty biorezoinanci"

 

http://www.zdravotnimagazin.cz/lecba.5/biorezonance-a-odvykani-koureni-hradec-kralove.10234.html

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe s poteším konstatuju, že nekouřím přes 5 let, předtím jsem s několika pauzama kouřil od 16ti.

 

Žádný záchvaty k vracení se k cigaretám nemám. Ačkoli nejsem militantní nekuřák, tak mi to dost smrdí, když si můžu vybrat, jdu do nekuřácký hospody, když bych se měl dát někde jedno od cesty v kuřácký hosdpodě, tak si ho odpustím, neboť mi to nestojí za to (zasmrádnout). Když jdu jednou za čas v pátek na pivo, tak doma odhazuju hadry v prádelně, do bytu bych jej nevzal.

 

A jak se to stalo? Vraceli jsem se z Provance, kde jsem chytil nějakou střevní příhodu. Neměl jsem chuť na nic a tudíž ani na cigarety. Po pár dnech, když se mi udělalo líp jsem usoudil, že je blbost se ke kouření vracet. Tak jsem se k němu nevrátil. Hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsme na tom dost podobně. Já jsem to množství zatím úspěšně vyřešil tím, že jsem začal kouřit sakra drahé DUNHILLky... : ony jsou sice drahé, ale festovně nacpané tabákem, takže místo 5-ti minut ji kouříš jednou tak dlouho, a tak se dá regulovat spotřeba. Teda alespoň mně to tak funguje a už jsem to naučil pár dalších závisláků. Nemluvím samozřejmě o kvalitě tabáku, ta je opravdu na jiném levelu, než všechny ty marlboro a spol sračky. Takže tohle je cesta jak to ztlumit. 

Ohledně přestání kouřit, nevím nevím....jsou lidi, kteří s tím seknou z minuty na minutu a jde to. Já tohle konzultoval s pár lékaři a ti mi takovýto radikální zásah nedoporučovali. Přece jenom, tělo je už na tu chemii zvyklé a naučilo se s ní zacházet a ne vždy musí abstinence a šok pro tělo skončit šťastně... ale nerad bych, aby to znělo jako alibistické výmluvy, proč nemůžu přestat ... To je samozřejmě ve vůli, v ničem jiném. Na druhou stranu, pokud tě kouření nijak nelimituje (zdravotně), jakou motivaci chceš najít, abys s ním přestal? Vždyť přece každej normální chlap musí mít nějakou tu nectnost....a to kouření mi přijde jako jedna z mála neškodných nectností.

Zajímavé také je, že jsem nikdy neměl partnerku, nebo manželku kuřačku. Nikdy... A samozřejmě, že zakouřené prostředí nesnáším a smrad v oblečení z kouření taktéž.....to je snad normální u normálních lidí :)

Kouření Tě vždycky zdravotně limituje a vždycky Ti škodí a nejen Tobě, ale i těm v okolí. Tohle je nutný si pořád opakovat a možná Tě to dostane na začátek opravdového odhodlání nekouřit. 

Kolegové z onkologie spočítali kancerogenní dávku cigaret zhruba na 200 tis cigaret, takže si docela jednoduše můžeš spočítat, za jak dlouho se významně zvýší riziko, že se nějaká buňka v Tvých plicích plných dehtu ( když při pitvě zmáčknete plíce silného dlouholetého kuřáka, teče z nich černá dehtovitá vazká tekutina) zvrhne a začne zhoubně růst. Možná i tahle představa může něco udělat s Tvým pudem sebezáchovy :)

Kouření je potěšení, sám jsem nějaký čas kouřil...chutná mi to a přinášelo mi to radost.  Když mi však žena říkala, že smrdím a smrdí i mé oblečení a její oblečení a taky sedačka v obýváku a že smrdí i naše dítě a že to naše dítě vdechuje a že mu tím fakt nepomáhám ....tak jsem s tím přestal a už mi to nechybí.  ;-)

Držím palce a dej pak vědět až bude úspěch. 

Upraveno uživatelem Chosef76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já kouřil asi 4 roky...tady je ta kniha kdyby něco, taky jsem ji četl a pak to fungovalo chvíli, ale tak nějak se mi ani přestávat nechtělo.

 

Až teď někdy v červnu jsem si řekl, že to je stejně kravina a nedělá mi to dobře a taky to vadilo přítelkyni tak jsem se na to vykašlal. Nebylo to rozhodnutí ze dne na den, přemýšlel jsem o tom delší dobu, ale když jsem se rozhodl tak jsem s tím přestal hned. Začal víc běhat a celkově se cítím líp. Jo počkat ještě v červenci jsem měl pár cíg, protože byla nějaká akce, ale pak mi z toho bylo blbě a ani mi to nechutnalo. Tělo si od toho za ten měsíc odvyklo. Proto snad ani nikomu nechutná první cigareta v životě, protože je vlastně hnusná a to že nám chutná si jenom namlouváme. A taky mě překvapilo, že ty další 2 týdny byly docela krušný, takže teď už bych si jen tak ze srandy nezapálil. Ale naštěstí cestování mě zabavilo dostatečně a zase si jedu bez cigaret dál.

 

Tak si zkus kdyžtak přečíst tu knihu, to by mohl být dobrý začátek a držím palce :)

Mně moje první cigareta - žlutá camelka, to nikdy nezapomenu - chutnala. Spadl jsem do toho po hlavě, ale už po těch dvou měsících jsem zjistil, že na kole nevydýchávám jeden svůj oblíbený drsný kopec tak jako dřív. Tak jsem s kouřením praštil, abych mohl dál jezdit - a odrovnal jsem si na kole kolena  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný příspěvky pánové a Frantiku takhle bych to přesně bral. Viděl jsem pořad o jednom hudebníkovi, ráno vstane, nikdo ho nesmí rušit a on si vychutná jen tu jednu ranní cigaretu. Nechápavě nad tim kroutim hlavou, ale asi to taky jde.

 

Na tom nic není :-) Já si tu jednu ráno taky vždycky vychutnal. A pak jsem si vychutnal ještě dalších 19 :D A měl jsem v práci kolegu, co kouřil 60 denně :-) Pak mu ufikli nohu tak přestal :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blafu poctivě už 40 let. Před třemi lety mi známý doktor doporučil, abych přestal a nabídl užívání léku Champix s tím, ať to začnu brát a hulím si jak chci. To mi připadalo jako férová nabídka, tak jsem ve čtvrtek vzal první tabletu (bere se jedna denně). V pátek jsem udělal svých obvyklých 20 kousků a pomyslel jsem si něco o vyhozeném 1000 Kč. V sobotu jsem vykouřil 5 cigaret, do kterých jsem se musel nutit, v neděli jednu a v pondělí se ze mě stal nekuřák. Jsem ale pako. Silný a dlouhodobý kuřák má Champix užívat 3-6 měsíců, já jsem ale po šesti týdnech zpychnul a lék vysadil, a po čtyřech měsících abstinence jsem si zkusmo zapálil a už v tom zase lítám. Pár pozitivních změn to ale mělo - přestal jsem kouřit v práci u stolu (chodím ven), nekouřím doma (chodím ven), hulím celkově míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouřil jsem od VŠ, 30 let. Více než krabičku denně! Krátce po oslavě 50. narozenin mi doktor v jiné souvislosti doporučil přestat. Bylo to těžké, doslova - plus 14 kg. Po 3 letech jen plus 10, chuť na cigáro trochu ano, ale hlava vítězí....

Doporučuji přestat ze dne na den, dříve než to doporučí nějaký doktor, a tak se dříve či později stane. Ale už může být pozdě.

Neškodící? Na co dojel mj. G. Harrison, M. Hlavsa?!

Upraveno uživatelem Jivl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mně to začlo stejně, potom následovala dýmka a pak už to jelo...

Cigarety bych do huby nikdy nedal,dýmka je více o vychutnávání a nedá se vykouřit za 10minut a proto ji mám rád.Když je ta pohoda /a to musí být alespoň hodina/,tak si ji zapálím a pobafkám.Oproti cigaretám je to naprosto jiný styl kouření,a kdo to nechápe,tak ať s dýmkou ani nezačíná.Jako náhrada za cigarety to nikdy fungovat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný příspěvky pánové a Frantiku takhle bych to přesně bral. Viděl jsem pořad o jednom hudebníkovi, ráno vstane, nikdo ho nesmí rušit a on si vychutná jen tu jednu ranní cigaretu. Nechápavě nad tim kroutim hlavou, ale asi to taky jde.

Ja mel a mam koureni spojeny s pitim. Nekdo to ma rano pred prvnim vys...ím nebo ke kaficku nebo po obede nebo po pí..ní, atd. Jde o to treba odbourat ty situace. Koureni a zavislost je z velke casti psychicka zavislost. Nikotinove naplasti a dalsi blbosti ti nenahradi ten POCIT, kdyz si zapalujes cigo.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel a mam koureni spojeny s pitim. Nekdo to ma rano pred prvnim vys...ím nebo ke kaficku nebo po obede nebo po pí..ní, atd. Jde o to treba odbourat ty situace...

Takže vlastně stačí přestat chodit na hajzl, pít kafe, jíst v neděli oběd, píchat a ještě mnoho dalších situací, já věděl, že to bude docela jednoduchý :) :)

Ale jo, rozumim Ti a máš pravdu, jenom si z toho dělám prdel, což teda není na místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel a mam koureni spojeny s pitim. Nekdo to ma rano pred prvnim vys...ím nebo ke kaficku nebo po obede nebo po pí..ní, atd. Jde o to treba odbourat ty situace. Koureni a zavislost je z velke casti psychicka zavislost. Nikotinove naplasti a dalsi blbosti ti nenahradi ten POCIT, kdyz si zapalujes cigo.

Vyjma té jedné změny 100% souhlas. Přesný a výstižný. A na nějaký náhražky a podobný šidítka taky nevěřím. Naštěstí pro sebe to mám - snad - vyřešený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně stačí přestat chodit na hajzl, pít kafe, jíst v neděli oběd, píchat a ještě mnoho dalších situací, já věděl, že to bude docela jednoduchý :) :)

Ale jo, rozumim Ti a máš pravdu, jenom si z toho dělám p...l, což teda není na místě.

je to na místě, jinak to nedáš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...