Přejít na obsah

Apple WATCH


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
Návštěvník YPO

mám takovej asi divnej dotaz na bývalé majitele tědle hodinek jestli se to tak dá nazývat

 

hlubší diskuze o apple hodinkách tu více méně žádná není a co jsem stačil postřehnout, tak se jich každý velmi záhy zbavil .... v čem je problém? .... je to sračka? .... obtěžující, časté nabíjení? .... nenaplnění očekávání ? .... funkčnost ?

 

ptám se pro to, že bych chtěl nějaký sport přístroj (i když nikdy sportovat nebudu, ale třeba bych začal ... třeba) který bude fungovat a pro naplnění ega i nějak kloudně vypadal (ty gumový šprcky na ruku se mnou nic nedělají) + teda fungoval jako sport přístroj (na funkci hodin, telefonu apod. seru)

 

už vylezla verze 2, tak o tom přemejšlím .... no .... zatím je to ve fázi, že to nechci, ale třeba mě někdo přesvědčí, že to opravdu nechci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takovej asi divnej dotaz na bývalé majitele tědle hodinek jestli se to tak dá nazývat

U mě se tyhle hodinky ohřály necelé dva měsíce. Pořídil jsem si nerezovou verzi s koženým řemenem, abych je mohl nosit i do rachoty (v kanclu). Přestože jsem milovník jablečných věcí, a přestože mají pro mě skvělý design,  tak tyhle hodinky u mě obstály pouze jako hračka a jakmile jsem vyzkoušel všechno co umí, tak mě prostě omrzely. Na sport mám někollkeré Suunto. A malá voděodolnost je stejně vylučuje k nějakému hrubšímu zacházení. A musím říct, že každovečerní odkládání k nabíjení mi taky nepřidalo. 

A smsky nebo volání "na ruku" mě občas i obtěžovalo - když už člověk dokáže s vypětím všech sil odložit mobil, tak si na ruku připne něco, co mu ten klid zase vezme.

A možná mi i vadilo, že mám na ruce "zmenšený mobil" a tolik opravdových tikajících hodinek mezitím zahálí doma. 

Tolik můj pohled na Apple Watch. Nikomu to nevnucuju, všem spokojeným uživatelům AW to přeju, Tohle byly zhruba důvody, proč jsem je dal pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je mam zatim pořád, ale důvody pro který se na ruce moc neohřejou jsou v zásadě dva.

První je již zmíněné každodenní nabíjení, prostě to votravuje. Nepřirostly k ruce tak, aby mi to něčím zásadně vynahradily a proto často leží na polici vybité.

Druhý je čistě chronomagorský, v souboji s jinými "hloupými" bohužel poměrně jasně prohrávají a ačkoliv toho umí dost a plno z toho bych využil, nakonec ráno raději nasadím tikajíci strojek a vyrazim.

Nakonec je tak nejčastěji nasadím odpoledne po práci, doma. Odložim mobil a mam je čistě na příjem notifikací abych věděl, kdo zas votravuje a mohl podle toho (ne)reagovat a nemusel pro každý pípnutí čekovat mobil.

 

Nicméně na sport a podobné aktivity bych se osobně asi poohlédl spíš v kategorii "jednoúčelových" mašinek k tomu určených.

Kdybys je stejně chtěl na pár dní zkusit, napiš.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 

Kdybys je stejně chtěl na pár dní zkusit, napiš.

určitě ne .... díky .... to co popisuješ si dovedu představit a opět díky za otevřenost ..... myslím, že se kruh uzavírá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO-podle me maj smysl,kdyz to jsou jediny hodinky,ktery mas a nosis je denne.Pocita to ruzny veci a kdyz je 3 dny v tejdnu nenosis,tak to ztraci smysl.Nabijeni me vubec nevadilo-vecer nez usnes je polozis na nabijecku a rano nasadis,no problem.Co me vylozene bavilo byly vsechny informace na jedno mrknuti okem-teplota,hodiny,datum.Super je spoust,kterou ovladas fotak v telefonu a vidis to co fotis.Nenosil jsem je jen proto,ze me bavej bytelny kovovy hodinky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

jo .... vlastně píšete co mi mohlo dojít, kdybych trochu přemejšlel .... je potřeba to nosit aby to mohlo objektivně měřit ty životní funkce :D

 

takže nic pro mňe ....hodinky nosím jenom do práce a vopčas když du do hospody machrovat .... jinak je nenávidím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hele, já nevím. Mám je teda krátce - druhou gen. a jsem nadšenej. Samozřejmě se bojím chvíle, kdy přijde na souboj s klasickejma hodinama. Ale protože jsem fanda jablek, v tomhle vidím velmi příjemnou záležitost. To počítání asi nesmí člověk brát zas tak vážně, rozuměj - pokud to chvíli nebude, člověk pořád žije dál. Mně se líbí vodotěsnost, GPS a přesnost měření nezávislý na mobilu, příjemný blbinky - notifikace - jsou pro mě skvělý a nenahraditelný. V práci nemůžu nosit mobil neustále s sebou, mám jej na stole a pohybuju se po celym baráku - na tohle ideál. Možná je to tím, že jsem nic nikdy podobnýho neměl, ale pro mě takovej závan budoucnosti, kterej mě jako fandu gadgetů baví.

Samozřejmě porovnání s klasickejma hodinkama je úplně mimo. Dva odlišný světy, který snad spojuje jen to zápěstí. Pokud ale člověk neřeší peníze - myslím, že za pokus to stojí. Jednodenní nabíjení mi nepřijde v naší době asi nic divnýho. Holt, možná, že až další generace se setká s přístrojema, který nevysajou baterku za den... 

Upraveno uživatelem gngngn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak asi žádnej div, že tady na foru je tohle téma spíš takovej hejt kanál, než něco užitečnýho:-)

Jinak moc hezký shrnutí zkušeností a příkladu využití:

 

http://lifehacky.cz/post/me-dny-s-iphone-7-plus-a-apple-watch-series-2

 

anebo 

 

http://lifehacky.cz/post/pres-mesic-s-apple-watch-navzdy-spolu-a-proc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hele, já nevím. Mám je teda krátce - druhou gen. a jsem nadšenej. Samozřejmě se bojím chvíle, kdy přijde na souboj s klasickejma hodinama. Ale protože jsem fanda jablek, v tomhle vidím velmi příjemnou záležitost. To počítání asi nesmí člověk brát zas tak vážně, rozuměj - pokud to chvíli nebude, člověk pořád žije dál. Mně se líbí vodotěsnost, GPS a přesnost měření nezávislý na mobilu, příjemný blbinky - notifikace - jsou pro mě skvělý a nenahraditelný. V práci nemůžu nosit mobil neustále s sebou, mám jej na stole a pohybuju se po celym baráku - na tohle ideál. Možná je to tím, že jsem nic nikdy podobnýho neměl, ale pro mě takovej závan budoucnosti, kterej mě jako fandu gadgetů baví.

 

Samozřejmě porovnání s klasickejma hodinkama je úplně mimo. Dva odlišný světy, který snad spojuje jen to zápěstí. Pokud ale člověk neřeší peníze - myslím, že za pokus to stojí. Jednodenní nabíjení mi nepřijde v naší době asi nic divnýho. Holt, možná, že až další generace se setká s přístrojema, který nevysajou baterku za den... 

Ať slouží. :) Lupoval jsem si před rokem první generaci a byl jsem také nadšený. Toho souboje jsem se také bál - vítězí klasické hodinky. :D  Ale jsou opravdu fajn, když nechci vyndavat telefon někde a tak mluvím jak James Bond do hodinek. :D Momentálně, když někam jedu, tak si beru 3 hodinky - na cestu AW, do batohu v pouzdru potápky a kdyby byla příležitost, tak mám v kufru raději i oblekovky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať slouží. :) Lupoval jsem si před rokem první generaci a byl jsem také nadšený. Toho souboje jsem se také bál - vítězí klasické hodinky. :D Ale jsou opravdu fajn, když nechci vyndavat telefon někde a tak mluvím jak James Bond do hodinek. :D Momentálně, když někam jedu, tak si beru 3 hodinky - na cestu AW, do batohu v pouzdru potápky a kdyby byla příležitost, tak mám v kufru raději i oblekovky. :)

Nedavno jsem cestoval az za oceány a mel jsem to uplne stejne! Na cestu aw a v pouzdru potapky na snorchling:-))) rikam tomu "bejt nadsenec" :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já zkusil AW první generaci, vydržely mi cca 14 dní. Ze začátku si s tím člověk hraje, zjišťuje k čemu to je vlastně dobré no a pak... každodenní nabíjení a navíc nejistota, zda vůbec vydrží do večera. AW jsou dobré v podstatě jen na notifikace, ale ty pak najednou člověka taky jen víc otravují. Hlasité telefonování nepoužitelné - je to moc potichu. Na sport málo odolné. Chytré hodinky v podobě jak vypadají dnes podle mě smysl zatím nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

I přes můj dlouhodobý odpor k "technologickému preview externího displeje k mobilu pro frikulíny" se ke mě kvůli otestování jisté drobnosti v XCode zhruba před měsícem dostaly černé 42mm Apple Watch 2. generace "Nike Edition"... 

post-18308-0-69339400-1491756838_thumb.jpg

...aby po dvou týdnech (tak jako u spousty předřečníků) "kupodivu" opět změnily majitele. Ne proto že by mě ve vypnutém stavu nějak finančně zatěžovaly, ale v první řadě proto že takový uzurpátorský krám (notabene osazený silnými magnety) mezi ostatními hodinkami doma prostě nesnesu. Po prodeji jsem si schválně naordinoval desetidenní pauzu, abych si mohl v hlavě uspořádat po čem se mi stýská a po čem bych si "objektivně" odplivnul... A po přečtení předchozích píspěvků mi přijde, že zatím asi nejvýstižněji ten zázrak vystihli Randy s Maxelem. Schválně ten "zážitek" zkusím popsat z pohledu chronomagora-uživatele a ne jako programátora...

 

Na normální denní nošení mi design ala "buzerantské mejdlíčko" přijde subjektivně hnusný a nepraktický, i spousta bídnějších a lacinějších quartzek na rukách kolemjdoucích mi najednou připadala hezčích - a tak jsem si (na rozdíl od ostatních svých hodinek) mezi lidma podvědomě radši ani nevyhrnoval rukáv. Subjektivně hnusný mi na tom připadl i gumový tah, ale ten byl v dírkovaném černošedém provedení Nike aspoň praktický a na omak i celodenní nošení překvapivě pohodlný. Digitální korunka je v porovnání třeba se se Suunto Elementum mechanicky děsnej drek: přestože v hodinkách funguje dikrétně, nemá žádné klikání pro taktilní zpětnou vazbu - a radši si ani nechci představovat jak přijemně se to musí čistit, když se mezi to nevýsuvné kolečko a oblé tělo hodinek dostane nějakej lepkavej bordel. Ale to se nejspíš nespraví, dokud Jonathan Ive nebude s díky poslán do zaslouženého důchodu...

 

U normálních hodinek se my postižení chronobundusem jen tak pro uklidnění a potěšení koukáme "jak ten čas běží", kocháme se krásně zpracovaným ciferníkem, ručičkama a nebo čímkoliv jiným... no a právě tenhle typ "ukájení potřeb" je v případě chytrých hodinek bez trvale čitelného displeje významným způsobem zkriplovaný, protože "jakékoliv dlouhodobé civění významným způsobem vyšťavuje baterku - a to ja špatné Ááááno?!"

Samotná aktivace displeje pomocí akcelerometru a gesta "kouknu na hodinky" je vyladěná překvapivě dokonale, vlastně si vůbec nepamatuju že bych se za těch pár dní chtěl podívat na čas a hodinky nezareagovaly. Průšvih je, že "platnost gesta" kvůli té prokleté kombinaci baterky a hlídání spotřeby při podsvícení ve spoustě případů vypršela dřív, než se jeden na tu ruku (třeba během řeči a nebo v autě) vůbec stihl podívat. A to už je opravdu špatné...

 

Že je k dispozici omezený počet ciferníků mě jako chronomagora neuráží - u většiny hodinek mám jenom jeden a když chci jiný, musím je odepnout a sáhnout do hodinkovnice. Kruhové analogové ciferníky jsou na obdélníkovém displejíčku pitomě malé - ale čert to vem, jsou to přece digitálky. Jenže ouha, opravdu jediný(!) digitální ciferník schopný zobrazit čas včetně sekund je výše vyfocený "kalorický report" v infantilních barvičkách.

A pokud by někdo čekal že na některém z ciferníků u stroje fyzicky vybaveného GPS a barometrem najde v "komplikacích" klasické ABC fíčury (kompas, výškoměr, barometr, teploměr) ala Suunto/Garmin/Tissot - zapomeňte! 

 

Za důkaz zoufalství celé aktuální platformy pak považuju její nejvíc inzerovanou fíčuru: nechme se celý den sledovat, poměřovat a chválit za každé uprdnutí - zatímco každý pohyb bude reportován velkému bratrovi. Když odhlédnu od faktu že ukájení se počtem kroků, nádechů/výdechů a zvednutí ze židle mi přijde onanistické a v podstatě směšné a trapné (obrázek poživačného pána v avataru nemám náhodou), skoro se divím, že ještě nějaká pojišťovna nepřišla se zahrnutím "povinného nasdílení" uvedených zdravotních informací do podmínek "bonusů". Místo aby to na férovku řeklo "seš tlustej jak prase, protože sedíš celej den na prdeli a čteš chronomag", blábolí to sluníčkové eufemismy typu "hurá, jste opět blíž splnění svého denního cíle...", bez ohledu na to jak nicotný je. Nejspíš se seschlá bukvice bojí, že by ho "big americans" mohli zažalovat za morální újmu a chtít své prachy zpět.

 

Co se ostatních aplikací týče, jejich funkčnost není dána WatchOS, ale aplikacemi běžícími na napárovaném iPhonu. Ani na veřejný internet se ten krám nedostane, v podstatě všechno se řeší (prostřednictvím Bluetooth a nebo iCloudu) s iOS aplikací běžící primárně v mobilu. I přes snahu o cachování obsahu, každé rozsvícení displeje tak znamená nejen aktivaci hodinek, ale i pokus o synchronizaci dat s mobilem, jeho probuzení, aktivaci příslušných aplikací - a tedy zvýšenou spotřebu nejen hodinek, ale i mobilu. Konkrétně u iPhone 5S jsem (při ustáleném schématu používání a vypínání hodinek na noc) zaznamenal reálný pokles výdrže o citelných 30-40%(!), tj. nutnost dobíjení zhruba každý 2-3. den namísto 4-5 dní. Díky vypínání na noc se dá (při rozumném používání) spotřeba Series 2 srazit na cca 25%/denně. To nezní zle, ale jen dokud si jeden neuvědomí, že si díky tomu na nasazení+zapnutí vzpomene teprv při odchodu z domu - a nebo ještě lépe (viz Maxel) až večer po návratu z práce, čímž smysl i důvěryhodnost tolik adorované "health metrics" jednoduše padá na hubu. Než tohle, to si na druhou ruku můžu rovnou pověsit "Mi2" za litr, co si kupodivu v naprosto stejný den jako já AW pořídila drahá polovička - ten s mobilem komunikuje opravdu jen když musí (notifikace sms/hovorů + manuální stahování dat do mobilu) a díky tomu přežije bez vypínání přes 2 týdny. 

 

Z "nepostradatelných" 3rd party aplikací instalovatelných z Appstore jsem nakonec našel jenom dvě, které mi na AW tak nějak dávaly smysl a nebyly ve výchozím balíku:

  • Calculator HD+ (kdo by na dotykových digitálkách přežil bez kalkulačky?) a 
  • VoiceRecorder (na rozdíl od vestavěného "dálkového ovládání diktafonu v telefonu" umí používat i mikrofon a paměť hodinek).

...A jestli se mi po prodeji s odstupem času po něčem stýská, ať to nevyzní úplně nihilisticky?

  • Na normální hodinky si pochopitelně žádné aplikace a ciferníky nenahraju - ale z elaborátu a poměrně stručného seznamu výše mi plyne, že to nemusí být až tak zásadní vada. 
  • U Series2 už je poměrně slušně použitelný speakerphone - u kterého je nejen kdo volá, ale v rozsáhlých lokálních sítích typu Eduroam může být jede i zatraceně daleko od mobilu a přesto v případě potřeby příslušný hovor odbavit. Původně jsem to považoval za pyčovinu ala Knight Rider, ale po úspěšném odbavení několika telefonátů "ano, myslím na Vás šéfe" ze záchoda/pelechu mi to úplně marné nepřijde. Průser je pak jen ono vypínání na noc a startování toho kramplu snad 3 minuty - to už si rovnou můžu nasadit "bluetooth náušnici" a nebo připnout na výstřih klip od Parrotta...
  • Rychlý pohled na nacachovaný úkolovník (kam a za mám jdu a v kolik tam mám být) bez vyndávání mobilu z kapsy i za chůze/jízdy. Jen ta neklikající "digitální korunka" byla prostě na pikaču. 
  • Moc pěkně zpracované "komplikace" stopky a minutka - opět použití třeba při klohnění v kuchyni, kde laborování s křehkým mobilem s mokrýma/zaprasenýma rukama opravdu není dobré. Škoda že na rozdíl od výše uvedené kalkulačky a záznamníku nejsou synchronizované s aplikací na mobilu, pak by to bylo ještě o úroveň dál. Vyřešeno  vylovením mnohem odolnějších (a taky "bezdrátově synchronizovaných") Junghans Mega z hodinkovnice, u kterých mi nehrozí opálení gumy plamenem a baterka vydrží rok.

Není toho tedy zatím moc, kvůli čemu bych se potřeboval k jabkohodinkám vracet - ale budu dál doufat že 3-4. generace překoná dnešní dětské vady (infantilní design, katastrofální výdrž, absence trvale čitelného displeje a funkčního ABC), pak jim dám rád další šanci...  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...