Jump to content

Recommended Posts

Posted

Nevite, jestli maji automaticke strojky stejnou nebo podobnou "vydrz" jako natahovaci?

Kdyz si vezmete, ze mame natahovaci hodinky treba 50 let stare nebo i vice a stale funguji, tak by me zajimalo, jestli to tak bude i u automatu.

 

Diky :guitar:

Posted

Rekl bych, ze to bude dost o tom, kdy se poskodi lozisko rotoru a natahovaci mechanismus automatu - casto to po case natahuje jen castecne, takze rezerva chodu je mala.

Posted

Zdravím,

 

mohli byste prosím někdo uvést reálné několikaleté zkušenosti s automaty.

Po jak dlouhé době vyžadují hodinky údržbu - promazání apod. Má se údržba provádět pravidelně nebo pouze pokud se zpožďují?

 

Díky moc

Posted
Zdravím,

 

mohli byste prosím někdo uvést reálné několikaleté zkušenosti s automaty.

Po jak dlouhé době vyžadují hodinky údržbu - promazání apod. Má se údržba provádět pravidelně nebo pouze pokud se zpožďují?

 

Díky moc

 

Všechny mechanické hodinky by se měly každých 3-5 let nechat vyčistit a seřídit u hodináře.

Posted

"můj" hodinář říká, že nejpozději do 5 let na "servis". Ale minulý týden tam chlapík nesl Orienty, které v kuse nosil 22 let (manuální profese) a teprve teď začaly dělat problémy. Bude prý nutné vyčistit a znovu promazat a pak zase vesele poběží.

Posted
"můj" hodinář říká, že nejpozději do 5 let na "servis". Ale minulý týden tam chlapík nesl Orienty, které v kuse nosil 22 let (manuální profese) a teprve teď začaly dělat problémy. Bude prý nutné vyčistit a znovu promazat a pak zase vesele poběží.

 

Hodinky se běžným provozem neopotřebují (metalické části, ložiska atd..) ani za 100 let. K opotřebení a vzniku případných vůlí dojde v případě, že hodinky nejsou delší dobu vyčištěné a řádně promazané (zaschlý olej atd...)

  • 4 years later...
Posted

Mam tu jedne automaty v ktorych by mal byt strojcek OSCO 1064 ktoreho rok vyroby je +- 1960 - t.j. maju 50 rokov a idu v pohode... mam ich ale kratko a neviem ci boli nejak servisovane.

  • 6 months later...
Posted

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, zda automatům na ruce škodí rázy při střelbě z pistole 9 mm luger. Uvažuji o jejich koupi, ale mám obavu, abych je zbytečně brzy neodrovnal. Jde asi o 50 -80 ran 1x, max. 2x týdně. Díky.

Posted

Hodinkový strojek (a na způsobu nátahu nezáleží) je velice jemný a přesný mechanizmus, jeho součástky jsou velice malé a drobné a některé části nutné pro chod pouhým okem bez lupy skoro ani nejsou vidět. Co ty bys řekl, škodí jim takovéhle rázy, nebo neškodí?

Posted

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, zda automatům na ruce škodí rázy při střelbě z pistole 9 mm luger. Uvažuji o jejich koupi, ale mám obavu, abych je zbytečně brzy neodrovnal. Jde asi o 50 -80 ran 1x, max. 2x týdně. Díky.

Pokud střílíš pravou a hodinky nosíš na levé,tak bych to neřešil.Pokud nosíš na pravé a střílíš pravou,tak bych si je sundával. :smile_anim:

Posted

Pokud střílíš pravou a hodinky nosíš na levé,tak bych to neřešil.Pokud nosíš na pravé a střílíš pravou,tak bych si je sundával. :smile_anim:

 

 

přesně tak... je to jeden z více důvodů, proč se náramkové hodinky v počátcích začaly nosit na levé ruce a tento uzus (pochopitelně, až na individuální vyjímky) se ustálil...

 

 

My leváci jsme úplně přehlíženi :)

 

zase je tu nějaké menšině křivděno... !

:D

to je svět

^_^

Posted

My leváci jsme úplně přehlíženi :)

Ony jsou i nějaké hodinky speciálně pro leváky? :cheers: Trochu sranduju.Je jen otázka kterou rukou střílíš a na které máš hodinky.Zkrátka střílet levou a hodinky nosit na levé nedoporučuju.

Posted

vy pravaci jste rasisti a utlacujete mensiny

 

levak :-D

Posted

Vždyť i já si dělám srandu.

Většina leváků používá věci prostě opačně, tedy hodinky na pravé, střelba levou... A tak jako spousta jiných věcí, existují i hodinky pro leváky, s korunkou na opačné straně.

Velký problém je ale třeba s motorovou pilou.

Posted

vy pravaci jste rasisti a utlacujete mensiny

 

levak :-D

Za sebe musím říct, že praváci si vůbec neuvědomují jak podivný ten jejich svět je :D

Posted

Vždyť i já si dělám srandu.

Většina leváků používá věci prostě opačně, tedy hodinky na pravé, střelba levou... A tak jako spousta jiných věcí, existují i hodinky pro leváky, s korunkou na opačné straně.

Velký problém je ale třeba s motorovou pilou.

 

 

 

co blbneš - většina hodinek je pro leváky a jen vyjímečně jsou pro praváky

:D

 

když jsem poprvé nasadil X-windy, tak jsem věru nechápal, o co kráčí... dodnes nevím, jak je to u nich opravdu myšleno

:whistle:

Posted

Pokud střílíš pravou a hodinky nosíš na levé,tak bych to neřešil.Pokud nosíš na pravé a střílíš pravou,tak bych si je sundával. :smile_anim:

 

Já myslím, že to musej v pohodě vydržet.

Hodinky se přece jen mrcasej na kůži, protože všechno poberou klouby, svaly a šlachy.

Nevěřím, že by se při střelbě vystavovaly nějakému extrémnímu zrychlení (na rozdíl od pádu na dlažbu).

Stejně tak při jízdě na kole, i kdyby mimo zpevněné cesty atd.

To bych s oblekovkama nesměl ani tleskat v dívadle :D

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...