Přejít na obsah

Armand Nicolet


NIGHTinGALE

Doporučené příspěvky

Viktor: To tě ale tvoje nechuť k těmto jménům ve výběru na švýcarské scéně dost omezuje, co? Protože těch značek s celým jménem majitele je přeci spousta. A mnoho švýcarů má, bohužel, jména francouzkého původu a znění. Ale ty si asi poradíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Viktor: To tě ale tvoje nechuť k těmto jménům ve výběru na švýcarské scéně dost omezuje, co? Protože těch značek s celým jménem majitele je přeci spousta. A mnoho švýcarů má, bohužel, jména francouzkého původu a znění. Ale ty si asi poradíš.

Girard-Perregaux, Cartier, Breguet, Patek Philippe, Audemars Piguet mi nevadí, ty mi zní spíš pěkně :). Problém je Armand (kosmetika?), Mercier (Angelika?), Maurice Lacroix (Delacroix?, navíc to ošklivý M na řemínkách), Jean (Pierre?) Richard. Je to blbej předsudek, ale když už za to člověk utrácí relativně velký prachy, tak by měl být s výběrem po všech stránkách spokojenej. Třeba v Americe měl velkej problém Zenith, protože si to každý spojoval se značkou televizí (která už to ale má myslím za sebou), německý hodinky Limes jsou tam neprodejný, protože nikdo nechce mít na hodinkách nápis "citróny"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník kachna
Nevypadají špatně, asi bych si nějaké vybral, ale záleží na ceně, jsem zvědavý. :rolleyes:

 

Zdravím diskutující o značce Armand Nicolet. Delší dobu jsem sledoval různé modely přes internet nakonec jsem si vybral model Hunter Chronograph Complete Calendar, tedy řekněme variantu a la Valjoux 7751. Koupil jsem je za cca 1300 USD na ebay, po zaslání jsem musel zaplatit clo v řádu několika tisíc Kč.

 

Důležitý je ale produkt. Tedy k poměru cena/výkon: Kvalita je naprosto prvotřídní. K informacím o značce, které se objevily v diskusi: Já myslím po projíždění nejrůznějších firemních informací, propagačních videí a diskusních fór, že pouzdra dělají sami, je to first class práce. Ciferník je ručně dělaný s dokonalým zpracováním detailů. Strojky si v tuto chvíli vyhodnocuji jako modifikované ETA, dle některých indormací je sami skládají a modifikují, např. počty kamenů neodpovídají standardním původním variantám. Neodhodlal jsem se ale zatím k otevření toho svého exempláře, má to dýnko v provedení vintage jako třeba u Rolexu, mám z toho obavy. Water resistance odpovídá (100m)Parametry luminosity ručiček jsou super.

 

Modelová řada Hunter v reálu nebude vyhovovat každému, je to přece jen kousek s menším průměrem, tj. standardní pánské společenské hodinky s průměrem 38 mm. Spíše pro konzervativnějšího gentlemana. Řada MO2 je ale podle řady referencí ještě lépe zpracovaná, se špičkově vyváženými ciferníky a v "dnešní" velikosti 43mm. Někteří zákazníci mimochodem tvrdí, že se nikdy nesetkali s kvalitnějšími řemínky z krokodýlí kůže, než jaké provázejí MO2.

 

Shrnuto: Kolegové, Armand Nicolet není obdoba Maurice Lacroix či podobných masově sekaných kvalitních kousků (nemluvím teď o jejich limited editions). Je to o třídu vyšší manufakturní ruční práce, která jakoby tak trochu přilétla do současnosti z minulých solidních dekád. Kdo by dal přednost Patekovi proti Rolexkám, ale příjmově je o třídu níž a chce přesto špičkovou švýcarskou práci (v Itálii je designový ateliér značky a majitel je Ital), doporučuji.

 

Kachna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím diskutující o značce Armand Nicolet. Delší dobu jsem sledoval různé modely přes internet nakonec jsem si vybral model Hunter Chronograph Complete Calendar, tedy řekněme variantu a la Valjoux 7751. Koupil jsem je za cca 1300 USD na ebay, po zaslání jsem musel zaplatit clo v řádu několika tisíc Kč.

 

Důležitý je ale produkt. Tedy k poměru cena/výkon: Kvalita je naprosto prvotřídní. K informacím o značce, které se objevily v diskusi: Já myslím po projíždění nejrůznějších firemních informací, propagačních videí a diskusních fór, že pouzdra dělají sami, je to first class práce. Ciferník je ručně dělaný s dokonalým zpracováním detailů. Strojky si v tuto chvíli vyhodnocuji jako modifikované ETA, dle některých indormací je sami skládají a modifikují, např. počty kamenů neodpovídají standardním původním variantám. Neodhodlal jsem se ale zatím k otevření toho svého exempláře, má to dýnko v provedení vintage jako třeba u Rolexu, mám z toho obavy. Water resistance odpovídá (100m)Parametry luminosity ručiček jsou super.

 

Modelová řada Hunter v reálu nebude vyhovovat každému, je to přece jen kousek s menším průměrem, tj. standardní pánské společenské hodinky s průměrem 38 mm. Spíše pro konzervativnějšího gentlemana. Řada MO2 je ale podle řady referencí ještě lépe zpracovaná, se špičkově vyváženými ciferníky a v "dnešní" velikosti 43mm. Někteří zákazníci mimochodem tvrdí, že se nikdy nesetkali s kvalitnějšími řemínky z krokodýlí kůže, než jaké provázejí MO2.

 

Shrnuto: Kolegové, Armand Nicolet není obdoba Maurice Lacroix či podobných masově sekaných kvalitních kousků (nemluvím teď o jejich limited editions). Je to o třídu vyšší manufakturní ruční práce, která jakoby tak trochu přilétla do současnosti z minulých solidních dekád. Kdo by dal přednost Patekovi proti Rolexkám, ale příjmově je o třídu níž a chce přesto špičkovou švýcarskou práci (v Itálii je designový ateliér značky a majitel je Ital), doporučuji.

 

Kachna

 

ďakujem za vyčerpávajúci popis...myslím, že si ma naladil na vlnu Armand Nicolet... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak...

Viděl jsem v reálu většinu ze současné kolekce a byl jsem velmi mile překvapen.

 

Člověk, jenž mi ji prezentoval, působil velmi solidně a byla radost si s ním popovídat. Rozhodně nechtěl prodat za každou cenu.

 

Kvalita hodinek - subjektivně velmi vysoká.

Perfektně a detailně zpracované číselníky. Hodně zdobené, ale nepůsobí to nijak přeplácaně.

Pouzdra naprosto dokonalá. Zpracování se mi moc líbilo a dobře seděly na ruce.

Kalibry upravená ETA, leč velmi zajímavě. Třeba 45 kamenová ETA se jen tak nevidí.

Velikost naprosto dostatečná - i společenské modely mají většinou 43mm, jak jsem si všiml.

Nevím přesně, o jakém modelu hovoří Kachna (Hunter Complete calendar - 38mm), ale já v současné kolekci těch 38mm neviděl. Možná mi ale ten model jen nebyl prezentován.

Jestli jsem prodejce dobře pochopil, tak je cena hodinek stejná s tahem i řemínkem.

Tahy zpracované kvalitně, netahají za chlupy. Řemínky perfektní. Radost pohledět a přivonět.

Dámské hodinky byly úžasné. Bomba.

 

Teď to horší. Ceny :D

Hodinky nejsou nejlevnější. Ze standardních doporučených cen mi byly sice nabídnuty slevy, leč i při sleva cca. 20% to není žádná láce. Ale vypadá to tak, že bych si pod stromeček možná radost i udělal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NiG: toho co pises jsem se bal :) bylo by mozne nakouknout do tech cen ? Taky budeme mit doma stomecek :D

 

Nemám, bohužel, celý ceník.

Zaujal mě model 9146A. Údajná doporučená cena 2.910 EUR. Mohl bych je mít za 2.320 EUR.

Něco do sebe měl i typ 9151. Doporučená cena 2.770 EUR. Moje cena 1.990 EUR.

Zatím nekupuji, tedy jsem ani nezjišťoval, jaké ceny jsou obvyklé na internetu.

Tohle je prostě nabídka, kterou jsem dostal. Pokud někdo bude chtít, mohu dát na pana prodejce kontakt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam novu platonicku lasku :rolleyes:

Vola sa S05 Chronograph & Complete Calendar a vidim v nej IWC Da Vinci,Zenith Defy Extreme a nejake extra krasne Breitlingy :wub:

Mať tie peniaze,tak hned ich beriem,je mi jedno,že to nie je in-house kaliber,ale len Valjoux 7751.

Su jednoducho krasne a mať ich,tak mam jednoducho krasne spoločensko-pracovno-športove hodinky,ktorým nič nechyba (tak dobre,k obleku asi dobre nepojdu,ale aj tak si krasne ^_^ )

 

EDIT:ešte k tym nazvom-kto by si zase v strednej Europe kupil Burany ? :angel:

Upraveno uživatelem xlaque
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kachna
Tak...

Viděl jsem v reálu většinu ze současné kolekce a byl jsem velmi mile překvapen.

 

Člověk, jenž mi ji prezentoval, působil velmi solidně a byla radost si s ním popovídat. Rozhodně nechtěl prodat za každou cenu.

 

Kvalita hodinek - subjektivně velmi vysoká.

Perfektně a detailně zpracované číselníky. Hodně zdobené, ale nepůsobí to nijak přeplácaně.

Pouzdra naprosto dokonalá. Zpracování se mi moc líbilo a dobře seděly na ruce.

Kalibry upravená ETA, leč velmi zajímavě. Třeba 45 kamenová ETA se jen tak nevidí.

Velikost naprosto dostatečná - i společenské modely mají většinou 43mm, jak jsem si všiml.

Nevím přesně, o jakém modelu hovoří Kachna (Hunter Complete calendar - 38mm), ale já v současné kolekci těch 38mm neviděl. Možná mi ale ten model jen nebyl prezentován.

Jestli jsem prodejce dobře pochopil, tak je cena hodinek stejná s tahem i řemínkem.

Tahy zpracované kvalitně, netahají za chlupy. Řemínky perfektní. Radost pohledět a přivonět.

Dámské hodinky byly úžasné. Bomba.

 

Teď to horší. Ceny :D

Hodinky nejsou nejlevnější. Ze standardních doporučených cen mi byly sice nabídnuty slevy, leč i při sleva cca. 20% to není žádná láce. Ale vypadá to tak, že bych si pod stromeček možná radost i udělal :)

 

Jen jako odpověď ve vztahu k modelu Hunter. Byla to modelová řada po obnovení značky na počátku této dekády spolu s řadami Sloop Royal a Arc Royal. Modely byly o něco menší než pozdější řady MO2 či SO5. Napíšu o tom podrobnější příspěvek. Teď jen přikládám špatnou (mobilní) fotku mého miláčka.

post-35-1183370699.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kachna

Pokus o souhrn základních dat o značce Armand Nicolet:

 

Nebudu se rozepisovat o dávné historii značky, vázané na postavu Armanda Nicoleta a jeho špičkový hodinářský ateliér, vzniklý koncem 19. století v Tramelanu (umírá 1939). Jeho profil lze najít na webu a konec konců mnoho nových brandů se pokouší opentlit svoji nulovou historii falešnou návazností na jakési dávné švýcarské tradice. V případě značky Armand Nicolet tu však podle všeho přímá kontinuita je, rodinná hodinářská firma zřejmě kontinuálně existovala a zabývala se v druhé polovině 20. století hlavně výrobou, úpravami a dekoracemi strojků pro špičkové švýcarské značky.

Novodobá historie značky se odvíjí od setkání potomka rodiny Nicolet - Willy Nicoleta s italským podnikatelem v oblasti hodinařiny Rolandem Bragou (prý v roce 1987). Ten přinesl do firmy novou organizaci a strategii, založený holding se dělí na vlastní výrobní část, malou ?továrničku? na Rue Meval ve švýcarském městečku Tramelan a na italskou část, která má na starosti design a marketing a sídlí v Brescii. Armand Nicolet jsou tedy hodinky s italským designem a obchodní strategií a švýcarskou kvalitou a tradicí.

Z hlediska novodobé produkce firma nejprve (na počátku této dekády) vyvinula tři hlavní modelové řady: Hunter, Arc Royal (s průhledným dýnkem) a Sloop Royal. Hunter a Arc Royal jsou společenské modely vyráběné v devíti modifikacích komplikací, od nejjednodušší ?date? přes např. ?regulator? až po ?complete calendar chronograph?. Velikostně vycházejí z mužského standardu 38 mm, z hlediska dnešní módy jde tedy spíše o menší kousky. Jako materiály jsou použity ocel 316L či žluté zlato 18K. Sportovní ocelová řada Sloop Royal ve verzích ?date?, ?GMT? a ?chronograph? je o něco větší (39.5 mm).

V dalších letech přicházejí nové řady MO2 a SO5 se soudobější velikostí (43 mm společenská MO2, resp. 44 mm u sportovní řady SO5). Vyznačují se designově vytříbenými a řemeslně špičkově provedenými strukturovanými ciferníky, vysoce kvalitními pouzdry a naprosto excelentními řemínky z aligátora, patrně od známé firmy Hadley-Roma. Jako materiál se objevuje nově též růžové zlato. Na ženské zákaznice je zaměřena řada MO3 s s kombinací ?date and moon phase? a použitím diamantů.

Dle různě roztroušených informací obsahují hodinky AN vysoký podíl ruční práce nejen na cifernících či pouzdrech, ručně skládány, modifikovány a přísně laděny jsou i použité ETA-based strojky.

Prestiž značky reprezentuje řada LO6, využívající in-house kalibr AN 0501 z roku 1951 se soudobými modifikacemi z roku 2006 a zejména ?limited edition? s kalibrem UT 176 z roku 1948 s úpravami z roku 2003. Obě řady používají přední ciferníkový průhled na dekorovaný strojek, jak to známe zejména od značky Zenith.

Letošní Baselworld přinesl novinky v podobě mužské (TM7) i ženské (TL7) řady se soudkovitým ?tonneau? tvarem, bohužel jsem dosud na webu nenašel snímky.

Obchodní strategie firmy se zaměřuje na nabídku vysoce kvalitních hodinek v rozumných cenových relacích (oproti předraženým tradičním sběratelským brandům), hlavní důraz je kladen na trhy středního a dalekého východu, včetně atraktivního ruského trhu. Výrazně medializovanou událostí bylo otevření salónu Armand Nicolet v Mekce luxusu jihovýchodní Asie, obchodní galerii Starhill v Kuala Lumpuru.

 

post-35-1183672200.jpg

post-35-1183672219.jpg

post-35-1183672231.jpg

post-35-1183672254.jpg

post-35-1183672262.jpg

post-35-1183672278.jpg

post-35-1183672290.jpg

post-35-1183672303.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...