Přejít na obsah

Nastaveni presneho casu


eM.

Doporučené příspěvky

Podle ceho nastavujete presny cas svych hodinek?

 

Ja si napr. nejprve synchronizuji PC pomoci ntpdate tik.cesnet.cz ( pouzivam OS GNU/Linux ) a pak pomoci apletu hodiny,

kde mam nastaveno zobrazovani sekund konecne seridim ty hodinky.

 

A jak to delate vy?

 

:-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presný čas nenastavujem.

Autobus chodí každých sedem minút, v práci mám voľnú pracovnú dobu(na nejakú sekundu sa tam nepozerá), na stretnutia chodím v približne dohodnutom čase a TV program je s rezervou +/- 10 minút.

Dokonca si myslím, že presný čas je mýtus. :boxing:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je dobrá otázka.

Osobně používám, jako domácí sekundér, budíček s příjmem signálu DCF. Na druhou stranu musím kvitovat maxse, protože čas doma seřizuji ve chvíli, kdy si manželka stěžuje, že málem nestihla autobus. Od nás to jezdí po dvou hodinách... :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle hodin na liste ve win, cas je celkem odpovidajici, jestli se lisi o nejakou sekundu neresim a podle toho sameho casu pak muzu zjistovat odchylky.. ;)

Nevím, jestli je to dobré. Pustím-li si web www.presnycas.cz, tak jedna z funkcí je to, že ukáže, o kolik jde čas v počítači jinak. Na mém počítači (výkonově velmi slušném) jsou to jeden den 2 sekundy a za týden přeba 15. Já to neřeším, taky podle toho řídím celkem často, ale pokud jde o PŘESNÉ nařízení času, tak to asi úplně ideální není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lolohh - no me to ukazuje prakticky porad okolo jedne sekundy coz mi staci, zvlastne kdyz se to lisi prakticky v nejakych setinach pri nekolika spustenich, ja vic nepotrebuji, me presny cas s odchylkou jednotek sekund vyhovuje, na sekundu presne me prakticky ani nezajima ;)

Hm, tak to mě ukazuje jinak. Ale mě to taky netrápí, jednotky sekund taky neřešim, takže také používám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Presný čas nenastavujem.

Autobus chodí každých sedem minút, v práci mám voľnú pracovnú dobu(na nejakú sekundu sa tam nepozerá), na stretnutia chodím v približne dohodnutom čase a TV program je s rezervou +/- 10 minút.

Dokonca si myslím, že presný čas je mýtus. :boxing:

 

Bravo !!! :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna se mylim, ale zda se mi, ze krome presnycas.cz, ktery ukazuje odchylku, cili zrejme opravdu cte informace z externiho zdroje, ty ostatni servery proste ukazuji cas takovy, jaky mam nastaveny na pocitaci.

 

ale treba se pletu. vzhledem k tomu, ze odchylka na mem laptopu byla vyhodnocena jako +0.218s, to okem nepoznam. a menit si cas jen proto, abych to vyzkousel, to nehodlam. skoda, ze na presnycas.cz neni tlacitko na okamzitou synchronizaci, to by bylo idealni. na to mam doma jakousi utilitku, ale nevim, jak se jmenuje, je spustena permanentne v pozadi a cas synchronizuje dle vybraneho serveru (v mem pripade cambridge) a v nastavenem intervalu (myslim, ze co 12 hodin, uz nevim jak jsem to tam zadal).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...