Přejít na obsah

prim vo vojenských potapecskych sadach CSLA


Doporučené příspěvky

Kdysi jsem se bavil s člověkem, který měl v popisu práce inspekce tohohle typu majetku, mám od něho i fotky toho co našel v uloženkách i používaných soupravách.

Dvojkový Sporty různých barev, Humberta, jedničkový Sporty bez čísla na dýnku s plastovou lunetou. Skoro všechny hodinky měly společnou jednu věc, byly to používaný, nošený a skoro vždy poškozený kusy. V soupravách, který byly jinak skoro nepoužitý.

Tyhle indicie mě zatím vedou k domněnce, že tento typ hodinek pochází spíš od civilů a armádní hodinky takto putovaly k novým majitelům. Stejný příběh jsem slyšel od původního majitele svých Orlíků, jeho otec, vojenský potápěč, takto vyměnil dvoje na konci šedesátých let.

Poznání o Primkách se postupně vyvíjí a třeba se časem objeví nějaká fakturka, objednávka a my budem jak šílení shánět to echt pravý vojenský provedení Humbert :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou obyčejný civilní dvojkový Sporty, který už kdysi dávno někdo vyměnil za původní hodinky. 

 

 

Domnívám se, že tomu není tak jak píšeš. Dle mého se do SP20 dávaly i PS II.

 

 

Kdysi jsem se bavil s člověkem, který měl v popisu práce inspekce tohohle typu majetku, mám od něho i fotky toho co našel v uloženkách i používaných soupravách.

Dvojkový Sporty různých barev, Humberta, jedničkový Sporty bez čísla na dýnku s plastovou lunetou. Skoro všechny hodinky měly společnou jednu věc, byly to používaný, nošený a skoro vždy poškozený kusy. V soupravách, který byly jinak skoro nepoužitý.

Tyhle indicie mě zatím vedou k domněnce, že tento typ hodinek pochází spíš od civilů a armádní hodinky takto putovaly k novým majitelům. Stejný příběh jsem slyšel od původního majitele svých Orlíků, jeho otec, vojenský potápěč, takto vyměnil dvoje na konci šedesátých let.

Poznání o Primkách se postupně vyvíjí a třeba se časem objeví nějaká fakturka, objednávka a my budem jak šílení shánět to echt pravý vojenský provedení Humbert :-)

 

Přikláním se názorově k Financovi. Přijde mi jako IMHO blbost, že i kdyby do posledních nebo vykradených sad doplňovali PS2, že by je alespoň nějak neoznačili - armáda není holubník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikláním se názorově k Financovi. Přijde mi jako IMHO blbost, že i kdyby do posledních nebo vykradených sad doplňovali PS2, že by je alespoň nějak neoznačili - armáda není holubník.

Brzo vyplavou, číslovaný, echt raritét. Za pár dní jsou na Aukru i s nějakou busolou, hloubkoměrem a tlakflaškou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

neviem či sa to už riešilo ak áno ospravedlňujem sa ale okrem rôznych druhov Primiek od legendy po Sportky - nazbieral som zatiaľ tri rôzne hlbkomery, ktoré sú zaručenie z SP-20:

 

sú to - G5 ruský s rádioaktívnou farbou odklaz http://www.vsc-ds.cz/sbirka/hloubkomery/g-5

        - NH 20 - Mikrotechna

        - NH 03 - Mikrotechna

post-35900-0-48822900-1424932583_thumb.jpg

post-35900-0-30806300-1424932598_thumb.jpg

post-35900-0-84470600-1424932609_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...