Přejít na obsah

Pěkný pilotky


Doporučené příspěvky

Poslední dobou jsem začal nějak moc poletovat a zjistil jsem že nemám žádný vhodný hodinky. Pokukuju po nějakých pěkných pilotkách a chtěl bych si nechat trochu rozšířit obzory.

Představuju si něco jednoduchýho, chrono být nemusí, stačí datum, velikostně 39-42mm. Nositelný na řemenu, alternativa tah.

Cenový limit nemám, důležitější je rozumná likvidita. U levnějších hodinek se mi moc nelíbí zpracování pouzder, co vidím na pilotkách do 30 tisíc, tak si říkám zlatý Elton. Když budou dražší, budu muset o něco dýl šetřit a delší čas se na ně budu těšit...

 

Favoritem jsou IWC Mark XVI, krásný pouzdro, kombinace kartáčovaných a leštěných ploch jim dává krásný vintážní nádech, vypadají jako ošoupaný. Velikostně si rozumíme, na ruce sedí. Minus je samozřejmě cenovka a trochu lumi. Velký minus je absence tahu. Vím že se dá přikoupit, ale cena je šílená. A navíc se mi nelíbí.

Mark XVII mají taky příjemnou velikost 41mm, u tohohle typu hodinek nedávám datumovku včera, dnes a zítra.

 

post-13546-0-15899600-1411920953_thumb.jpg

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připadá mi že už máš vybrané ty XVI, sice bez tahu ale ta likvidita, plus kvalita zpracovaní mluví za vše, když koupíš něco jiného tak tipuji že stejně budeš pokukovat po XVI takže tak. Jsou to asi nej pilotky, značka, provedení, koupit něco jiného mi přijde jak kupovat "homeage", možná Stowy? Ale pochybuji že by tě uspokojily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mark XI je ikona, Mark XII je legenda, Mark XV je přijatelný downgrade, Mark XVI je hanebnej downgrade, Mark XVII už je ani nehodnotim. Na mark XVIII se ani netěšim .......

 

Když nový IWC, tak BP, nebo dělali moc povedený retro model,  prověřil bych GO, někdo tu prodával hezký Wempe.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi díky, presne takovy tipy mam na mysli. GO ma moje sympatie, jen se asi budou blbe shanet a jeste hur prodavat. Big piloty jsou na ty moje paratka velky, bych mel zápěstí obouchany od kanálů.

IWC si to u me pokaklo strojkama, posledni poladeny ETY byly myslím v Mark XVI, v sedmnactkach uz nikdo netusi, co tam tika. Patnactky a starsi modely nechci, starych vraků mam dostatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle můžu, asi nejhezčí pouzdro v kategorii okolo 1000E. Minus je průhled, radši bych plný dýnko. Logo by mohlo být menší. To je nějaká móda, že tyhle levnější švýcarský brandy si dávají logo jak kráva? Alpina, Davosa...

Udělali by mi limitku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tohoto by ťa nič nezaujalo?   http://www.pilotswatches.co.uk/Hanhart.htm

 

Co se mi líbí, má nalepku sold out

Laco s jasným historickým odkazem, likvidita nevím, ale logo žádný :photo:

S hodinkama Laco mám problém, vím že je tam silný historický odkaz, ale já měl známýho, cikána, jmenoval se Laco a byl to pěknej zmrd a u když slyším název těhle hodinek, vždycky si na něho vzpomenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:lol2:  :lol2:  :lol2: 

S hodinkama Laco mám problém, vím že je tam silný historický odkaz, ale já měl známýho, cikána, jmenoval se Laco a byl to pěknej z... a u když slyším název těhle hodinek, vždycky si na něho vzpomenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě glycine airman - užitečná funkce navíc, velký výběr modelů, nový autentický vintážní mezi nimi, pražský seriozní prodejce - podle mne bez chybičky.

GO - nejvyšší třída pilotek asi, originální funkce, ale neznám průměr

WEMPE - já bych se toho nebál, ty v prodejním vlákně vypadaly luxus

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...