Přejít na obsah

Urwerk ? EMC Black


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

To je tedy úsměvná hračka. Svým způsobem mi to připomíná SpringDrive (kombinace mechaniky a elektroniky), ale zatímco výsledek Seiko je praktický a smysluplný, tady je tomu přesně naopak. Přesnost odpovídá mechanickým hodinkám (tzn. oproti quartzu je nízká), ale uživatel je na nepřesnost upozorněn pomocí quartzového modulu. Ovšem aby neměl z quarzu tak špatný pocit, zatočí si napřed aspoň klikou. A pak si tu mechanickou část stroje může sám poštelovat. Mimochodem, quartzky s ručním nátahem (spíš korunkou než klikou) by mohly být zajímavé, to ještě nikdo nenabídl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, kdybys tohle napsal o jakýchkoli jiných hodinkách, budu souhlasit. Ale hlavní vychytávka, komplikace, přednost, či jak to nazvat, těchto hodinek spočívá v tom, že uživateli umožňují, ba přímo ho nutí, tu nepřesnost vnímat. Ale možná bych to měl brát tak, že teprve s tímhle zařízením člověk tu nepřesnost správně ocení, snad dokonce vyhledává, protože kdyby šly zcela přesně, ukazovala by rafička pořád na nulu a to by byla nuda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tedy úsměvná hračka. Svým způsobem mi to připomíná SpringDrive (kombinace mechaniky a elektroniky), ale zatímco výsledek Seiko je praktický a smysluplný, tady je tomu přesně naopak. Přesnost odpovídá mechanickým hodinkám (tzn. oproti quartzu je nízká), ale uživatel je na nepřesnost upozorněn pomocí quartzového modulu. Ovšem aby neměl z quarzu tak špatný pocit, zatočí si napřed aspoň klikou. A pak si tu mechanickou část stroje může sám poštelovat. Mimochodem, quartzky s ručním nátahem (spíš korunkou než klikou) by mohly být zajímavé, to ještě nikdo nenabídl.

Uplne stacila prva veta. O nic viac autorom tohto diela neslo ;-) (zabavna hracka pre velkych chlapcov).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jako s turbem, že něco ukazují, je úplně jedno, PavleK, vnímáš jen jejich pulz ........... když je teda máš ........... a pák to, že je máš..... a jsi dóóbrej. Jinak mít v jednom mechanický stroj a zároveň jím ekologicky poháněnou jeho kalibraci na technologicky vyšší úrovni,  je krásná myšlénka, taková mechanoelektropoetická

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to staršia vec ešte z konca minulého roka, myslím, že na fóre už to je. Tak aj sem prihodím pár fotiek z: urwerk web, chronocollectors, quillandpad. Urwerk sa rádhrá, čo je vidieť. Plne to využíva. Je to taký hodinkový svet šmrncnutý manierizmom. Tento model mi až tak nereže, mám radšej ich "civilizovanejšie" modely UR 100 a 200. 

 

 

 

post-6829-0-60724400-1412776825_thumb.jpg

post-6829-0-74853100-1412776841_thumb.jpg

post-6829-0-22622600-1412776864_thumb.jpg

post-6829-0-16031900-1412776879_thumb.jpg

post-6829-0-91318800-1412776912_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...