Jump to content

Hodinky klasického vzhledu, rozpočet cca. 8000,-


Recommended Posts

Dobrý den, sháním hodinky za cenu okolo 8000,- Kč. Původně jsem si přál mechanické či automatické s fází měsíce, ale ve fóru "Koupím" mi bylo potvrzeno, že je to poněkud bláhové přání, a že hodinky Ingersoll IN1203 CH Union, které jsem našel na internetu, nejsou příliš dobrou investicí, jelikož se jedná o čínský výrobek. Bylo mi doporučeno podívat se na nabídku Seiko, ale jejich nabídka automatických hodinek není zrovna můj šálek čaje. Vím, že 8000 Kč není nikterak závratná částka, nicméně je to dost na to, abych si kupoval něco s krátkou životností, jistě mi rozumíte. Budu Vám tedy velice vděčný za jakékoli rady a doporučení, zde je souhrn mých požadavků.

 

 

Sháním tedy buď automatické či mechanické hodinky, nebo pěkné quartzové s fází měsíce, přibližně v cenové relaci do 8000,-

 

Design:

- Spíše klasičtější (něco jako ty Ingersoll IN1203 CH Union), ciferník může být obohacen např. i o decentní náhled do strojku atp.

- Kožený řemínek

 

Stav:
- Mohou být nové nebo zánovní v dobrém stavu. Líbí se mi i starožitné, nicméně už mám jedny Prim Diplomat v moc pěkném stavu, a jedny Primky po tátovi, tak bych chtěl pro změnu něco jiného :)

 

 

Děkuji za Váš čas

Link to comment
Share on other sites

Kromě číny to asi nebude až tak jednoduché.

Zkusím nastřelit rusko, tam si s komplikací "Monphase, neboli "Mondphase" neboli "fazy luny" docela libují.

Např:

www.poljot24.de

www.poljot.at

molnija.ru.

 

Ale ta cena je kousek vyšší, cca 300-700Euro

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Co Orient?

Link to comment
Share on other sites

Vím, že ta kombinace automat+fáze měsíce není jednoduchá, tudíž jsem se jí víceméně vzdal. Ale díky za tipy, je tam pár zajímavých kousků, ale co se mi líbí, většinou přesahuje moje možnosti, jak už to tak bývá. A ty ruské stránky nezvládám :)

Edited by Almerick
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...