Přejít na obsah

Moje první hodinky, univerzální, 10K


Doporučené příspěvky

Chtel bych si koupit sve prvni hodinky, nikdy jsem zadne nenosil. Je mi 27, shanim neco na casual/business noseni. Budget +- 10K pres internet. Preferoval bych kozeny remen, dale mi jde hlavne o design+chtel bych spise nejakou znamejsi znacku.

 

Nevadi mi vystredni hodinky, libi se mi napriklad bily Graham Chronofighter s kozenym remenem, otazka je, jestli jde neco podobneho ziskat s mym rozpoctem. 

 

GRAHAM-Chronofighter-1695-brown-strap_20

 

Dale se mi libi napriklad Tissot Couturier a to obe tyto verze.

 

tissot-couturier_1.jpg-tissot-couturier-automatic-t03562716031

 

Co se tyce komplikaci, je mi celkem jedno, co hodinky maji, ale mam radsi alespon trochu "zaplneny" vzhled (jako napriklad ten couturier), nez uplne prazdne a komplikace tento dojem pomahaji vytvaret.

 

Chapu, ze jsou me preference jsou asi dost nevyzrale a vestina z vas je nekde jinde, ale clovek na necem musi zacit :)

 

Predem diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, na Grahamy s desítkou nedosáhneš, na ty Tissoty Couturier v quartzu asi ano. Pro mechanicko/automatické verze s komplikacemi je nutno navýšit budget minimálně o 50%...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, na Grahamy s desítkou nedosáhneš, na ty Tissoty Couturier v quartzu asi ano. Pro mechanicko/automatické verze s komplikacemi je nutno navýšit budget minimálně o 50%...

 

Quartzové jsem je viděl okolo 7-8k na jomashop, na který jsou tu vcelku dobré reference. Samozřejmě bych radši mechanicko/automatické. Jaké by byly možnosti, kdybych navýšil budget o 50%?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartzové jsem je viděl okolo 7-8k na jomashop, na který jsou tu vcelku dobré reference. Samozřejmě bych radši mechanicko/automatické. Jaké by byly možnosti, kdybych navýšil budget o 50%?

ok, jomashop. Ale budeš muset řešit, jak sem ty hodinky dostat a zaplatit k jejich výhodné ceně co nejméně navíc /porto + DPH/. O 50% navíc stojí na chrono24 např. ten Tissot Couturier v automatu od prodejců z EU. Jinak k tématu dovozu hodinek ze zahraničí a poplatků je zde na fóru celé vlákno, které ti doporučím nastudovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neopomenul bych Seiko řadu Premier. Jsou tam občas docela zajímavý kusy ve stylu, kterj asi hledáš. Výrazný, a přitom ne nijak sportovní hodinky.

 

Třeba kinetic model s věčným kalendářem (cenově asi mírně za hranou, ale bůh ví, kde a za kolik se daj splašit)

http://www.amazon.com/Seiko-SNP036P1-Leather-Synthetic-Analog/dp/B0049AUO3U?tag=webtoolandtec-20

Seiko-Premier-Kinetic-Perpetual-2.jpg

 

Nebo třeba automaty s open heart...

http://www.amazon.co.uk/Seiko-SSA213J2-Premier-Automatic-Watch/dp/B00MCBGFT0?tag=shewearsfashi-21

 

SSA213J2-4R39-00L0J_3.jpg

 

Případně výroční SRG012 s direct drive (pokud to chápu správně, tak je to vlastně kinetic s možností ručního nátahu) a ukazatelem rezervy chodu.

novye-chasy-seiko-premier-srg012-2376832

 

A určitě kvanta starších modelů a různejch barevnejch mutací. Každopádně to má všechno trochu větší šmrnc než ty Tissotky, jakkoli preferuji trochu méně okázalej design.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tipy, dneska jsem se byl podívat na ty couturiery (naživo vypadaly ještě lépe než na fotce) v kamenném obchodu a při té příležitosti okoukl ostatní značky. Líbily se mi některé modely od Ciziten a Seika, ale dojem nebyl takový jako u toho Couturieru.

 

Frostie: určitě kouknu, máš pravdu, že to asi bude lepší sehnat od někoho z EU, už i kvůli záruce, kdyby se něco pokazilo.

 

USER47: Ty jsi to vystihl asi nejlíp, co by mi pasovalo, musím říct, že první dva modely se mi líbí, ten třetí ne (na mě moc "futuristické/moderní"). Musím přiznat, že to zamíchalo karty a minimálně na ten model s open-heartem se ještě někde podívám osobně, navíc je to za tu cenu už automat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že asi půjdu proti proudu, ale pokud chceš jedny hodinky na vše do 10k tak bych bral asi quartz. Vem to tak, že nemusíš řešit přesnost, můžeš ke klidně na víkend odložit a snesou i tvrdší zacházení. Jo a pokud chceš zaplněnější cifr tak mrkni na řadu Citizen AS4020. Jsou řízené rádiem, takže budeš mít doma nejpřesnější hodinky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli trváš na chronografu, tak bych zkusil asi nějaký quartz seiko. Pozor však na velký nápadný lesklý nabubřelý quartz hodinky - budeš vypadat jak idiot.

 

Jestli na chronografu netrváš, ale chceš quartz, tak jasně vede řada Bulova accutron II

 

Jestli chceš mechaniky, tak třeba nějaký prim sport I

 

Jestli chceš military, tak CWC

 

Já bych šel výš a koupil ORIS nebo Fortis pro začátek je to nejlepší poměr cena/výkon a už opravdický hodinky, klidně bych šel do starších v prodejním vlákně.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...