Přejít na obsah

Ke čtyřicátinám hodinky za čtyřicet


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bushmane - to je indivuelní

 

Dadb - přidávám se k těm, pro které je 40 za quartz prostě moc. Za to máš fakt dobrý mechaniky, třeba primky. Ale i mezi švýcary a němci je z čeho vybírat. Chceš nějakou přidanou funkci, jako chronograf, druhou časovou zónu, otočnou lunetu ??

 

Asi bych začal tím, že prostuduji katalog značek : Oris, Fortis, Nomos, Muhle Glashuette, Ball, Stowa, a celou nabídku Chronoshopu. Jestli chceš potápěčský, tak Doxa, zmíněné Seiko Marinemaster.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina laiků nemá o reálných cenách kvalitních hodinek ani tušení. U takových spíše udělá dojem nějaký Emporio Armani nebo Boss.

Pak je kategorie informované veřejnosti, která má povědomí o švýcarských značkách, jako Omega, Braitling, Tag Heuer, Rolex a vědí, že jsou to "dost" drahé hodinky, ale že by znali cenu konkrétního modelu to těžko a nakonec jsou odborníci chronomaniaci, kteří poznají značku, model i kalibr na míli daleko a o ceně mají naprosto jasno.

 

Z pohledu machrování je vhodné, aby každý poznal, že máš na ruce hodinky za 40 tis.

Pro tvůj vnitřní dobrý pocit z kvalitních hodinek není nutné, aby každý poznal, že máš hodinky za 40 tis, ale když už je někdo pozná a třeba i ocení a pochválí, tak to potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být tebou, jestli se ti líbí, jdi do nich. Já si ke 40 ti nám loni pořídil Poljoty a už je nemám a o týhle značce nechci už ani slyšet :-))). Pokud jsi trochu nahlodanej komentářema, vyber něco v mechanice/automatu, je to jen a jen tvá volba. My je nosit za tebe nebudeme, zatím :-))))) 

Ale tie Eterny by sme radi, teda aspon ja :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za nápady, některé kousky vypadají skvěle (i když řemeny mě úplně nelákají, u mě jasně vede ocelový tah)

 

A co se toho machrování týče, bojím se bojím, že by mi to v práci dali spíš sežrat, kdyby tušili... Proto raději nenápadná elegance, akademická půda si na nějaké vyčnívání z řady moc nepotrpí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

A co se toho machrování týče, bojím se bojím, že by mi to v práci dali spíš sežrat, kdyby tušili... Proto raději nenápadná elegance, akademická půda si na nějaké vyčnívání z řady moc nepotrpí.

 

Tedy, nevím, jak u vás, ale u nás by si nikdo ničeho nevšiml, ani kdybych nosil full-gold rolády :-D ... kolegové určitě ne, a študáci? Tohle je generace Y, ti se mi tlemí, když mám málo cool barvu bot... AT jsou krásný výběr, ale stejně jako ostatním pacientům mi přijde hodně dát 40k za quartz... Jako zajímavé alternativy mě napadají např. Ball Engineer II Ohio Moon Phase nebo Montblanc Timewalker (ty bohužel nebudou za 40 na tahu). Nebo třeba Union Glashütte Belisar GMT...

post-1353-0-85571600-1412888395_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dadb - přidávám se k těm, pro které je 40 za quartz prostě moc. Za to máš fakt dobrý mechaniky, třeba primky. Ale i mezi švýcary a němci je z čeho vybírat

Já bych skoro radši hi-end termokompenzovanej quartz stroj v Grand Seiku s 9f kalibrem, než nějakou základní mechanickou ETU/Sellitu, která bude ve většině švýcarský a německý produkce v týhle ceně...No a Primky, ty s výjimkou nějakýho zásadního fandovství nedávaj moc smysl vůbec:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 co se toho machrování týče, bojím se bojím, že by mi to v práci dali spíš sežrat, kdyby tušili... Proto raději nenápadná elegance, akademická půda si na nějaké vyčnívání z řady moc nepotrpí.

 

Tak to jsi tu špatně. Naše hodinky vyčnívají, je to naše chlouba a hobby. Pochybuji jednak, že získáš použitelnou radu, a druhak riskuješ nákazu, která by mohla mít následky...... :D :D

 

Tak si vezměme například ty Nomos, co radí redd - perfektní volba, geograficky a kulturně blízké, skvělý, docela malý a diskrétní hodinky, ale BACHA - jsou tak svérázného designu, že si jich všimne úplně každý. Kdyby se krčily v řadě, redd by ti je neporadil, atd.......

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Eterny jsou paradni, ale matou me ty ruznorode rucky, ale to je muj problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...