Přejít na obsah

People

Doporučené příspěvky

Nic takového. Pouze skutečnosti, které jsem psal ohledně denní aktivity. Přesnost stále stejná, jdou tak plus 4 až 7 vteřin za den, dlouhodobě.

Tak to je celkem velký rozdíl - mně dělaly odchylku v řádu jednotek vteřin za týden. Pokud vidím správně vyštíplé sklo, tak jsou to ony a budou jim 3 roky.

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 127
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty jsi ale rychlejší než elektrickej Braun při tom čištění zubů ne :-)

Ja to mam taky ale, uz jsem mu to take radil. Pokud citim, ze by me hodinky nevydrzely pres noc, vecer si s nima vycistim zuby a vysprchuji se. Rano jdou uplne v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty musíš být nějaká extra líná lemra :D Mě se třeba Orienty běžně dařilo jen blbým čištěním zubů natáhnout na 7-10h. Třeba v noci na ruce se mi žádné Seika ještě nezastavily a to ani ty, co jsem před spaním vytáhl po týdnu z krabičky. O chůzi vůbec nemluvím, tam je to hned. I kdybych to podělil 2(pro 1 stranný nátah).

 

Jestli to není tím, že jsi předpokládám levák a že bych si čistil zuby s hodinkama na ruce nepamatuju :), hodinky mám opravdu na ruce jenom mimo domov.  Ale zrovna tenhle a podobné pohyby logicky natáhnout hodinky dost slušně. Například se stačí každý 5 minut podívat na hodinky (někdo tehnle tik má opravdu slušnej), každých pět minut dotknout obličeje a není problém. Bohužel naprostou většinu věcí dělám pravdou rukou a na hodinky se podívám taky parkrát, to bude taky jeden z problémů. Každopádně oboustranný nátah je hodně znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je celkem velký rozdíl - mně dělaly odchylku v řádu jednotek vteřin za týden. Pokud vidím správně vyštíplé sklo, tak jsou to ony a budou jim 3 roky.

Tak to je mýlka. Já nemám žádný z druhý ruky. Kupoval jsem je nové a jdou takhle od začátku, ten rozdíl mezi těma 3 a 7 vteřinama je zřejmě tím, jak dlouho leží v noci a jak moc jsou dotažený. A vyštíplé sklo nemají, jsou jak nové :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že se to tu trochu zvrhlo ve sledování přesnosti a řešení cosc, co zpátky k tématu? Našel jste někdo nějaký pěkný model s tou osmdesátihodinovou etou, ideálně něco explorerovitě-aquaterroidního do 39 mm včetně? Já ji zatím viděl snad jen v čistých oblekovkách, nebo potápkách, a na DS1 nezkousnu ten kříž..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

neodpustím si - souhlasím s Frantikem, dejte si to "vyčistit", jediné hodinky, které nenatáhnu během programováni jsou Bulovy z 50-tych let (jednostrany nátah na čepu) a zahnojené chrona. 2824 nikdy nenatahuji - zatřepu, seřídím a nosím dokuď mně to baví.

 

ad COSC - jde udělat i lepší (RailRoad) na beatu 18000, 5 pozic a teplota a izochronismus, ale .. výhoda high-beatu má být v tom, že setrvačka je méně ovlivněná změnou polohy (gyroskopický efekt), výhodou automatu je prakticky stálé optimální natažení (není tolik ovlivněn ztrátou momentu nenapnuté pružiny, izochronismus).

80 hodin je fajne, servisně to vydrží déle, ale .. cvrkot 36000 má svoje kouzlo. Imho mechaniky by neměly závodit ve výdrži a přesnosti s baterkama, měla by to být výkladní skříň technologie obrábění a lidského umu :-)  Proto asi mám rád skleněná dýnka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Obnovim topic

 

V patek 3.8 jsem koupil nove hodinky a seřidil (atomový čas) v prubehu týdne jsem si dal do mobilu aplikaci na měření přesnosti hodinek.

Jsou to Hamilton Khaki Field 38mm se strojkem Eta 2824-2 s upravou Hamilton 25kamenů pod jejich nazvem H-10.

Dnes po 7 dnech mám odchilku +11,5vteriny to je v prumeru 1,67/den. Na to ze se hodinky asi teprve zabihaji to jsou vice než fantasticke hodnoty budu rad kdyz to takhle zůstane.

Na strojek bez cosc klobouk dolů

 

118b7018e7af756d94caf12ccc11914e.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...