Přejít na obsah

Kúpa Molnija


Doporučené příspěvky

Ahojte,nie som zberateľ a ani odborník na hodinky. Mám doma niekoľko hodín ale skôr moderné. Veľa článkov som tu prečítal ale nikde som sa nedozvedel to čo som potreboval. Dlho túžim po vreckových hodinách aké nosil môj starý otec. Od mala som ich obdivoval ale jediné čo o nich viem že to bola značka Molnija. Našiel som ich niekoľko na internete ale vôbec neviem čo si mám na nich všímať a ani kde sa ich cena pohybuje. Nerád by som niekomu naletel pri kúpe. Najviac sa na hodinky starého otca podobajú tieto čo prikladám na obrázkoch. Tak si ich aspoň pamätám z detstva. Ja ich nechcem do zbierky a ani nechcem na nich zbohatnúť,predať alebo podobne. Pre mňa majú inú hodnotu. Rád by som si ich niekedy zobral a používal. Mal ich hlavne ako spomienku.Keď som bol malý, často som sa s nimi hral a dokonca som ich aj mal otvorené a preto si pamätám ako vyzeral strojček. Nepamätám sa ale čo bolo na strojčeku napísané.Určite som ho ako dieťa zničil na čo nie som hrdý. Poradte mi prosím či to nieje fake, či to niečo vydrží alebo či je to len odpad čo ponúkajú na nete.Ďakujem veľmi pekne za každú Vašu radu. 

post-36864-0-23907900-1413378108_thumb.jpg

post-36864-0-69419900-1413378115_thumb.jpg

post-36864-0-62193400-1413378122_thumb.jpg

post-36864-0-72201000-1413378129_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepracoval náhodou starý otec u dráhy. Co jsem tak tady časem načetl, tyhle se tam fasovaly. Tady to bude možná problém koupit, většina lidí je má po někom z rodiny, zkus bazary nebo ebay - inzerát, ze kterého jsi vzal fotky, jestli se Ti líbí, tak není co velice řešit  ;) fake to nebude. Otázka je,  v jakém skutečném stavu je strojek, to se z fotky uplně nedozvíš.

Upraveno uživatelem Ondoni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ty si ale dobrý. Áno starký robil na železniciach. To som ani len netušil že to mohol dostať v práci. To ma teraz potešilo.Tieto konkrétne som našiel na ebay. Mohol by si mi prosím poradiť či tie čísla môžu sedieť? Myslím tým že či je to jeden celok lebo som čítal že hodinky môžu byť poskladané. Napríklad že strojček je iný,vymenený. Ale veľmi ma to potešilo že som sa dozvedel niečo nové, pre mňa to znamená že som sa dozvedel niečo aj o starom otcovi ktorý už 10 rokov nežije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se strojkem Ti bohužel moc nepomůžu, na to nejsem ten pravý expert. Ale on se někdo určitě objeví ;) Tehdy mě na těch nádražáckých zaujalo hlavně to, že se daly upevnit do řemenu a nosit jako náramkové. To je super vintage vychytávka myslím. Viz tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vyzerá veľmi dobre, ďakujem za tip ale pre mňa vreckové hodinky vždy vzbudzovali úctu a rešpekt keď ich niekto vytiahol z vrecka na peknej retiazke :-). A ešte by som mal na Teba jednu otázku a už Ťa nebudem otravovať. V popise tých hodín je napísané toto : Cortebert 616. Čítal som že je to výrobca hodiniek. Tak ako to potom je?je to Molnija alebo cortebert?alebo čo to vlastne znamená?Prepáč že sa toľko pýtam ale nechcem kúpiť nejaký zmetok :-). ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...