Jump to content

Recommended Posts

Posted

Mám velkou radost. Po dlouhé době se mi vrátili z ELTONU moje letecké PRIM no. 001541. Takže: Nové nerez pouzdro a korunka, nové sklíčko i luneta. Strojek, ciferník, ručičky a dýnko s číslem jsou originál. Plněno pod plynem. Pásek s kompasem koupený nový a vyměněná plechová sponka za nerezovou z jiného řemínku.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Nádherný gratuluji taky jsem přemýšlel o nerez pouzdře pro moje letecké ale mám původní jako nové takže jsem to zatím oddálil a jelikož je stejně nechci nosit tak to asi zachovám tak jak to je.

Posted

Taky gratuluji - jsou moc pekne.

Ja mam take letecke Prim a puvodni pouzdro je v super stavu a proto je moc nenosim - mam strach, ze pot udela sve.

Snad se k tomu jednou taky dokopu protoze at si kdo chce co chce rika me se ty hodinky hrozne moc libi a nosit je - je pro me radost.

Jen mam strach, ze po vymene pouzdra budou mene puvodni a tak vaham ...

Co si o tom myslite?

 

Posted

Jo a pro Vás ostatní, kteří mi píšete že jsem znehodnotil Letecké Prim. Před renovací bylo pouzdro i luneta velmi ošoupané. Tuto renovaci jsem zvolil, protože hodinky chci aktivně nosit ( už je nosím ! ) a klasické pouzdro třeba i v NOS stavu by neobstálo. Všechny původní díly mi ELTON samozřejmě vrátil.

Guest tolja
Posted
Jo a pro Vás ostatní, kteří mi píšete že jsem znehodnotil Letecké Prim. Před renovací bylo pouzdro i luneta velmi ošoupané. Tuto renovaci jsem zvolil, protože hodinky chci aktivně nosit ( už je nosím ! ) a klasické pouzdro třeba i v NOS stavu by neobstálo. Všechny původní díly mi ELTON samozřejmě vrátil.

Snad jsem toho zas tak moc neřekl :angel:

Posted
Mám velkou radost. Po dlouhé době se mi vrátili z ELTONU moje letecké PRIM no. 001541. Takže: Nové nerez pouzdro a korunka, nové sklíčko i luneta. Strojek, ciferník, ručičky a dýnko s číslem jsou originál. Plněno pod plynem. Pásek s kompasem koupený nový a vyměněná plechová sponka za nerezovou z jiného řemínku.

 

Pěkné :speak_cool: , ale proč tam máš řemen s kompasem ?

Posted
Taky gratuluji - jsou moc pekne.

Ja mam take letecke Prim a puvodni pouzdro je v super stavu a proto je moc nenosim - mam strach, ze pot udela sve.

Snad se k tomu jednou taky dokopu protoze at si kdo chce co chce rika me se ty hodinky hrozne moc libi a nosit je - je pro me radost.

Jen mam strach, ze po vymene pouzdra budou mene puvodni a tak vaham ...

Co si o tom myslite?

Staré pouzdro ti vrátí, takže není žádný problém hodinky uvést do původního stavu, kdybys je chtěl přestat nosit a jen je mít vystavené ve sbírce.

Posted (edited)
Pěkné :speak_cool: , ale proč tam máš řemen s kompasem ?

Nejspíš proto, aby věděl, kde je sever :whistle: :cool02:

Pamatuju si, že jsem podobný pásek nosil jako kluk na sportech II a všichni kamarádi mi ho záviděli.

Skoro mám chuť si ho na jedny sporty ze sbírky dát jako vzpomínku...

Kdepak se podobný dá sehnat ?

Edited by vaurien
Posted
Nejspíš proto, aby věděl, kde je sever :whistle: :cool02:

Pamatuju si, že jsem podobný pásek nosil jako kluk na sportech II a všichni kamarádi mi ho záviděli.

Skoro mám chuť si ho na jedny sporty ze sbírky dát jako vzpomínku...

Kdepak se podobný dá sehnat ?

 

Kdy máš hodinky s ručkama tak přeci nepotřebuješ kompas, aby jsi určil světové strany. Tahle komplikace je už skrytě zabudována v hodinkách. B)

Posted
Kdy máš hodinky s ručkama tak přeci nepotřebuješ kompas, aby jsi určil světové strany. Tahle komplikace je už skrytě zabudována v hodinkách. B)

 

Neumim nauč mě to :-)))

Posted

Jen tak mimochodem když už jsme u toho létání tak kdo jde tento výkend do Roudnice nad Labem na Letecký den???

http://www.memorialairshow.cz/

 

Doufám že to nikdo neveme jako reklamu pouze chci oznámit akci která bude fajn a kde bude na co koukat.

Posted (edited)

Prozradíš cenu renovace?

Nebo jsi se taky zapřísáhl panu Prokopovi.

 

Do Roudnice nejedu jelikož jedu na Bahna. Ale muzu doporucit, aspon pred 4 lety :)

Edited by Petr28
Posted

opravdu pekne ;-) , at Ti tikaji co nejdyl a poradne si jich uzivej, jsou to prece hodinky na noseni a ne do vitriny; ti co tvrdi, ze se tak znehodnocuje autenticita hodinek je maji bohuzel jen na divani, at si v tom pokracuji :frusty: , Ty mas hodinky, ktere i pri dennim noseni, jednou muzes klidne predat potomstvu

 

Posted
Kdy máš hodinky s ručkama tak přeci nepotřebuješ kompas, aby jsi určil světové strany. Tahle komplikace je už skrytě zabudována v hodinkách. B)

Jasně že umím určit sever podle hodinek. Nic na tom není. Stačí namířit hodinovou ručku na slunce a v polovině mezi tou ručkou a 12 je jih. Ale kompas je kompas.... B)

Posted
Neumim nauč mě to :-)))

 

Způsobů je několik:

1, v naší zeměpisné šířce se Slunce nachází ve 12 hodin na jihu to platí pro celý rok, v 6 hodin na východě (platí pro únor, březen,duben, srpen, září, říjen), nebo v 7 hodin ( platí pro květen, červen, červenec. v 18 hodin je Slunce na západě platí pro únor, březen,duben, srpen, září, říjen nebo v 19 hodin platí pro květen, červen, červenec.

Takže se stačí podívat na tvé hodinky a podle polohy slunce poznáš kde je sever. B)

Posted

Prozradíš cenu renovace?

Nebo jsi se taky zapřísáhl panu Prokopovi.

 

Do Roudnice nejedu jelikož jedu na Bahna. Ale muzu doporucit, aspon pred 4 lety :)

[/quoC¨

 

Cena Renovace ? Nevím proč se tím tady na fóru dělají takové tajnosti. Když nebudu ELTON nijak pomlouvat, proč ne. A taky není důvod. Cena 3300,- Kč i s poštovným mě připadá velmi přijatelná. Pokud se pamatuji na Cenovou nabídku od p. Slavíkové tak 1600,- je nerez pouzdro s korunkou, lunetou a sklíčkem (plat) a zbytek je práce tzn. vyčičtění,seřízení, smontování, plnění plynem. Jo měnili i setrvačku ( asi byla špatná ) a v ceně jsou 2 řemínky ( Kožený a plastový ). Ten řemínek s kompasem jsem ale koupil jinde.

Posted
Takže se stačí podívat na tvé hodinky a podle polohy slunce poznáš kde je sever. B)

 

A pak tím směrem namíříš velkou ručičku a máš to. :thumbsup_anim:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...