Přejít na obsah

Jaké Rolex máte právě na ruce?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 22,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jestli to je z mobilu, tak tam se buňky snímače skenují postupně (což někdy vede k zajímavým deformacím při focení pohybujících se objektů) - a tady se Ti holt podařilo drncnout ve chvíli kdy se snímal vršek, zatímco spodek už byl zaostřený. Zbytek už si (možná i s pomocí dalšího objektivu, pokud je) mohl vymyslet a doostřit postprocessing, do kterého tu nikdo nevidíme... :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Radek124 napsal:

Jestli to je z mobilu, tak tam se buňky snímače skenují postupně (což někdy vede k zajímavým deformacím při focení pohybujících se objektů) - a tady se Ti holt podařilo drncnout ve chvíli kdy se snímal vršek, zatímco spodek už byl zaostřený. Zbytek už si (možná i s pomocí dalšího objektivu, pokud je) mohl vymyslet a doostřit postprocessing, do kterého tu nikdo nevidíme... :speak_cool:

Díky za vysvětlení. Tvoji teorii jsem si pracovně nazval jako Elektronickou.

Já měl v hlavě teorii mechanickou:
Hodinky s emírně zhouply kolem osy rotace, která je v místě doteku hodinek s přístrojovkou (index 18). Směrem nahoru se výkmit vůči oběktivu zvětšuje, proto roste rozmazání. (viz náčrt)

Je to foceno mobilem jako HDR (skládáno z více snímků), takže se dobrat důvodu asi nebude jednoduché.

Vit_Rol_E2_BL_2000911_01_nakres.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vit No jestli je to vícesnímkové HDR v autě jedoucím po tuzemské silnici, pak už je to všechno jenom čirá alchymie  :notworthy:

@Micey Martin náhodou umí parádně fotit - třeba ty svoje roštěnky v plavkách, to si i k vodě bere seriózní foťák :camera:
...Akorát za chronobundus se asi dodnes stydí, takže hodinky šmudlá na tajnačku starým mobilem v šeru na ajnclíku :photo:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vit napsal:

Díky za vysvětlení. Tvoji teorii jsem si pracovně nazval jako Elektronickou.

Já měl v hlavě teorii mechanickou:
Hodinky s emírně zhouply kolem osy rotace, která je v místě doteku hodinek s přístrojovkou (index 18). Směrem nahoru se výkmit vůči oběktivu zvětšuje, proto roste rozmazání. (viz náčrt)

Je to foceno mobilem jako HDR (skládáno z více snímků), takže se dobrat důvodu asi nebude jednoduché.

Vit_Rol_E2_BL_2000911_01_nakres.jpg

Přesně tak, problém je v HDR ( tedy v multiexpozici při pohybu objektivu nebo předmětu) ,  nikoliv v postupném snímání buněk. 

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, ADIkov napsal:

Vyskusane a za mna dobre :)

 

Cece takhle pri umelym svetle vypada ta pastelove zelena luneta jak plastova a docela se to s tim cernym cifrem bije. Celkove to na me pusobi dost levne, ale velikostne ti sedi, to jo.

Upraveno uživatelem Potkan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Potkan napsal:

Cece takhle pri umelym svetle vypada ta pastelove zelena luneta jak plastova a docela se to s tim cernym cifrem bije. Celkove to na me pusobi dost levne, ale velikostne ti sedi, to jo.

Strasne tazko sa to fotilo dobre v obchode a ani ma nenapadlo sa opytat ci s nimi nemozem von kvoli fotke :D 

Nazivo to ladi ale je to otazka vkusu to jasne. By som povedal ze su univerzalnejsie nez predosle LV. Maju trochu farby ale nie su celozelene. Tvrdim to tak ze som, ak sa dobre pamatam Hulky nazivo nevidel. Velkost okej, len sa mi stale nejak nepaci ta sirsia spona a tah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...