Přejít na obsah

Jaké Rolex máte právě na ruce?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 22,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, tu přesnost vám závidím. Také jsem se těšil, ale moje si od nových po dvou dnech nošení sedli na 2,5 s. do mínusu za den. Od té doby cca měsíc jdou pořad stejně, žádná odchylka od těch 2.5 minus za den. Asi to tak zatím nechám a uvidím na podzim, kam se to pohne.  Jednou za měsíc je seřídím o minutu napřed a po měsíci by měli jít cca 15 sekund pozadu, alespoň zatím to tak vypadá. Dobré na tom je že ta odchylka je pořád stejná. 😁

7CDE140F-19F0-49EF-B633-10328510195A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bertik Podla mna je zbytocne to riesit ale ak ta to moc hneva mozes sa skusit pohrat s polohou v akej ich odkladas ked nie su v ruke. Moje Exp 1 napriklad na ruke idu +2-3 za den ale polozene na 9tke zacnu ist cca 1 s do minusu. V casoch ked ma to este stvalo tak som ich na noc odkladal na 9 a do rana sa to vzdy trochu skorigovalo. Teraz mi to je uz jedno... 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Vortex-Tempus napsal:

@Bertik Podla mna je zbytocne to riesit ale ak ta to moc hneva mozes sa skusit pohrat s polohou v akej ich odkladas ked nie su v ruke. Moje Exp 1 napriklad na ruke idu +2-3 za den ale polozene na 9tke zacnu ist cca 1 s do minusu. V casoch ked ma to este stvalo tak som ich na noc odkladal na 9 a do rana sa to vzdy trochu skorigovalo. Teraz mi to je uz jedno... 😆

Zatím to řešit nebudu a uvidím. S polohama si moc nevyhraji, jsem zvyklí mít hodinky na ruce 24/7. 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tomak napsal:

Mně jdou celkově superpřesně, ale je to i tím, jak je na noc odkládám. Já s hodinkama nespím, na to mám manželku, ale v obou případech mám perfektně vychytané nejlepší polohy ...    

Když se to nezačne více zpožďovat, tak to řešit nebudu. Co mám zkušenosti s dalšími Rolexkami co jsem měl, tak se časem začali zrychlovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bertik napsal:

Když se to nezačne více zpožďovat, tak to řešit nebudu. Co mám zkušenosti s dalšími Rolexkami co jsem měl, tak se časem začali zrychlovat. 

Já svoje NoDate pustil jenom kvůli tomu, že za den dělaly 1,3 sekundy do mínusu, jinak bych si je určitě nechal, ale dost mne to štvalo. Tehdy (v roce 2018) pro mne bylo jednodušší je prodat a koupit ještě se slevou nové polárky, než řešit poladění jejich chodu. Dnes už by to bylo jiné.

S tímto přístupem asi není nic zvláštního, když teď mám dvoje superpřesné automatické kousky.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Tomak napsal:

Já svoje NoDate pustil jenom kvůli tomu, že za den dělaly 1,3 sekundy do mínusu, jinak bych si je určitě nechal, ale dost mne to štvalo. Tehdy (v roce 2018) pro mne bylo jednodušší je prodat a koupit ještě se slevou nové polárky, než řešit poladění jejich chodu. Dnes už by to bylo jiné.

S tímto přístupem asi není nic zvláštního, když teď mám dvoje superpřesné automatické kousky.   

Kde jsou ty časy 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Tomak napsal:

Já svoje NoDate pustil jenom kvůli tomu, že za den dělaly 1,3 sekundy do mínusu, jinak bych si je určitě nechal, ale dost mne to štvalo. Tehdy (v roce 2018) pro mne bylo jednodušší je prodat a koupit ještě se slevou nové polárky, než řešit poladění jejich chodu. Dnes už by to bylo jiné.

S tímto přístupem asi není nic zvláštního, když teď mám dvoje superpřesné automatické kousky.   

Ty jsi opravdu pustil bez smajlíka NoDate jen proto, že dělali 1,3s do mínusu? Se dějí věci na tom světě 😂 Je tedy pravda že kalibr 3187 je co se týče přesnosti extrém a ten můj chodí i po roce na vteřinu přesně, občas dvě maximálně a zase se časem srovnají na nulu, masakr. Za celý život a že jsem protočil hafo hodinek, tak stejně extrémně přesná byla pouze Omega GMT 50th Anniversary s klasickou trocha Omegou poladěnou Etou. Zároveň extrémně odolný kalibr, občas se prostě zadařilo. U nich je to překvapení dvojnásobné a jsem rád, že zůstali doma 😎 

p1050171a.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes takzvaný “cocik style”…alebo keď zavezies ženu a deti na liečenie do Tatier, necháš im tam auto a musíš sa nejako dostať domov. Zabije to síce pol dňa, ale na tri prestupy to ide 😁 …aktuálne Horná Štubňa - Prievidza a domov ešte kus 🤷‍♂️🙃

13F2FF19-E457-4842-8582-2FF079750351.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Ty jsi opravdu pustil bez smajlíka NoDate jen proto, že dělali 1,3s do mínusu? Se dějí věci na tom světě 😂 Je tedy pravda že kalibr 3187 je co se týče přesnosti extrém a ten můj chodí i po roce na vteřinu přesně, občas dvě maximálně a zase se časem srovnají na nulu, masakr. Za celý život a že jsem protočil hafo hodinek, tak stejně extrémně přesná byla pouze Omega GMT 50th Anniversary s klasickou trocha Omegou poladěnou Etou. Zároveň extrémně odolný kalibr, občas se prostě zadařilo. U nich je to překvapení dvojnásobné a jsem rád, že zůstali doma 😎 

 

Sám vidíš, že -1,3s je prostě strašně moc, když to může šlapat jako ty tvoje expy nebo ty moje, které mi takovéto nároky splňují už bezmála čtyři roky 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Tomak napsal:

Sám vidíš, že -1,3s je prostě strašně moc, když to může šlapat jako ty tvoje expy nebo ty moje, které mi takovéto nároky splňují už bezmála čtyři roky 😉

Zanedbatelné, Zenith mě uletěl i o šest vteřin, když měli svůj den, ale je pravda že na konci měsíce byli opět třeba 2s do plusu :D To ti v různých pozicích nechodili jinak aby jsi to přes noc srovnal? Regulace strojku je prý v záruce zdarma, a i po záruce to někteří servisy dělají jako goodwill. Mě regulovali několikrát Béčka, IWC, i Omegy po záruce a vždy zdarma. Bohužel někdy to již nejde, třeba jako mé Anniversary GMT, které začali ulétávat v řádu desítek vteřin a je to na velký servis kalibru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Zanedbatelné, Zenith mě uletěl i o šest vteřin, když měli svůj den, ale je pravda že na konci měsíce byli opět třeba 2s do plusu :D To ti v různých pozicích nechodili jinak aby jsi to přes noc srovnal? Regulace strojku je prý v záruce zdarma, a i po záruce to někteří servisy dělají jako goodwill. Mě regulovali několikrát Béčka, IWC, i Omegy po záruce a vždy zdarma. Bohužel někdy to již nejde, třeba jako mé Anniversary GMT, které začali ulétávat v řádu desítek vteřin a je to na velký servis kalibru.

Ta -1,3s byla právě v nejlepší odkládací poloze, kdybych je dal na noc jinak, bylo by zpoždění ještě větší 😞 Ladit chod by znamenalo je někam dát a pak pro ně přijet a neměl jsem to nikam zrovna blízko, navíc by to při odchylce hluboko v rámci tolerance (tehdy ještě podle COSC) oprávněně brali jako bláznivý nápad. Koupit na první dobrou jiné se tak jevilo mnohem jednodušší ;-). Pokud by šly původní hodinky zcela přesně určitě by u mne zůstaly, i tak jsem je měl skoro dva roky a polárky jsou super takže vůbec nelituji.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes tyhle.

A přijdou mi tady na té straně hodně úsměvné komentáře, rozvahy, myškenkohnutí a celkově pohled na hodinky od zdejších členů, kdy jim automatické hodinky dělají 1,5 sec denně a je to důvod k prodeji. Marně jsem tam někde na konci příspěvku  hledal smajlika. 
Svět se prostě v pjdel obrací . 😂

CE4A9FC0-78ED-4E44-99B3-094B758ADE5E.png

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...