Přejít na obsah

Jaké Rolex máte právě na ruce?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 22,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 14 hodinami, Tomak napsal:

Ta -1,3s byla právě v nejlepší odkládací poloze, kdybych je dal na noc jinak, bylo by zpoždění ještě větší 😞 Ladit chod by znamenalo je někam dát a pak pro ně přijet a neměl jsem to nikam zrovna blízko, navíc by to při odchylce hluboko v rámci tolerance (tehdy ještě podle COSC) oprávněně brali jako bláznivý nápad. Koupit na první dobrou jiné se tak jevilo mnohem jednodušší ;-). Pokud by šly původní hodinky zcela přesně určitě by u mne zůstaly, i tak jsem je měl skoro dva roky a polárky jsou super takže vůbec nelituji.     

Jo o odchylce bych mohl vyprávět. Nový EPX1 s novým kalibrem dělaly od novoty -5s/d, tak jsem je po zajetí hodil k Bechyněmu. Po týdnu mi je vraceli (s novým cestovním pouzdrem, za tohle palec nahoru) seřízený, ale pro změnu s poškrábaným tahem a pouzdrem, asi jako když ty hodinky blbě položíš a kovový částí se o sebe otřou. Po počátečním vyptávání se mladíka za pultem - "a opravdu to tam nebylo před tím??" - a promluvě vedoucího - "pan hodinář si není vědom že by to odřel, ale my vám to teda hned opravíme" - to během 5 minut vyřešili na místě. 

No a pak jsou tu moje Zenith Defy, ty šly krásně 1s do plusu za den, jenomže pak začal zlobit samonátah, tak jsem je v rámci záruky hodil k Dušákovi. Posílali do Vídně, po třech měsících se vrátily a co bys řekl - kromě odchylky plus 7 zas nešel samonátah. Tak pokus č.2, cca měsíc a půl, před Vánocema vyzvednutý, samonátah jeden, ale pro změnu jdou do plusu 13s, tak jsem je tam dneska odnesl potřetí.

A takhle my si tady žijeme, s našimi First World problems.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, ragu napsal:

Jo o odchylce bych mohl vyprávět. Nový EPX1 s novým kalibrem dělaly od novoty -5s/d, tak jsem je po zajetí hodil k Bechyněmu. Po týdnu mi je vraceli (s novým cestovním pouzdrem, za tohle palec nahoru) seřízený, ale pro změnu s poškrábaným tahem a pouzdrem, asi jako když ty hodinky blbě položíš a kovový částí se o sebe otřou. Po počátečním vyptávání se mladíka za pultem - "a opravdu to tam nebylo před tím??" - a promluvě vedoucího - "pan hodinář si není vědom že by to odřel, ale my vám to teda hned opravíme" - to během 5 minut vyřešili na místě. 

No a pak jsou tu moje Zenith Defy, ty šly krásně 1s do plusu za den, jenomže pak začal zlobit samonátah, tak jsem je v rámci záruky hodil k Dušákovi. Posílali do Vídně, po třech měsících se vrátily a co bys řekl - kromě odchylky plus 7 zas nešel samonátah. Tak pokus č.2, cca měsíc a půl, před Vánocema vyzvednutý, samonátah jeden, ale pro změnu jdou do plusu 13s, tak jsem je tam dneska odnesl potřetí.

A takhle my si tady žijeme, s našimi First World problems.

Se zdejší averzí k jakémukoli zásahu do pouzdra rolexek, leštění nevyjímaje, to s Expy1 musí docela naštvat. Ty potíže s Defy to už je úplně first class First World problém 😉

Právě proto jsem do svých nechtěl nechat vrtat a raději je poslal dál. Možná to ode mne s těmi mými NoDate vyznělo trochu dramatičtěji, než tomu ve skutečnosti bylo. Hodinky zde točí v podstatě každý, někomu se prostě okoukají a někdo má třeba nudu v Brně a já k tomu měl tento pseudovážnější odchylkový problém. Nicméně je pravda, že kdyby šly NoDate přesně tak bych je pryč neposlal - jednoduše mne neláká pustit hodinky s perfektním chodem a místo nich pořídit jiné, s tím, že by bylo opravdu velké štěstí pokud by šly stejně dobře jako ty původní, tj. pokud je velká pravděpodobnost, že si změnou v tomto pro mne významném ohledu pohorším.            

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dr.sphinx napsal:

To je obecně problém oprav. Třeba ti to seříděj, ale dodrbou něco jinýho. Nebo opravěj/vyměněj ciferník, ale zase to nebude tak dobře chodit. A tak pořád dokola. Já mám trochu křivě šestkovej index u DJ41, ale jinak dobrý a choděj nádherně. Babo raď. 

Já bych křivej index nedal ani boha, ale je pravda že jsem trochu komplikovanej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, shewcza napsal:

Já myslím, že by si toho nikdo ani nevšiml, kdyby to doktor nenašel 😉 on prostě hledá dokud něco nenajde.

Mám to stejně, ještě k tomu se kamarádím s Peak A20D, a docela často spolu na hodinky zíráme. V Carollinum servise před lety hledal mastný flíček na cifru IWC čtvrt hodiny, já ho viděl hned a nejhorší že pak už ten problém vidím furt :D Tenkrát to byla obrovská zajímavost, protože hodinky jsem kupoval nové a nebyl tam, vytvořil se po roce nošení.... Krásný koníček to máme :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...