Přejít na obsah

Jaké Rolex máte právě na ruce?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

@kdojinej  Mne pride trochu neobjektivne hodnotit hodinky z roku 1945 podla dnesnych standartov toho co je oblekove/sportove. Ako priklad si zober Reverso alebo Santos. Tie boli v dobe ich vzniku to co by si dnes oznacil za tooly. Nehovoriac o tom ze v 4Otych boli vreckove cibule stale pre mnohych panov standart oblekovych hodiniek. Ja som ale komentoval moderne DJ v panskych velkostiach a tie su jednoznacne sportove... staci si dat do Googlu Datejust and Roger Federer a uvidis ze on aj Rolex by mi asi tiez dali za pravdu. Podla mna im to najviac sekne v kombinaciii s casual oblecenim.... ale k sortkam, teplakom a crocsom to tiez ide... hlavne bico (mam vyskusane 😆).

2018-07-19-rolex-wimbledon-40-years-of-golden-moments-6.thumb.jpg.466564ae11d69189cfe1b12ede95e5de.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Vortex-Tempus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 22,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já si u slov "Datejust" a "sportovní" vždycky vzpomenu na Sylvii Earle, která nosí zlaté DJ i při potápění. :) 

image.png.62b9af71b49c74818ad6ba6a14fb6c69.png

Zdroje: 
https://www.hodinkee.com/articles/sylvia-earle-diving-rolex
https://www.rolex.org/partnerships/national-geographic-spain/sylvia-earle

Upraveno uživatelem ensi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Vortex-Tempus napsal:

@kdojinej  Mne pride trochu neobjektivne hodnotit hodinky z roku 1945 podla dnesnych standartov toho co je oblekove/sportove. Ako priklad si zober Reverso alebo Santos. Tie boli v dobe ich vzniku to co by si dnes oznacil za tooly. Nehovoriac o tom ze v 4Otych boli vreckove cibule stale pre mnohych panov standart oblekovych hodiniek. Ja som ale komentoval moderne DJ v panskych velkostiach a tie su jednoznacne sportove... staci si dat do Googlu Datejust and Roger Federer a uvidis ze on aj Rolex by mi asi tiez dali za pravdu. Podla mna im to najviac sekne v kombinaciii s casual oblecenim.... ale k sortkam, teplakom a crocsom to tiez ide... hlavne bico (mam vyskusane 😆).

 

 

 

Presne ty Reversa jsem ti chtel dat za priklad. Tehdy sportovní, nyni jednoznacne dresswatch/casual. DJ jsou univerzalni a tak pohledne, ze klidne muzes chodit treba bos se spinavyma patama nebo v crocsech, to uz je celkem prast jako uhod, kazdy ma svuj styl. Nicmene nemas pravdu. Rolex sam rozděluje svoje hodinky na Classic ( DJ, DD, Cellini...) a Proffesional (Yachty, Duby, Expy...). Cili vzhledem jiz k zminene univerzalnosti (Wilsdorf v DJ chtel spojit 3 veci - legendarni R vodotesne pouzdro - proto ten dojem sportovnich hodinek, automat a prave to datum), lze spolecenske hodinky od R jako DJ vzit i na potápění, coz je extrem, ale jde to a zaroven sportovni modely jako treba Suby lze vzit k obleku a tez to bude ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kam s tím, tak tady asi plevelit moc nebudu... chápu dobře, že datum u GMT můžu nastavit i v protisměru, aniž by to hodinkám vadilo? Mám tam osmého a nechce se mi tady hodinu kroutit :D Kalibr Omegy to umožňuje a návod Exploreru snad také...

DSC_2568.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, instant napsal:

ano s datumom mozes behat hore dole ako treba (set the date by turning the crown in either direction)

Díky, důvěřuj ale prověřuj :cheers: Jdu kroutit, čeká je veliké dobrodružství, konečně....:punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Potkan napsal:

Sam nevim, jestli jsou lepsi na Jubi nebo Oysteru 

A0B83D80-011A-4449-AB19-AE93F2A0A0DE.jpeg

Na jubilee bez nejmenších pochyb, ale mě se super líbí i na oysteru ze subů, tedy broušenym tahu, né s lesklým středem, to vypadá velmi dobře;-)

1CDAF12C-E5FE-47FB-B266-630DC4FF417E.jpeg

98DDFC07-04C9-463D-89E2-8ABE895F2A91.png

981E06DA-B663-402F-8DD9-8D640A326F66.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Potkan napsal:

Sam nevim, jestli jsou lepsi na Jubi nebo Oysteru 

A0B83D80-011A-4449-AB19-AE93F2A0A0DE.jpeg

Na vyber som nemal ale tiez rozmyslam co keby by som k nim kupil aj oyster…uvidim.

Co je pravda ze s jubileem trochu viac vyniknu asi. Inac obidve pecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...