Přejít na obsah

Jaké Rolex máte právě na ruce?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 22,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 57 minutami, kloubik napsal:

Dobrá vlna :) už tady má někde ty nové v bílé? Zatím jsem registroval všechno jen s tmavým cifrem, zajímalo by mě docela jak vypadají ty matné indexy a ručky na živých fotkách.

Tak…

092F67F7-B8BD-4796-8F27-DFA60025C06A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky, to bylo rychlý :) Fajn že jsou na fóru.

Ta matná asi bude na sluníčku dělat i pěknou šedou.. Musím je omrknout někde naživo.

Bylo by to těžké rozhodování jakou barvu. U starších to vždycky byla jedině bílá, phantom hands na tomhle současném modelu pro mě nikdy nefungovaly. Ale teď s novýma ručičkama mi i černý přijdou skvělý. Na druhou stranu mi vadí že už nemají vlastní větší strojek. Ale zase delší rezerva... To je pořád něco :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, kloubik napsal:

Super, díky, to bylo rychlý :) Fajn že jsou na fóru.

Ta matná asi bude na sluníčku dělat i pěknou šedou.. Musím je omrknout někde naživo.

Bylo by to těžké rozhodování jakou barvu. U starších to vždycky byla jedině bílá, phantom hands na tomhle současném modelu pro mě nikdy nefungovaly. Ale teď s novýma ručičkama mi i černý přijdou skvělý. Na druhou stranu mi vadí že už nemají vlastní větší strojek. Ale zase delší rezerva... To je pořád něco :)

Měl jsem velké štěstí mít nové i staré dvojky v černém provedení pár dní vedle sebe doma a mít možnost se v klidu rozhodnout pro to správné. Člověk by ani neřekl, jak moc jsou skutečně odlišné když je má na očích každý den, od tahu až po ciferník. V porovnávacích recenzích mě to něpřipadlo, ale už jen ten cifr je nebe a dudy. Mé srdce jednoznačně zaplesalo pro phantomy, ale já jsem Messnerovec, takže se není čemu divit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri na origo 1655 mi phantom hands prijdou taky uplne v pohode, ale na tech soucasnych mi to nejak nefunguje. Dobre ze to kazdej mame jinak :)

Jinak 1655 jsou asi moje ultimatni dream watch, byl bych na do smrti vysmatej One watch guy :) Obcas si rikam jestli by se u nejakych top dealeru porad dneska dala sehnat podpultovka NOS nebo alespon opravdu tip top stav. (a za kolik kdyz horsi examplare jsou za $25k) A nebo pockat jestli rolexu nerupne za 20 let v kouli a neudela nejakou blizsi re-creration puvodniho modelu...ale to asi nehrozi ani za 50 let :D

 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě v černé variantě po designové stránce více bere nový model s černějším cifrem a čistými ručkami, na druhou stranu jsem mnohem větší fanoušek staršího strojku. 

U bílých vzhledově ani nevím, jaká verze se mi víc líbí, ale vzhledem k mé preferenci staršího strojku je můj favorit naprosto jasný

IMG_0366.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Tomak napsal:

Taky mě v černé variantě po designové stránce více bere nový model s černějším cifrem a čistými ručkami, na druhou stranu jsem mnohem větší fanoušek staršího strojku. 

U bílých vzhledově ani nevím, jaká verze se mi víc líbí, ale vzhledem k mé preferenci staršího strojku je můj favorit naprosto jasný

 

proč starší strojek, že jsem tak smělý? protože je specifický pro expy2 a je větší než současný stejný pro gmt?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to prověřený, pro expy2 specifický kalibr robustnějších rozměrů už s ochranou proti zmagnetizování a lepší odolností proti otřesům resp. nárazům. Konstrukce nového kalibru s větší rezervou je podle odborníků ve stylu něco za něco, viz např. zde

http://bhi.co.uk/wp-content/uploads/2018/04/April-HJ-2018-Article-of-the-Month.pdf    

A navíc si můžeš do googlu hodit "rolex 3235 movement issues" a vyjede spousta diskuzí ohledně údajné nedostatečné lubrikace určitých částí vedoucí po určité době k propadu přesnosti zpožďováním. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kloubik napsal:

Afri na origo 1655 mi phantom hands prijdou taky uplne v pohode, ale na tech soucasnych mi to nejak nefunguje. Dobre ze to kazdej mame jinak :)

Jinak 1655 jsou asi moje ultimatni dream watch, byl bych na do smrti vysmatej One watch guy :) Obcas si rikam jestli by se u nejakych top dealeru porad dneska dala sehnat podpultovka NOS nebo alespon opravdu tip top stav. (a za kolik kdyz horsi examplare jsou za $25k) A nebo pockat jestli rolexu nerupne za 20 let v kouli a neudela nejakou blizsi re-creration puvodniho modelu...ale to asi nehrozi ani za 50 let :D

 

Přesně, každý co mu vyhovuje :cheers: U nového modelu se mi hodně líbila lépe doladěná šroubovací korunka na víc závitů, ba naopak ten hodně uhlazený a čístý ciderník už mě ke dvojkám prostě tolik nepasoval, mám rád takový ten rough design pro hodinky do extrémů. No a ten bláznivej Reinhold do toho no :D Širší spona mě přišla zbytečná, jelikož už nejsou na ruce tak pohodlné, jedná se o minimální pocit, ale je tam a u mě hlavní průšvih byl, že Everest nedělá na nový model gumáky, bez kterého nemůžu žít. Starší větší kalibr je již léty odzkoušený, povedený velmi odolný a přesný stroj. Nový má parádní výdrž, zbytek ukáže až čas, ale věřím že bude stejně dobrý. Já osobně beru úplně všechny dvojky od dávné historie jako velmi povedené modely včetně nynějších uhlazenek, upřímně ani jedny by mě doma neuráželi, tož tak malé shrnutí za mě... :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za čtení!

před 15 minutami, Tomak napsal:

Ano je to prověřený, pro expy2 specifický kalibr robustnějších rozměrů už s ochranou proti zmagnetizování a lepší odolností proti otřesům resp. nárazům. Konstrukce nového kalibru s větší rezervou je podle odborníků ve stylu něco za něco, viz např. zde

http://bhi.co.uk/wp-content/uploads/2018/04/April-HJ-2018-Article-of-the-Month.pdf    

A navíc si můžeš do googlu hodit "rolex 3235 movement issues" a vyjede spousta diskuzí ohledně údajné nedostatečné lubrikace určitých částí vedoucí po určité době k propadu přesnosti zpožďováním. 

 

díky za čtení! mám polárky taky s tím starším strojkem už pár let, dělám s nima všechno a drží se skvěle.

po roce a půl s yachtama s 3235 se ale nepřestávám divit, jak jsou ultrapřesné, to mi hlava nebere, pár sekund za měsíc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...