Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Návštěvník Chilliluk

Dovolte, abych se pochlubil číslíčkovým přírůstkem, který jsem dnes odpoledne vybalil. Jedná se o VFD hodiny Elektronika 4. Náramkových hodinek mám plno, je třeba rozšířit záběr :)

Informace o tomto modelu jsou třeba tady.

 

Příběh je takový, že už z dob nejútlejšího dětství si pamatuju na zelené světýlko na skříni v ložnici rodičů. Dostali je jako svatební dar v roce 1983 a svítily tam spolehlivě ještě donedávna. Nakonec začaly nějak blbě zobrazovat a byly vyhozeny, což si kladu za vinu, protože jsem byl u toho a nezabránil tomu. Co už. Proto jsem je musel hned vzít, když jsem je v neděli objevil v inzerci. Jsou jen o měsíc mladší než já, takže mi jejich magické zelené světlo ozařující ložnici bude připomínat, že už taky nejsem nejmladší. Jestli mě s nimi ovšem drahá nevyhodí - zatím jsem se doma nepochlubil :)

 

attachicon.gifIMG_20180214_162213-02.png

 

 

 

Máš to pěkný, hochu...ale to nestačí!!!  :D

 

...viz můj obývák...

post-12565-0-26918900-1518642172_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Budete se divit, ale rozdíl mezi nimi je cca 2 sekundy...a to jsem je neseřizoval asi 3 měsíce a je to pořád stejné...sám na to koukám jako blázen...oboje se sice trochu předbíhají, ale oboje stejně, což je až divný...prostě k sobě patří  :)

 

 

A abych se přiznal, jsou dokonce zatěžkávány mojí skoro dvouletou dcerkou, která je pořád různě otáčí a zkoumá, někdy je najdu otočené nohama nahoru a tak...ale to ruský stroj musí vydržet i po víc jak 30 letech! :-)

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Mně se to líbí a manželka to musí vydržet, jinak se rozvedu!! :-)  ...néé, ono je to tak, že my se díváme spíš přes den, kdy to tolik nesvítí..a večer koukáme spíš do počítače..když to někdy za tmy vadí, prostě je otočíme a je to...naopak se to hodí v noci, když jde manželka z ložnice malé dělat pití nebo něco, tak to svítí hezky na cestu - je vidět, kudy člověk jde, ale neoslňuje to oči zvyklé na tmu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A abych se přiznal, jsou dokonce zatěžkávány mojí skoro dvouletou dcerkou, která je pořád různě otáčí a zkoumá, někdy je najdu otočené nohama nahoru a tak...ale to ruský stroj musí vydržet i po víc jak 30 letech! :-)

Myslím, že na to stáří úctyhodná přesnost, i když myslím, že to také odvisí od stability sítě a napětí v záložní 9 V baterii (nejsem si jist, zda tyto pokojové hodiny mají nějaký quartz). Jinak samozřejmě, pokud by hrubší zacházení nezvládly, musely by z domu. Ale o to nemám u ruských hodin strach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

full steel a safír to sice neni, ale trochu radosti za pár peněz udělají. a dokonce ukazují čas v režimu stopek :)

měl jsem před lety variantu s platovým řemínkem, ale nebylo to ono. ve verzi s náramkem jim to náramně sluší.

 

post-5667-0-31468200-1518682440_thumb.jpg

 

post-5667-0-45860800-1518682447_thumb.jpg

 

post-5667-0-41123400-1518682458_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casio Royale (jako homage Moorovskeho Seika tusim z Chobotnicky :) )

jj.

jako jsou super. pokud jim odpustíte že jsou taková levnota, tak ten tvar, vzhled, velikost, to jak seděj a působěj na ruce - zkrátka paráda. navíc 10 letá baterka a wr100.

ale znáte to, já jsem pokaždý z nového kusu nadšenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levnota nelevnota, zalezi na tom jak moc velkou ti delaji radost. Mne se ten design moc libi a libi se mi svetove casy. Uvazoval jsem o nich prave i z duvodu cestovani a prejizdeni mezi casovyma pasmama. Jedinny povzdech, ktery si tradicne dovolim je ten, ze to jsou proste plastaky. Mit kovove telo, tak jsou super (a o dost drazsi ;) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se tu řeší každou chvíli. co vim (a možná se pletu), tak poslední byly edifice efd1000. pouzdro pěkný, ale úplně nahovno displej.

 

Hmmm a samotny hodinky taky moc krasy nepobraly. Ted jsem nasel toto, ale skoro same inverzni displeje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...