Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

"A už jsi zjistil, co je to za model motorky na té visačce?"

Řekl bych že Kawasaki Mach lll,. 500 cm3

... ještě dodám, že to byl tříválec, dvoutakt s moc pěkným, sytým zvukem.. Dnes pro veteránisty japonských strojů..klenot.. A ty máš t2 taky klenot... Moc pěkné a gratuluji 🙂

Upraveno uživatelem Olin.uj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, zadní světlo s blatníkem je jediná část, která úplně nesedí a vypadá moderněji, třeba jako z novodobějších modelů Honda. Zbytek by plus minus pasoval. Ale je možné, že grafik, který tvořil zjednodušenou podobu motorky, něco upravil.

Ale taky je možné, že předlohou bylo více motorek, nebo je to prostě něčí fantazie. Každopádně ta Kawa je blízko, zřejmě i těmi rozdvojenými koncovkami výfuku. Ale to tehdy nebyla nějaká vzácnost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rád tyhlety "unboxingy" starých digošek. Zde konkrétně z roku 1999, takže plus minus dvacetiletky.
I když konkrétně tyto jsou už mírně nošené a taky nejsou v úplně origo sestavě, ale stejně je to zábava.

Přiletěly ke mě Casio AW-500D-9E2T ze speciální série "Galapagos" věnované Institutu Charlese Darwina věnujícímu se na Galapágských ostrovech výzkumu Darwinovy evoluční teorie .
Na každém modelu je vyobrazena silueta jednoho ze zvířat, na jejichž vývoji zkoumali vědátoři právě Darwinovu teorii. Tyto siluety jsou i na krabičce.

Model AW-500 se vyskytoval v mnoha variantách a různých sériích. Tohle je jedna z nich. Série z Galapág obsahovala 5 modelů.

Tento konkrétní kus není s originálním bezelem ani řemínkem, protože varianta s pěnkavou (ano, ten pták na cifru) by měla mít bezel i řemen žlutý.
Asi i proto, že někdo původní bezel a řemen měnil, ztratil dva ze šroubků, které bezel drží a tak je zatím trochu nakřivo.

Jelikož to asi měla být jakože "ekologicky přívětivá" produktová série, balení je v papírové krabce a uvnitř je ještě kartonová krabice lepená z jednotlivých dílů tlustého kartonu.

20200818_102112-lo.jpg

20200818_102153-lo.jpg

A lepený kartonový je i stojánek na hodinky.

20200818_102252-lo.jpg

Hodinky jsou ve velmi dobrém stavu. 

20200818_102520-lo.jpg

20200818_102428-lo.jpg

Stačilo jen vložit novou baterii a zatím šlapou ukázkově.

20200818_110155-lo.jpg

Tady je pro představu foto celé série "AW-500 Galapagos"

Galapagos-komplet.jpg

Jo, kdyby někdo měl odkaz nebo info, kde sehnat tyhle šroubky o průměru 1 mm (vnější průměr závitové části), budu mu vděčný. V nouzi asi i se závitem až k hlavě. Mám jen průměr 1,2 mm a menší se mi nějak nepodařilo vypátrat. Stoupání a typ závitu nevím, těžko říct. Ale vypadá to na standardní šroubky, co se v G-Shockách běžně používají.

20200818_105738-sroub-lo.jpg

Upraveno uživatelem jendazhor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný!

Ze začátku jsem čekal nějaké moderní retro pouzdro z plastu a na 4 šroubky. Ale modul 380 a poctivý kov se screwbackem ukazují na původní standardy géček do začátků devadesátek. Tedy až na inverz, to je jediný co bych naspecifikoval jinak, kdybych seděl na té správné židli v Casiu.

Takže parádní poctivý géčka!

Zajímavé je, že už z kraje devadesátek Casio udělalo nástupnický model géček anadigi už v plastu (model AW 550/ AW 560 se stejným modulem) a pak udělali limitku ze starého typu AW 500.

Jindy zase udělají po pár letech letech u stejného typu nový číslo modulu. Ač je funkčně stejný jako původní (CA 53W 437/ 3208 nebo F 28W 586/1156).

Co se šroubků týče zkus Fast, občas překvapí. Nedávno jsem u nich objednal pásky na DBC 61/62 + F 28 W + DW 6600 a prý budou.

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to trochu zmatek. Z dříve běžných celokováků jsou dneska hogofogo modely se stejným nebo podobným označením. Nebo skoro stejně vypadají. Prostě retro vlna. 
Jestli se nepletu, tak AW-500 byly první ana-digi Géčka a vyráběli je dost let. Proto taky tolik variant.
Já jsem jich zatím našel 14, ale možná jich bude víc.
Malá zajímavost je, že tlačítka nesměřují do středu, ale jsou na rovnoběžných osách (jako třeba občas u kulatých modelů Citizen), protože modul je obdélníkový. Netuším proč vlastně, když, pokud vím, v jiných modelech použit nebyl. Vůbec vypadá trochu jinak, než ostatní Géčkové modely..
Překvapilo mě, jak jsou v reálu velké. Na fotkách na průměr skoro 48 mm nevypadají.
Zajímavé je, že tenhle konkrétní model pořád visí na téhle, zřejmě nějaké oficiální, stránce. I po dvaceti letech od začátku výroby.

Negativní displej je opravdu na prd. Obzvlášť v téhle velikosti.

A limitce ze starých AW-500 ani nevím. Jaké měla označení? A kdy ji vyráběli?
Teda jestli nemyslíš AW-599, ty měly také modul 380 a stejné celonerez screwback tělo. A zrovna ke mě jedny míří...

Nástupnický modely sice byly funkčně dál, třeba už měly timer, ale bez toho těžkého kovu s víkem, to už nebylo ono.
To už pak jedině některé z řady MR-G nebo Giez, tam to ještě bylo často poctivý železo.

Fast bych vůbec netipoval. Ale možná, pokud stejné šroubky používali i dál. Zkusím. Dík za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s modulem Casio 380 se musím doplnit. Ono bylo modelů s tímhle ana-digi modulem víc. Minimálně tyto:

AW 500 - několik variací
AW 550 - takové hranatokulaté obrněnky
AW 560 - něco jako AW 500 po útoku divokých vos
AW 594 - spec. edice AW 500 k fotbalovému mistrovství USA v r. 1994
AW 599 - "limitka" z roku 1999, zřejmě i z Lovers collection dvojice - na textilu

A ano, měly by to být první ana-digi Géčka. Vyráběly se od roku 1989. Takže minimálně nějakých 11 let.
Negativní displeje byly zřejmě pouze na sérii pěti variací Galapágos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo s géčkama je vždycky potíž. Nikdy si člověk nemůže být jistý, že už zná / viděl všechny.....🧩

Chybí ti tam AW 555 (je to jen drobnost), jinak máš ten výčet asi fakt komplet. :angel:

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno mi syn donesl tyto hodinky. Teda nejen ty hodinky. Byly součástí nějakého setu.

Hodinky samotné jsou naprosto jednoduché. Jen čas, datum a sekundy.

Jestlipak někdo ví, k čemu ty hodinky slouží, když mají takové množství tlačítek?

 

digi_au.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno mi syn donesl tyto hodinky. Teda nejen ty hodinky. Byly součástí nějakého setu.
Hodinky samotné jsou naprosto jednoduché. Jen čas, datum a sekundy.
Jestlipak někdo ví, k čemu ty hodinky slouží, když mají takové množství tlačítek?
 
digi_au.jpg.3b841d248c37931bd92d14dc797b7ccf.jpg
Přesně, DO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak.

Je to DO k autíčku. Kovový model Honda Integra v měřítku 1:32.

V sadě byly 2 podvozky. Jeden pro vystavení modelu a druhý s elektronikou pro ovládání hodinkami. Auto jezdí, couvá, zatáčí, svítí, troubí, když brzdí, tak kvílí brzdy. A když do něj ťuknete, tak začne houkat alarm.

Prostě nádherná hračka. Koupil jsem ho kdysi synovi (cca před 20 lety). A on mi ho nedávno donesl. A všechno funguje.

 

 

auto_watch3.jpg

auto_watch1.jpg

auto_watch2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem se dockal a dorazilo japonsko a staty... (japonsko pres staty,  protoze si neumim predstavit nase vypalne. )
To zas bude bezesnych noci...

A jako prvni dostaly prednost tyto.... Nastesti stacilo vymenit batt. --zacal jsem ctyrmi sroubky a hned prestal, pristup byl snadny az po nalezeni info...

aa.thumb.jpg.cc13e0d825879ff8963e624b0a9361b6.jpg

ab.thumb.jpg.6c84814d174f5c611cba975b6f1a7aca.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...