Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Tak "Casio Blacky" z Japonska už dorazilo.

Překvapilo mě, že ta krabička je tak velká. Nevleze se mě do vitríny. 🙂 Budu ji muset dát šikmo.

Jsou k tomu všechny manuály. Všechny pochopitelně v japonštině.

Sada obsahuje:

- solární kalkulačku Casio SL-760 ve velikosti kreditky, ke které je takový plastový fusak. Je plně funkční a vypadá nepoužitá.

- hodiny s budíkem Casio CC-100 taky ve velikosti kreditky, ke kterým je plastový kryt, který lze použít jako stojánek např, na noční stolek. Jsou plně funkční a vypadají nepoužitě.

- hodinky Casio FS-15, které jsou naprosto totožné jako FS-10 z řady Film Watch, ale s označením FS-15 je ani Google nenašel, tak to bude asi dost raritka. Hodinky vypadají taky nepoužitě, mají dokonce ještě fólii na displeji, ale to tlačítko je takové "rozžvejklé", což je u těchto hodinek klasika. Bohužel baterie byla zoxidovaná a ani po lehkém vyčištění a výměně baterie hodinky nenaběhly. Asi bude oxidace uvnitř. Budu je muset rozebrat a důkladněji vyčistit. Snad budou funkční.

Jinak mám ze sady radost. Tak ještě pár foteček.

 

Casio_Blacky1.jpg

Casio_Blacky2.jpg

Casio_Blacky3.jpg

Casio_Blacky4.jpg

Casio_Blacky5.jpg

Casio_Blacky6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasa, je videt, ze kreditky ktere umi zobrazovat cas + i neco navic byly asi v kurzu... (tu k me bylo vice..)

c3.jpg

 


Jinak vcera dorazily z Kanady jedny Gruen... Nebyly za moc protoze "for parts" ...
Zajimave, ze mnely track. cislo ve formatu jakoby sly sledovat (URxxxxxxxxxCA) letecky tu byly i rychle -a sledovat to neslo.
Vnitrek je uplne odlisny od techto ... -tady je asi zminoval casiotron. LCD temer stejne(funkcne shodne) asi tedy budou postavene na totoznem "čipu."
Vypadaj jako tyto z katalogu 81" OTTO (casiotron jeste jednou diky) jen pod jinou vlajkou...(jedny mimochodem nyni ebay - taky kanada ale prodejce je jinej)
Jsem rad ze po delsim premlouvani a koupeli modulu v isopropylu naskocily. Nechtelo se jim hned, ony tak nejak ozivaly postupne.
Jako prvni slo svetlo, ktere vsak ted nakonec, kdyz uz funguje vse , pro zmenu zas nesviti... Uz neresim.
Trochu je i videt, ze maj dost segmentu pro 12/24... -a opet jsem na nic nedosel...((

GRUEN4.jpg.75a84e633f6008f2a128b29624921263.jpg

GRUEN1.jpg.62a53bc0a67e8a8cd89ca3b8f0766cbd.jpg

GRUEN2.jpg.88d4808e2a1ead41a0c51c7b6b04a457.jpg

GRUEN3.jpg.55e7971ab517aa8da18b494b7b86b167.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem jsem si tady lehce postěžoval, že mi na krásných Seiko A714-501A z roku 1983 (aka Running man) trochu chybí timer.
Ovšem vzápětí mi Akai nabídnul dvoje další Seika, kde bych o něj nepřišel a přitom měl na displeji současně více informací, což se mi právě na Running manech líbí.

Na nabízené Seiko M422 jsem zatím nenarazil v dostupné ceně, ale vzal jsem to trochu obloukem a koupil jejich modulové dvojče z levnějších koncernových končin – Alba W040-5050 (aka Sailboat) z roku 1984. Vyráběli je také jako Pulsar W040.
Sice také mají šroubovací nerez dýnko, ale tělo už je jen slitina. Udávaná voděodolnost 100 m. Sklíčko minerál. Žárovička atd. klasika. Spodní řádek displeje je využíván pro zobrazení všech dalších funkčních módů. Vrchní řádky zůstávají ve všech módech stejné.
Ovšem dvoutónový budík s hlasitostí ampliónu mě vyloženě nadchnul.
Překvapil mě kalendář do roku 2033. To bych u hodinek z roku 1984 moc nečekal. Na Seiko A714, jestli si dobře pamatuju, rok ani není.
Ovšem jak je vidět na snímku níže, Seika mají přeci jen lepší displej.

Další příjemné překvapení se objevilo po otevření. Vnitřek naprosto čistý. Po vložení nové baterie se vše okamžitě rozeběhlo bez problémů. Na to, že je jim skoro 40 let... Jen už holt nevypadají jako nové.

Jo a kdyby se někomu zdálo, že mám moc chlupaté ruce, pak vězte, že pokud nosit nějaký čas tyhle Alby na tomto zřejmě neorigo náramku zn. Maruman, brzy budu mít ruce jako holátko :)

20201211_231255-u-lo.jpg

20201211_210510-u-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada!
Tydle variace se mne taky libi(je zrejme i s tveho uvodu) tak bych jeste dodal, ze k totoznym M422 mimo W040 jeste patri W041 (proc maj v odkazech manual na M421??)
Ty moje Alba poslouzily jako darce pro Seika...(asi sem uz psal?) . Mozna jsem v nektere hromadne uz tyto Pulsary odprezentoval ale semdle se hodi zanrove dle tema...
Takze myslim, ze 040 a 041 budou stejne a snad udelam az dorazi tyto 041 dalsi...

W041.png.bf3fa1a8ebb3efcd9c1d37e640590fa9.png

M422.jpg.47eefafdedf8f5ee030c255c18ee0b7c.jpg


Jeste bych se taky vratil k predchozimu ...
Chtel jsem jeste dat aspon nahled na moduly kdy i jen po otevreni je patrno , ze moduly jsou ruzne. Gruen ma kryci plech z boku na ctyri zacvaknuti cimz i cely modul drzi pohromade a na plosnaku jsou osazene soucastky jen po jedne strane. Mezi pliskem a deskou je taky jeste jedna kruhova pruhledna izolace(podobna jako ta ktera je videt nahore )
Vono, ze budou moduly odlisne napovidaji uz i cudliky... 
Stopky jen do 12hod, takze na prvni pozici jsem "svitit" dvojku nevidel i kdyz na predchozich foto vyse to vypada ze tam je, -a slo by 12/24.
Ani katalog OTTO nenapovida ze by ... Tak zase nic.

1710206671_GrOt.jpg.f14c98cf9648abdabde078284438f7d7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2020 v 20:54, casiotron napsal:

Paráda. Já beru fólii na víčku naopak jako přínos a jsem rád, když jí tam mam. Ale nemívám to zas tak moc často. U Casio jsem si všiml, že se občas ze setrvačnosti používal starší způsob označení při přechodu na novou generaci, tak skoro stejné hodinky mají zpočátku výroby označení poplatné starší generaci. Například Casiotron 15-502 a potom R-11, nebo DW-3400 a později CGW-500 co si teď vybavuji. Nebo ty DW-3500 vs. DGW-300.

Teď jsem si vzpomněl na další - DW-8900 / MRG-100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pisu vedle ve vlakne dorazilo par dalsich...

4x.jpg.9a151ed71e2a916e87f30a9583e19b31.jpg
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Konecne se taky povedlo poridit za slusny peniz posledni chtene calculajdy C153 -od Seiko tusim prvni. (..ze na calc nejsem plati stale -tt jsou vyjimky) 

s1.jpg.c706035b7e594d68308500bab4afae69.jpg

 s2.jpg.6265848ba39ef1c6612cb238cdd66347.jpg

 

Upraveno uživatelem akai
edit foto: s tim mam stale problem...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem, -tak jo snazim se a obcas se zadari...
Ty seika by asi byly za vic nez necelych 90, kdyby to prodejce neomezil jen pro nemeckou ebay...
Junghans se povedly tim, ze jsem mel do nich modul(jen sem prehodil znaceny +kontakt) jinak byly takto krvacejici...

IMG_20201227_143154.jpg.70318e5f2e464e1d63e808b659d636df.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...