Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

V 11. 3. 2020 v 14:25, jendazhor napsal:

... Co já vím, tak byly v řadě iRW (IRange) tyto modely: IRW-M300, IRW-M200, IRW-200DTM, IRW-101, IRW-M20T, IRW-M10T a ještě nějaké barevné mutace. Něco je v oceli, něco v titanu. Na něčem je dokonce safírové sklíčko. Možná, že byly ještě nějaké další varianty.

Jsem mýma IRW-M200 celkem nadšený, ale chybí mi originální titanový tah, škoda. A mačkání tlačítek, je vzhledem k jejich minimálnímu zdvihu trochu nekomfortní v porovnání s běžnýma Casio modelama.

Pred temer rokem jsme zde trochu probirali radu iRange a jak cas plyne a dostaly se ke mne IRW-M300 [3138].
Zde jsou tlacitka zarovnana uplne a moc se mne to libi. Pripominaji tlacitka s malym zdvihem (nebo i senzorova) ktere kdysi byly na elektronice vyssi tridy. Obsluha neni napoprve jista, ale po chvili uz je ovladani bezproblemove. Drevorubci budou mit mozna s ovladanim problem. 

Lomene sklo podobne jako zde ma na sobe stopy, jednu i vetsi, ale zde se lesteni obavam a asi necham tak.
Manual odsud jen v japonstine(jine lang. nic?) -nektere modely maji i eng. Nevite, existuje nebo ne? Vono se nekde udavaj info, ze byly jen na jap. trhu. Modul 3019↓↓↓ z M200 manual v angl. jazyce je. (a f-ce vice mene totozne...)
Puvod japonsko ebay, kdy prodejce mnel dopravu do statu za $27 zkusil jsem smlouvat aby byla celkova cena i s dopravou za peknou zarovnanou castku -souhlasil.
Kdyz jsem zkusil ceskou adresu tak bylo postovne zdarma... takze cestovaly k nam a usetrene slo presne na celniky...

IMG_20210107_181231.jpg.475fe026a594af3fecce5c508c63e63c.jpg

IMG_20210107_181913.jpg.845feea8911a42b0a0e3db27faaf3a09.jpg

IMG_20210107_180910.jpg.e9f0f11372c29cd56161e17d5873d70e.jpg

IMG_20210107_180942.jpg.b9bef539fbf59f6bf601180ba926a840.jpg

 

Aktualne u mne tedy zastupci teto rady takto...
IMG_20210107_182551.jpg.5884f379773b13c78b1a009c0c3a7cb5.jpg

qw3019.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky mám tuhle řadu rád. Zatím mám 3 kousky.

Mě se tady původně japonský manuál  pro modul 3138 sám překládá do češtiny. Nevím, jestli je to funkce browseru (Chrome), nebo nějakého pluginu. Ač je to samozřejmě lámaná čeština robota, pochopit se to dá. Třeba ti to pomůže.

Funkcionalita si bude obdobná jako u ostatních hranáčů z iRange řady, jen jsou na displeji jinak seřazené řádky znaků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle plastová strategie je dlouhodobá a pevná a stejně tak nepochopitelná... Já rozumím té auře levných, vysoce funkčních hodinek s populárním vzhledem. Zároveň je ale Casio rozkročeno přes tolik nejrůznějších modelů a navíc teď, jak je všeobecným trendem, sahá do svoji historie. Tak proč ne ocel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Kristian.nov napsal:

Škoda že je nedělají v oceli...

Ano.Je to veliká škoda. Tyhle hodinky by jinak byly všestranné s kvalitním a dobře čitelným modulem. Splnily by touhy sousty lidí digi generace po celém světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, siwi napsal:

Ano.Je to veliká škoda. Tyhle hodinky by jinak byly všestranné s kvalitním a dobře čitelným modulem. Splnily by touhy sousty lidí digi generace po celém světě.

Ano taky by se mi líbily v oceli. U levných ana quartzek to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, siwi napsal:

Ano.Je to veliká škoda. Tyhle hodinky by jinak byly všestranné s kvalitním a dobře čitelným modulem. Splnily by touhy sousty lidí digi generace po celém světě.

Jo ten modul je moc dobrej. Nic nechybí, nic nepřebejvá. Sofistikovanější alarm a přesto jednoduchej. Přehled času i při módech stopek a odpočtu. Žádný votravný světový časy. Skvělý osvětlení hodící se k retro stylu. Skvělá čitelnost a povedenej font.  Příjemný bonusy jako blikání osvětlení při alarmu, hodinovým pípnutí a podobně... Prostě jeden z modulů u kterých se fakt přemejšlelo a dobře se vyladit. Dát ho tak do oceli... 🙄😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Hantronix napsal:

Ani jsem nevěděl, že se některé Casio Film Watch dělaly v kovu.

Včera dorazily FS-104 z Japonska.

Jsou spíše dámské, ale na vyfocení jsem si je na ruku vzal a vypadají celkem dobře. Až na ten inverzní displej. Ach jo.

Tyhle tehdejší designové "úlety" Casia můžu. Skoro celou řadu Film watch. Pěkný.
Negativní displej beru jako nutné zlo. Tehdy to asi byla jakože nějaká vymoženost. Ale proč je cpou do ledasčeho i dnes už moc nevím. Nebo jestli je lidi pořád chtějí? Snad jen u těch nových STN displejů bych to chápal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, t2 napsal:

Ano taky by se mi líbily v oceli. U levných ana quartzek to jde.

To si říkám taky.

Navíc mají přesně ten vintage styl, co se mi pořád líbí. Kdyby byly v oceli, tak už je asi mám.

I když si říkám, že za to pětikilo je vezmu asi i tak.

 

před 11 hodinami, jendazhor napsal:

Tyhle tehdejší designové "úlety" Casia můžu. Skoro celou řadu Film watch. Pěkný.
Negativní displej beru jako nutné zlo. Tehdy to asi byla jakože nějaká vymoženost. Ale proč je cpou do ledasčeho i dnes už moc nevím. Nebo jestli je lidi pořád chtějí? Snad jen u těch nových STN displejů bych to chápal.

Já taky. Mám jich 9. Jak budu mít chvilku, tak je vyblejsknu pěkně pohromadě.

Ty negativní displeje byly v devadesátkách moderní. Ale použití v dnešní době taky moc nechápu. Myslím tím u klasických monochromatických displejů. Tam je ta čitelnost opravdu tristní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, moc rad chodim do digitalnej sekcie tak nejak len na čumendu. 🙂

Teraz sa ale mozem pochvalit svojim kuskom. Narazil som na ne nahodou na ebay-i a hned mi padli do oka. Bohuzial sa ich bojim nosit aby sa mi neodrala farba na puzdre. 😀

_MG_0846.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho jsem odolával některému modelu Casio z řady DW-5xxx. Samozřejmě bych uvítal některý z prvních ze začátku osmdesátých let. 

Ale už mám DW-1000 a DW-1100 – krásné malé, designově čisté, potápky a taky jsou na mě třeba původní DW-5000 dnes dost drahé.

Pak jsem narazil na model DW-5000D-8 z roku 2001. Tehdy Casio (jako ostatně cca každých 5 let) dělalo výroční řadu modelu DW-5000. Tentokrát k 20. výročí modelu. Vlastně nevím, jestli i tato verze do ní spadala. Možná. 

Použitý modul 1541 byl dost univerzální, Casiem uplatněný v desítkách modelů. Nic neobvyklého, všechny běžné funkce vč. budíku na konkrétní datum, nebo den v týdnu. Zobrazení aktuálního času i v dalších režimech, elektrolum. podsvícení displeje v krásné zelenkavé modré. Jednoduchý, leč funkční a přehledný.

Ale nebyl by to začátek nového tisíciletí, aby Casio konstrukci hodinek trochu nepřifouklo.
Navíc je tato varianta vybavena masivním nerezovým náramkem s motýlkovou sponou.
A samozřejmě kompletně nerezové tělo se šroubovacím dýnkem. Váží tunu.

Můj kus byl v dost zaneřáděném stavu. Když tenhle stav vidím na fotkách v aukcích, vždycky se bojím, aby ta špína nebyl beton nebo malta, jako na jedněch, které ke mě kdysi dorazily zřejmě od nějakého japonského zedníka.

CAsio-DW-5000D-8-cleaning-1-lo.jpg.a10a7d9f2503d41e3d63e49a8ef72b91.jpg

Ale tentokrát se naštěstí dala špína umýt.

Jako u většiny starších a nošených světlých modelů s lakem na plastových částech je i zde vrchní barva hodně ošoupaná. Původně jsem si říkal, že bych jim zkusil někde sehnat nový plastový bezel. Nebo ho snad dokonce přestříkal a přebarvil nápisy.

Ale jak tak na ty kovový dělníky koukám, nechám jim tyhle projevy užívání a nebudu jim obnošený kabát měnit. Tedy prozatím.

Modul uvnitř byl bez poskvrnky a funkční. Stačilo jen vložit novou baterii a provést reset.

CAsio-DW-5000D-8-cleaning-2-lo.jpg.49ba6afdc416d57fdc4c5ba2be30082c.jpg

Casio-DW-5000D-8-outd-lo.jpg.1a71f7072b1f6d62dbe0cd93d6995fa9.jpg

Když jsem je viděl v reálu, došlo mi, že jsou vlastně ze stejného vrhu, jako jiné celokovové modely Casia ve světlé úpravě z přelomu milénia. Pro porovnání G-2000 a GS-500.

Všechny jsou z let 1999 až 2001.

Casio to tehdy rádo kovové, bytelné, velké a těžké.
Myslím, že docela dobře reprezentují tehdejší trendy v japonských lidovějších hodinkách.

Casio-DW-5000_G-2000_GS-500-lo.jpg.f22fb77f0de90d05ff9a1b3471f2abc1.jpg 

A ještě dvojportrét s modelem DW-1000 z roku 1982 pro srovnání velikostí. Navíc je také spojuje zrcadlová úprava kolem displeje.

Casio-DW-5000_DW-1000-lo.jpg.bb0ab73dc085472b5a0c9556044f34ac.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný přírustek, chválím dobrý výběr. Pravá géčka jsou v kovu a se screwbackem. Taky rozhodnutí ponechat původní patinovaný stav se mi líbí.

Jen číslo modulu bych viděl jako 1545. Nechci rýpat, jen aby to někoho nepletlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...