Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

před 54 minutami, t2 napsal:

Super! Pěkný psaní, délka nevadí. Rozhodně zajímavý model. Z mého pohledu bych se bál o pásek a spodní bezel. Ale jinak parádička nevídaná. Asi by se dala popsat filozofie tohoto modelu stylem: proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Vzhledem k ceně mě překvapuje složitost pouzdra. Duplexní barevný display mám v modelu EDB 600 a taky DB 70. Je to mazec. 

(Sakra, teď mi odešel pásek na DB70, jak jsem je vzal do ruky abych se mrknul na označení.)

Celkově pěkný úlovek do sbírky. Gratuluji. 👍

Díky.

Ovšem EDB 600 a DB 70 jsou oba taky moc zajímavé modely. U databankového EDB-600 navíc duplexní displej opravdu dává smysl.

To jsem netušil, že DB-70 se ještě prodávají. Stejně jako barevné mapovky EDB-110.
Tedy chlapi, nechci Vás nějak honit, ale o takových interesantních modelech bych si rád něco přečetl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 2. 2021 v 19:49, t2 napsal:

 Duplexní barevný display mám v modelu EDB 600 a taky DB 70. Je to mazec. 

ty DB70 jsem ti kdysi prodal ja :). vidis, a ted toho lituju :D. i kdyz jinak jsou to digi celkem o nicem.

nicmene duplex je stejne frajerina, trochu skoda, ze ho obcas do nejakyho modelu nedaj. ty zmeny barvicek me bavily. 

jinak diky Jendo za paradni recenzi, tyhle duplex gecka 150 uz jsem mel jednou v kosiku prave pro ten displej, taky starsi, ale jak tak koukam, ta konstrukce je brutal :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, lub napsal:

ty DB70 jsem ti kdysi prodal ja :). vidis, a ted toho lituju :D. i kdyz jinak jsou to digi celkem o nicem.

nicmene duplex je stejne frajerina, trochu skoda, ze ho obcas do nejakyho modelu nedaj. ty zmeny barvicek me bavily. 

Dodnes díky!

Před pár lety byl duplex i v protekách. Model si teď nevybavím, ale byly asi tři barevný varianty displayů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle "mapovky" startující v roce 2002 jsou jedny z těch nejefektnějších duplexek. Určitě stojí za ukázku. Dík.

Osobně nějaký větší přehled modelů z řady EDB a info k nim určitě uvítám.


Možná to dnes lidem tak nepřijde, ale všechny tyhle databankové i různé senzorové modely byly částečně předvojem toho, čemu dnes lidé říkají "chytré hodinky".
A taky je poučné, jak se tehdy hledali všechny možné cesty dalšího vývoje. Byť to často byly cesty slepé.
Jindy to zase byly pěkné ukázky tehdy dostupných nových technologií.
Nebudu teď řešit, proč si nakonec raději vezmu na ruku tyto dobové místo těch nových. To už bych byl úplně mimo téma vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, AndyAaron napsal:

To se mi libi, siwi!

Tady není o čem váhat, Andy. Za pouhých 1000 korun získáš digitálky klasického vzhledu, které se svým zpracováním podobají obyčejným plastovým Casiím. To mimo jiné znamená, že na ruce o nich nebudeš ani vědět, ale zároveň je znát snaha o kvalitní zpracování, což se odráží na přesném chodu tlačítek. Ta jsou velká a jejich stisknutí je takové jisté. 

Z běžných funkcí klasických digitálek můžu jmenovat:

  • čas
  • stopky na setiny se 2 mezičasy
  • budíků kolik chceš a v jaké dny chceš
  • Hodinový píp
  • Světové časy, kde chceš (přepínáš si mezi nimi)

Fitness funkce:

  • Krokoměr
  • Celková ušlá vzdálenost
  • Měřič srdečního tepu
  • Počet spálených kalirií
  • Monitoring spánku
  • PAI (nevím, co to je)

Další možnosti

  • Zobrazení míry nabití baterie
  • Počasí
  • Režim Nerušit (vypne veškeré pípy).
  • Bílé a po celém displeji rovoměrné podsvícení trvající asi 5 sekund

Píp samotný je hlasitý, ostrý, dobře slyšitelný.

Celé hodinky se nastavují přes aplikaci v telefonu. Tu je třeba doinstalovat, protože přímé napojení třeba na Zdraví v iPhone nejde. Ale aplikace se Zdravím si data vyměňuje velice dobře. Navíc je dobře zpracovaná a rozhodně nevypadá jako nějaký čínský nedodělek. 

Spojení hodinek s telefonem se děje přes BlueTooth a je snadné. Stejně tak bezproblémové je i jejich znovupřipojení k telefonu. Na telefonu se zapne BlueTooth, spustí aplikace a už se synchronizují nasbíraná data. 

Musím říct, že i mě coby interiérového typa hodinky oslovily a jsou teď mojí oblíbenou hračkou. Akorát teda budu muset začít trochu víc chodit, no... Všichni říkají, že mi to prospěje, tak třeba mají pravdu.

IMG_2624.jpg.3d30e91a45d4ce1681c866e4107737a5.jpg

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Shakur napsal:

Díky. Mám z nich radost.

Teď už je ale na ruce letošní přírůstek č.2 mojí nově založené oceldigi sbírky. Ten už je pár dní doma.

 

 

BF1D9DCE-E223-465D-8A0B-C703BAAC80AA.jpeg

Viem, ze sa opakujem, ale mam ich v zelenom. Skoda, ze v horsom stave.

 

22C736EA-8BBE-435D-9856-83BD690A1B46.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Harwey napsal:

Siwi: ake to ma zobrazenie pocasia? To berie z appky alebo maju barometer?

Počasí si hodinky berou z telefonu. Zobrazují jen hodnoty minimální a maximální denní teploty v daném místě. V telefonu si lze buď natvrdo určit místo nebo zobrazovat teplotu v místě, kde se telefon nachází:

IMG_2625.jpg.5a3d007ad22117cb77f220b96d0244a7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...