Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, jendazhor napsal:

Hmm, krasavice. Ty by stály za video se zvukem.

 

před 17 hodinami, exell napsal:

To jsem si tak trošku myslel. A přikláním se k videoprezentaci repráčku! :)

Videí na netu pár je, třeba tady 

 

Jinak za zmínku taky stojí jejich netradiční chrono kombinované s timerem. Když v režimu stopek zmačknete tlačítko nastavení, nastavíte si klasicky čas odpočtu. Po dokončení zazní jak jinak melodie:-) a rovnou běží stopky. Takže se to dá použít i k odložení startu stopek. Stopky samotné pak každou minutu pípnou... 🙂

Co se melodií týče, základních sedm je pevně nastavených na každý jeden den v týdnu a fungují klasicky, jako denní alarm.

Další melodii lze nastavit na určité datum (ne čas) kdy vám v onen den bliká notička a při zmačknutí datumu zahraje melodie a pak hraje každou hodinu. Na výběr je k tomuhle alarmu ze dvou dalších melodií.

Stejně funguje narozeninový "alarm" kdy vám celý den hraje Happy birthday

Vánoční rolničky jsou pevně nastavené na 25.12. - škoda, že to nejde nastavit na 24. 🙂

Každou hodinu klasicky dvojpípnou a v poledne zahraje Big ben

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, za odkaz na video. Jasně, že jsem si to mohl dohledat, ale ta lenost...
Pěkný jsou i "animace" notiček na displeji.

Tyhle "vychytávky", jako určité melodie pro konkrétní sváteční dny, to dokážu ocenit. 

Zmiňovanou funkci, kdy se po skončení odpočtu timeru samy rozeběhnou stopky, na nějakých diginách taky mám. Kdybych já si jenom vzpomněl, které to jsou... Nebo jsem to jen někde viděl? Ta paměť.

Repráčky místo klasického pípáku jsou vždycky líbivou vyfikundací.
Tak mě napadá, že je škoda, že neumí hrát melodie třeba jedny moje repráčkové Alby, které repráček využívají k mluvenému přeříkávání času (Japonsky :) ) To je zkrátka nevyužitý potenciál!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, jendazhor napsal:

Zmiňovanou funkci, kdy se po skončení odpočtu timeru samy rozeběhnou stopky, na nějakých diginách taky mám. Kdybych já si jenom vzpomněl, které to jsou... Nebo jsem to jen někde viděl?

 

Timex Ironman a umí timer zakončit hned třemi způsoby! Zapípá, zapípá a začne odpočítávat znovu nebo zapípá a spustí stopky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, t2 napsal:

Timex Ironman a umí timer zakončit hned třemi způsoby! Zapípá, zapípá a začne odpočítávat znovu nebo zapípá a spustí stopky.

Tak já už jsem je našel. A napoprvé, to jsem sám nečekal.

Casio G-7800, možnosti Timeru
1. ukončit timer a dál už nic (CD STOP)
2. pustit další stejný timer a dále stále dokola (CD RPT)
3. spustit stopky (CD UP)
Tenhle model má dost nestandardních funkcí navrch.
Takže vlastně jako Ironmany.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2021 v 14:39, Kristian.nov napsal:

Tak přece jenom dneska UPS dorazila:-)

Chtěl jsem původně modrý, ale H104 v oceli modrých moc není a já neměl trpělivost... Ale i tyhle jsou skvělý! Mám kurva radost! 🙂

P3150001.JPG

Paráda. 👍🏻 Taky uvažuju, že si je pořídím. A pak si zas říkám, že ne... 

No zatím přidám přírůstky 4, 5 (už se objevily v jiném vlákně) a 6.

A jdu čekat na osmičku a přemýšlet o těch Melody.

 

 

4130064B-2779-4267-8853-F08CEFF8F0FC.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty "REM" mě taky lákají... 🙂 Jak to vůbec funguje? Prostě to máš buď zapnutý nebo vypnutý?

 

Melodie bys měl mít hele:-) Jsou skvělý!

Ještě pár zvláštností kterých jsem si všiml.

Na rozdíl od jiných Casií z té doby, nemají tlačítka s pružinkou a na modulu nefunguje stisk tlačítka na principu zkratu. Tlačítka "odpružuje" plíšek na modulu který stiskem tlačítka sepne kontakt. Tak jak to mají digi dneska... 

A grafika pod sklíčkem není na skle přímo nalepená, ale je na kovovém plíšku, který se je volně od skla.

A pak světlo... Bezkonkurenčně nejlépe svítí ze všech vintage digi co mám nebo jsem viděl. Nevím, čím je to dané, jestli polohou nebo silou žárovčičky, ale s přehledem jasně osvítí celý display...

 

P3180032.JPG

P3180039.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Kristian.nov napsal:

Ty "REM" mě taky lákají... 🙂 Jak to vůbec funguje? Prostě to máš buď zapnutý nebo vypnutý?

 

Melodie bys měl mít hele:-) Jsou skvělý!

....

Já to mám pořád vypnuté. 🙂 Nějak jsem se  nezajímal, co to přesně dělá. Myslel jsem, že to bude i pípat a to jsem nechtěl. Teď jsem chvíli googloval, v manuálu o tom skoro nic není. A co jsem se dočetl jinde, tak to buď svítí a možná Ti to připomene to, co jsi nechtěl zapomenout. Anebo je to vypnuté a ty si tedy nevzpomeneš. Čekal jsem sofistikovanější funkci.

Já je vzal protože byly za celkem dobré peníze a v pěkném stavu. Jinak jsem do toho nechtěl takhle vplout. Jen pár Marlinů a konec. A co teď s těma Melodiema, když tu dáváš takové hezké fotky? 😁

A tyhlety kovové G-Shocky v příspěvku nade mnou jsem už taky měl párkrát ve sledování. 🙄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Shakur napsal:

Já to mám pořád vypnuté. 🙂 Nějak jsem se  nezajímal, co to přesně dělá...

K funkci REM je v návodu (v tomto případě k modulu 549) uvedeno pouze toto:

Anglicky:

AJ.jpg.d8996f19d373c25ffbb1f99a2f02b13c.jpg

Německy:

NJ.jpg.3bd4f36a993e25cb9519682d02704826.jpg

Prostě je to jenom takový "uzel na kapesníku" :D 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, siwi napsal:

......

Prostě je to jenom takový "uzel na kapesníku" :D 

Už se vidím, jak celý den přemýšlím, na co si mám vzpomenout po té, co jsem to omylem zmáčkl já nebo záměrně  dcerka, když zkoušela, jak se zapíná světýlko. 💡

Před hodinou, fcervenicky napsal:

Dnes mi toho došlo trocha viac. ACCELATOR a Kalendáre.

Kalendáře jsou fajn. 👍Jakou jsem měl radost, když při nastavování data, jsem přejel z roku 1999 do 2000 a dále a nevrátil se zpátky na začátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Shakur napsal:

Už se vidím, jak celý den přemýšlím, na co si mám vzpomenout po té, co jsem to omylem zmáčkl já nebo záměrně  dcerka, když zkoušela, jak se zapíná světýlko. 💡

 

Tuhle funkci jsem taky nikdy nepoužil. Ani uzly na kapesníku si nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, jendazhor napsal:

Vpravo jsou WW-5100? Pokud se nepletu, tak to už je dnes dost vzácnost. A poměrně drahá.

Áno sú to WW 5100 s pôvodným modulom do mrazov. Škoda len že tento modul nemá svetlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...