Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

před 14 hodinami, akai napsal:

...No a jeste jsem si vzal sebou na noc Citizen 9457 (limit 1791/2000) safir, titan, solar, radio, stopky, budik, dualtime.
Sice tu nepatri , ale tak vyjimecne, -kdyz uz je mam u sebe pohromade... /skoda, sn neni 1971.../ -jinak, do rucek moc nechodim.

Tak to jsme se potkali v podobném výběru. Jedny Citizen 9417 (jen jeden ciferníček funkcí místo tří) z roku 99 mám zrovna na cestě. Jsem zvědav, jestli budou šlapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na batt. u T001 (a vubec vnitrek) jsem byl taky zvedav, a je tam klasika, asi jen pro hodinovy displej.
To se vlastne dalo cekat, stejne jako, ze uvnitr bude v podstate jen zobrazovadlo a vse ostatni vcetne napajeni se privadi kablikem.
U toho digitalniho "neceho" v pozadi bych rad umel aspon prejit do kalkulacky..))

1618682198867.jpg.4bd525e7967d0882bcc7b284913a5935.jpg

1618682547680.jpg.2c0f92e641a08dcf5fd41a393b7885b5.jpg

1618682567956.jpg.ada6fd30a0cc954673be4c05d8eb343f.jpg

jendazhor
9417 jsou taky super(ty maj velkej napis Titanium ze?) mam jeste 9410 a 9415 kdy jedny maj poruchu prijmu a signal nechytnou, ale u mne presnost paradni  -par sekund do roka.
Tyto modely chytaj kalibraci z telefonu vyborne(asi to bude asi prave prijimaci antenou na boku v plastu)
Modelu je vicero 84xx 94xx kdy se lisi (ne)pritomnosti solaru - multibandu - stopek. Nevim jestli je verze ktera by mnela vse.
 

Upraveno uživatelem akai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Citizenům: Ony jsou s modulem 9417 různé verze. Já mám v podobném designu, jako jsou ty tvoje z aktuálního balíku. Ty velký nápis "Titanium" nemají. Pak je takový ten uhlazenější model, který nápis dole pod cifrem má. Abych to tady nezapleveloval, hodím je časem do diskuze o japonských quartz hodinkách. Možná bych tam na tuhle rodinku mohl udělat vlákno, je jich docela dost různých variant.
9410 i 9415 by měly mít příjem z německého vysílače v Mainflingenu (DCF77). 9417 přijímají zřejmě jen japonské frekvence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko pokracuju...
Tyto Alby Y665 zde tusim v nedavne dobe nekde probehly (nebo se pletu?).
Psalo se ze jde o nejakou jakoby hru kdy se tipuje?
Bral jsem dvoje, nebyly za moc, a lepe by se slozily alespon jedny...
Zijou krasne oboje, kdy u jednech byly naprosto zatuhle cudliky, -isopropyl + silikon = ok.
A poctivym hernim Pulsarum Y765 jsem dal alespon zatim takovyto naramek(o rozmer 20mm u mne nouze). 
Jsou ladene do zlatave aspon se mne tak jevi -i stribrna na pouzdre jakoby mela zlatavy ton/nadech.
A zblizka Otrony -bicolor kdy i dynkem nezklamaly.., a asi moje procentualne nejvetsi sleva pri smlouvani.. 
(Kdyz vidim pekne Otrony a jeste k tomu se solarem tak si tak nejak nemuzu pomoct..))

dohoda z $59.49 na ...


 2141941449_24.png.4c70f6667b8a809d08cae8ed9d2d36c2.png

1190259660_ALBPULgamOTRO.jpg.1bb7cf5e207f7e50eb8c69aa65546211.jpg

otr.jpg.539bb0964b15af44e65414c86aa5bd41.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 4. 2021 v 6:04, Gombo napsal:

Ja mam 8450 Space Master. Nieco uz maju viditelne za sebou, ale fachcia ako za mlada.

C9B3E72C-C010-4858-AEAF-7712C465F183.jpeg

Ha, hodinky Bundeswehru. Japonci ve službách německého vojáka. I jako militárie zajímavé.

Moje 9417 šlapou jen částečně. Funguje vteřinovka, ale nehýbou se ručky hodin a minut, ani při změně módu. Zatím jsem se do nich nepustil, ale mám trochu obavy, že to bude příslušný motor a bez náhradního s tím nehnu. Ještě jsem je ani neotevřel, zatím nejsou na řadě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, jendazhor napsal:

Ha, hodinky Bundeswehru. Japonci ve službách německého vojáka. I jako militárie zajímavé.

Moje 9417 šlapou jen částečně. Funguje vteřinovka, ale nehýbou se ručky hodin a minut, ani při změně módu. Zatím jsem se do nich nepustil, ale mám trochu obavy, že to bude příslušný motor a bez náhradního s tím nehnu. Ještě jsem je ani neotevřel, zatím nejsou na řadě.

Na to, že se jedná o hodinky BW, jsi přišel jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, jendazhor napsal:

Středový blok značení na dýnku.
Nebo stačí pohledat. Nebo třeba tady, tady, tady atd. 
Německá synchronizační frekvence by tomu taky napovídala.
Pletu se?

Pleteš se bohužel zcela, jedná se o schválení Spolkovým telekomunikačním úřadem pro bezproblémový provoz v SRN, nikoliv o určení pro BW. BZT není totéž co BW. 

https://de.wikipedia.org/wiki/Bundesamt_für_Zulassungen_in_der_Telekommunikation

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, jendazhor napsal:

Moje 9417 šlapou jen částečně. Funguje vteřinovka, ale nehýbou se ručky hodin a minut, ani při změně módu. Zatím jsem se do nich nepustil, ale mám trochu obavy, že to bude příslušný motor a bez náhradního s tím nehnu. Ještě jsem je ani neotevřel, zatím nejsou na řadě.

Mne sa tiez takto chovali po vlozeni baterie, ale nejak som ich resetol a potom normalne nabehli. A k tomu telekomunikacnemu uradu. Je mi divne, preco Nemecky urad, ked su hodinky z Rakuska. Nahoda to nieje, lebo mam este par kusov elektroniky z Rakuska a je na nich rovnaka nalepka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa tiez takto chovali po vlozeni baterie, ale nejak som ich resetol a potom normalne nabehli. A k tomu telekomunikacnemu uradu. Je mi divne, preco Nemecky urad, ked su hodinky z Rakuska. Nahoda to nieje, lebo mam este par kusov elektroniky z Rakuska a je na nich rovnaka nalepka...
To je totéž, jako když u nás koupíš televizi a ta má vzadu na štítku schvalovací značky mj. pro Norsko, Švédsko, Rusko a Island
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Frostie napsal:

Pleteš se bohužel zcela, jedná se o schválení Spolkovým telekomunikačním úřadem pro bezproblémový provoz v SRN, nikoliv o určení pro BW. BZT není totéž co BW. 

https://de.wikipedia.org/wiki/Bundesamt_für_Zulassungen_in_der_Telekommunikation

>Frostie: V tom případě se omlouvám za chybu a mystifikaci. A díky za poučné doplňující info. Zase jsem chytřejší.
Pravda, tvar orlice mi už původně úplně neseděl. Nechal jsem se zlákat tvrzením jiných.
Stejně se pletou i další. Anebo chtějí hodinkám dodat punc vojenského vybavení.
Jen to potvrzuje, že člověk musí všechno znovu a znovu prověřovat.
Díkes.

>Gombo: Pak tedy německé schválení telko úřadem možná souvisí i s tím, že vysílač synchronizačního signálu je v Německu.
Na jiných japoncích, než Citizenech, jsem takové označení zatím neviděl. Ale třeba u evropských výrobců nejsem zase tak zběhlý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 4. 2021 v 12:34, jendazhor napsal:

... hodím je časem do diskuze o japonských quartz hodinkách. Možná bych tam na tuhle rodinku mohl udělat vlákno, je jich docela dost různých variant.
9410 i 9415 by měly mít příjem z německého vysílače v Mainflingenu (DCF77). 9417 přijímají zřejmě jen japonské frekvence.

By bylo fajn, -bychom mohli zkusit udelat prehled jednotlivych verzi a vnest do toho trochu prehlednost.

Jinak jedny co mne trochu zarazily... -stale jsem hledal jak nastavit datum. No asi ho nemaji. Vse funkcni, pip hlasity a sviti.
Takze vsechny tlacitka ok a datum nikde. Asi nejstarsi alarmy co mam, rok dle sn. 76? Jinak kovove jsou cele a ta cernena cast mne prijde jako hlinik?
Vono s dynka by to melo jit vycist -v tech zkratkach je to zakodovano, ale kde sem videl tu tabulku uz nevim...
Jeste doplnim zajimavost... polarizacni folie je zvlast.

crysalarm.jpg.90385b52c74e32b87c8cd75df8e7b73c.jpg

Upraveno uživatelem akai
doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokracovani, tedy spis takove male dokonceni v minulosti nakousnuteho...
Pozorni si mohli v hromadne vsimnout i A280[551] zminka zde a jelikoz jsem vedel ze pouzdro oloupano, tak dostanou nove(nebylo za moc).
Mezitim dorazily i stejne Buler jak jiz zde uvedene Gombem, u mne tedy pohromade aspon takto... -a diky casiotronovi jsme dali dokupy celkem devet modelu s timto modulem, no myslim, ze to cislo neni konecne...(jen o dalsich nevime).
A na zaver taky jiz zminovane...    -Zde jsme se podivovali "hudebnimi" v kombinaci s jen se ctyrmistnym displejem...
Nakonec sem je vzal, kdyz prodejce asi uznal nesmyslnost puvodni ceny a sel dolu. 
Po vlozeni ozil lcd ale jinak nic. Po rozebrani problem s kontakty, kdy byly kontaktni plosky spatne rozmistene. Funkcni tlacitka jsou na pouzdre jen tri, v podstate dve, treti je svetylko bez dalsiho vyuziti. Leve horni nemuseli ani davat jelikoz modul nema toto vyvedeno a naopak na pouzdre chybi prave stredni.Nastaveni budiku probiha tak, ze je treba se trefit do asi dvou vterinoveho okna(1x prave horni) po kdy je zobrazen datum a je treba zmacknout leve dolni(shodne s prave stredni viz obr.). Pak proiha nastaveni budiku a hodinove zde ne pip, ale prehrava se cela melodie. Melodie jsou dve a hodinove se stridaji. Budik prehraje obe za sebou. Sekundy umi byt zobrazeny trvale a lze je druhym ovladacim tlacitkem pokud treba nulovat a tak seridit napresno bez serizovani casu celkove.
Jak videt zebra s kontakty stacila jedna a vse se veslo jednostrane, -je tam vlastne jen chip na kterem je volne reflex a lcd... -vida jak malo staci.
Asi bude provedeni modelu podle univerzalniho rozlozeni ovladacich kontaktu na pcb vicero, jak to ze nejsou videt?.
A dle mne se i to pouzdro pouzivalo na jine moduly. Proc davali tlacitko s aretaci a zvysovali si naklady?

1.jpg.347a7c13d960f8029588017870cf305a.jpg

2.jpg.5435fe903d794c2abc8b6d62cece1af9.jpg

a.jpg.005df357d6bf1b9388b7002ccb4c830d.jpg

b.jpg.1892b2d2ca60c6f3ddaecdfea29b2dd1.jpg

c.jpg.550c2ac915e408293505bd0a146aabba.jpg

d.jpg.6d5d56b96f7c35538622832db182e63e.jpg

x.jpg.2caaf8b88a8ebc7dee9a93ed542bbbcd.jpg

y.jpg.e2026af82dbc4cc4087873bd0aacad7b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...