Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Mne taky tenkrat zaujaly, -asi jsem je sem jeste nedaval. Videt jsou jen n v hromadne...
A nemam je v negativu jako ty. V negativu jen tyto takto zde pred casem...

duo.jpg

Y771
A dnes zprovozneny tlacitka na techto ANNEX ktere dorazily i s manualem a krabickou...
Jeste jsem myslim taky sem nedal. 

Nyni tento modul tedy takto...

SanAnnAlb.jpg.332b43d7fa887e6d40571975f0260952.jpg

AnnAlbSan.jpg.df08bc9a9b30f869224539230f94330f.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro tenhle modul v Sanyo, Annex, Alba... mám taky trochu slabost. Ne že bych některé z nich přímo měl, ale mám je v hledáčku...
Asi čistě ze sentimentu. Stejně velké znaky v řádcích a dot matrich puntíkáč displej ve mě vyvolávají vzpomínky staré osmibitové počítače . A vůbec to tenhle modul v mých očích posouvá směrem k počítačům. Což pro nás tehdá bylo něco, jako dneska... no, těžko říct, Muskovy rachejtle, virtuální realita a měny a třeba Crispr a to všechno pěkně dohromady do jednoho pytlíku a protřepat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inu co dodat... -no neni moc dodavat, mam podobne uvahy...

V cisteni se dostaly na radu F231, ktere by pred casem zapadly do tematickeho tydne...(-povedomi sem mel tedy spravne, ze rada F mela nejake hodne tenke ) .
Myslim, ze solo jsem je sem nedaval. Jsou zajimave i velmi podobnym naramkem jako u nedavno uvedenych D031 

Naramek je snad jeste jemnejsi a trochu videti je snad na posl. obr...
Jinak ta tloustka je 4,35mm. Toto je verze 4000, jeste cekaj 4019, ale ty uz maj naramek klasictejsi. Dodam posleze.
Delaly se nekolik let(79-82?) a  vicero verzi k videni zde... Zajimave je i nastaveni -drzet 6s a pak a pak... F231ebook.pdf

869472994_.F231D031.jpg.60eabe94e50c1b12417fb2376be0625e.jpg

.1.thumb.jpg.9ef68fdafd98d4264c40830a2754919f.jpg

1840372552_.DFprof-kopie.jpg.3532297e5f8051dc751776dc78d89095.jpg

_F231.jpg.d9e5e97d9a4c735a52b01f2560a6f5b2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, tyhle SLIMáky taky můžu.

Tak trochu potvrzují moji teorii o bludném kruhu Tloušťka vs. Ochrana.
Vůbec bych se nehádal s někým, kdo by tvrdil, že velká část nabubřelých G-Shocků, které oplývají masivními "bumpery", nebo lépe hezky česky "nárazníky" a ochrannými rámy (a taky jich pár mám) by je nemusela mít, pokud by nemusela chránit tak veliké tělo. Čím jsou větší a tlustší, tím častěji s nimi člověk o něco třískne. Beztak jsou jejich vnitřní moduly většinou docela tenké.

Vezmeme tenký modul a obalíme ho pořádným pouzdrem. Jenže pak už jsou tak tlusté, že lze předpokládat častější nárazy. Tak ještě přidáme nárazníky a další ochrany. A hle, máme tu popelníky, které jsou velké a tlusté jen proto, aby chránily svoji tloušťku. Ale vypadá to chlapácky a hustě a taky proto je máme rádi...

No a tahle tenká lízátka ve mě vyvolávají dojem, že vlastně ani žádnou velkou ochranu nepotřebují, protože prostě splynou s rukou. A pravděpodobnost vnějšího mechanického poškození je pak výrazně menší, než u velkých tlouštíků.

A dot matrix displeje jsou samozřejmě bonus k tenkému tělu.

To jsou ty noční teorie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to už nějaká doba, co jsem si spíše ze zvědavosti pořídil tyhle Casio G-3100ED-8JF z roku 2002.
Samozřejmě hlavně kvůli vícebarevnému displeji. Ale přiznávám se, taky kvůli velmi nízké nákupní ceně.
Už jedny s vícevrstvým displejem mám, konkrétně GL-150. U těch je však využit trochu smysluplněji, než jen pro různé barvičky zobrazení téhož.
Ale nějak mi to nedalo, a chtěl jsem tyhle popelníky prozkoumat podrobněji.

A jedna otázka mi pořád vrtala v hlavě. A trvalo mi docela dlouho, než jsem ji možná rozřešil. Ale k ní až později níže.

Casio-G-3100-low-1.jpg.a2146506da73c09b9f204a0d94cbbc28.jpg

Zatím klasicky postupně:

Tělo je plast opláštěný ocelí. Náramek masivní, taktéž ocelový s překlápěcí sponou. Celkovou vizuální obludnost ještě podpoří drátěné chrániče nad displejem.
V reálu nejsou hodinky zase tak široké, jak vypadají. Mají asi 44.7 mm.
Výška těla (bez drátů) je asi 14,5 mm.

Původně jsem myslel, že se o nějaké funkcionalitě a ovládání ani nebudu rozepisovat a rovnou se zaměřím na displej.
Ale to bych jim trochu křivdil.

Mají pěkně velké znaky hlavního řádku se zobrazením času. Jsou příjemně čitelné.
Tlačítko podsvětlení displeje (modrozelené) pod displejem se snadnoi nahmátne a příjemně tiskne. Stejně jako všechna boční tlačítka.
Dokonce modul umí i tehdy moderní databanku na 30 telefonních kontaktů (čísla + jména).
A dále 4 budíky (20vteřinové) + 1 s funkcí Snooze, hodinový signál, stopky (max 60 min), timer (max 24 hod.), duální čas a samozřejmě nastavování barev různých částí displeje.
A musím je taky pochválit za to, že u každé funkce v pravém horním rohu hlavní části displeje pěkně čitelně v dot matrix podobě zobrazí její název. A také vždy zároveň zobrazují aktuální čas.
Hodnoty se nastavují pravými tlačítky nahoru (vrchní) i dolu (vrchní). Není tedy třeba rolovat jedním tlačítkem jako u některých starších modelů.
Tři kruhové koláče nad hlavním displejem už jsou jen takové „efekťáky“.

Jejich modul 2453 se tehdy montoval do vícero modelů řady G-xxxx. Včetně třeba modelu G-3200, které mají stejné tělo jako mnou výše uváděné osmihranné „vlnovky“ GL-150. Tehdy prostě tyhle vícevrstvé displeje frčely.

Původní cena v roce 2002 byla 18 000 Jenů. Což nebyl nějaký extra ranec, ale taky už to nebylo úplně málo. Tak někde uprostřed. Třeba klasický model DW-5600E stál tehdy něco kolem 11 000 až 12 000 Jenů.

DISPLEJ

No a konečně k vícebarevnému displeji.

Tady si někde z webu půjčím obrázek všech 12 možných barevností displeje, mezi kterými se přepíná na konci řetezce nastavení hodinek (značka „COL“, tedy asi jakože „colours“ na displeji). Jsou tam všechny možné kombinace vrchního koláčového + středového hlavního + spodního řádku displeje.

1396207477_colornpatternsallpreviewresize.jpg.5a100961e43a6ec5b523b1d6d1cbe47a.jpg

Těmto displejům se většinou říká „duplexní“, tedy že mají dvě vrstvy.

A tady je problém. Tohle pojmenování tu podle mě nesouhlasí. Mělo by se mu říkat „triplexní“.

Když se podíváte na fotku níže, uvidíte, že hlavní středový řádek má reálně 3 stavy barevnosti, respektive zobrazení. Tedy tři vrstvy displeje.

Casio-G-3100-low-2.jpg.8c32d365efa64173cd2150f48700eff7.jpg

Černé vrstvy jsou zde dvě. Jedna vrchní a druhá spodní. A pak červená vrstva, která je vždy zobrazena současně s černou spodní.
Nějak jsem nerozumněl tomu, proč to tak tehdy Casio dělalo. 
Proč je tady třetí vrstva?
A když už tu je, proč nemá jinou, než opět černou, barvu? Když už si tu hrajeme na barvičky.
Proč si komplikovat život další vrstvou displeje, když to nakonec je pořád stejná černá, jen je jednou výše a podruhé níže?
Tak na tohle jsem odpověď hned nenašel.

Říkal jsem si, že třeba u tohohle modelu nějak pozapomněli na tu třetí barvu, ale zatím jsem ji ani na žádném jiném modelu nikde neviděl.

No a pak mi to asi došlo – aby mohl být spodní řádek zobrazen inverzně v provedení: Celý černý a na něm červené znaky a zároveň ho bylo možné přepnout do zobrazení klasického, tedy černé znaky na transparentním podkladu, je tu potřeba třetí vrstva displeje. Jedině ta jednoduše zajistí ten černý podklad pro červené znaky. 

Jasně, teoreticky by okolí červené mohla černou maskovat černá vrstva displeje. Ale pak by musela zobrazovat přesně tytéž znaky, jako jsou na červené vrstvě, ale inverzně. Jenže to už by asi bylo dost složité, znamenalo by to ovládání spousty dalších segmentů navíc, a taky by se zhoršila čitelnost díky výškovému rozdílu mezi vrstvami displeje. Celoplošná podkladová černá vrstva, řešená jedním velkým segmentem, je jednodušší.

A to samé zřejmě platí i pro vrchní koláčový řádek displeje.

Asi by třetí vrstva displeje klidně mohla být v jiné barvě, vyskytovaly se i třeba zelené nebo modré znaky, ale v Casiu možná usoudili, že už by těch barev bylo moc, nebo že by na jiné než černé nebyly červené znaky dostatečně kontrastní.

A to je, tedy podle mne, důvod té třetí vrstvy (jasně, vlastně nefunkční blbina na efekt). Ovšem škoda, že stejný model neaplikovali i na hlavní středovou část displeje. Pak by tu mohly být červené znaky na černém pozadí. Což nejsou.
Ale zřejmě i to má důvod. Pak by nebyly vidět ty doplňují malé znaky jako „P“ pro odpoledne, symboly budíku a názvy aktuálních a nastavovaných funkcí. Všechny by musely být zároveň i na červeném displeji. A také by asi už nebyly moc vidět. A opět by to znamenalo ovládání mnohem většího množství segmentů. Obzvláště pak u dot matrix části středového hlavního řádku.

Je to už trochu kombinatorika. Nejsem génius, ale myslím, že tyhle důvody by mohly dávat smysl.

POHLED ZPÁTKY

Nakonec jejich pořízení nelituju. Docela mi tyhle, jinak nijak obecně žádané, digošky, roztočili mozkové závity.  A taky mám dojem, že jsem musel uvažovat trochu jako tehdejší konstruktéři v Casiu, kteří zřejmě probírali stejné problémy, když vymýšleli, co na jaké vrstvě displeje bude, jak bude co barevné a kolik vrstev je vlastně tedy potřeba.

Každopádně bych to uzavřel tím, že tenhle modul má „triplexní“ displej a v Casiu si tehdy zase vyhrálI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jendazhor -a vida dalsi pekna zajimavost, apromne neco noveho. Toto slo nejak uplne mimo mne. 

Ja pridam Orienty, ktere asi byly zatim videt -jen v hromadne...  
Pouzdro nebylo nic moc tak jsem prehodil . Zde byl pro zmenu KO modul.
Jedna se o zajimavy modul, ktery tu zpetne uz byl nekolikrat probiran. A opet mala modifikace.
Nektery modul ma vic(5) melodii, nektery dva budiky, nekde dual time, a ty moznosti se kombinuji(stopky+timer vsude).

Zrcadlova verze se mne libila vice... 
1690949325_orizrc.thumb.jpg.fc1cce25c8b16a981f03cadbe4314fb1.jpg

3x Orient vedle sebe... G 700101-40 / H 703608-40 / E 791301-41
1249603008_ori3x.thumb.jpg.308117939b24819667eecc64210e5753.jpg

1248606258_3xori.thumb.jpg.fb1cff96e9d108405b74cd0655733e20.jpg

3xori.jpg.850f0a916b6aabf19935fd6c15f9710a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz nastalo posleze tak pridavam... 
F231 v jine verzi. Myslel jsem, ze slozim aspon jedny a vono se podarilo oboje.
Celkem problem zachytit skutecny odstin zlate. 
Maj i rezim kontroly lcd... -a o chlup vice 4,50mm...

903769246_F231.jpg.b3ad703194c0d088db0a0881211d94f5.jpg

181977607_F231.jpg.c926c872aea9cf17202da58265fcd988.jpg

F231.thumb.jpg.da3bcc83e16c3216d88b9ea5fe70f512.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, ted neco obycejnejsiho ale jeste to nemam... Tak uz jo. I kdyz ten stav...
Stav sice mizerny -Pakistan, radne zahnojene a ne vse fungovalo.
Pri nastavovani mesice se po 4 mesici rozsvitila desitkova 1 -takze 15, 16...
Ted uz jedou pekne a navic se i rozeznely.  80 A653

1411058614_80A653.thumb.jpg.47e4c53ecdf52d8be686b406b8b55646.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tyto jsem sem ještě nedával.

Empire - NOSky (byla ještě fólie na displeji) - Člověk by neřekl, že i po tolika letech může být ten displej tak nádherně kontrastní.
Omni - Skoro jako nové, ale ta zlatá je trochu zašlá, asi by šly přeleštit
Adec - Trošku poškrábané, ale celkem to jde. Ale chybí v nich dvě pružinky, co mají být pod displejem vepředu na modulu a tím pádem nejdou nastavit. Jo a taky chybí dvě boční (levá) tlačítka.

Empire.jpg

Omni.jpg

Adec1.jpg

Upraveno uživatelem Hantronix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Hantronix napsal:

Adec - Trošku poškrábané, ale celkem to jde. Ale chybí v nich dvě pružinky, co mají být pod displejem vepředu na modulu a tím pádem nejdou nastavit. 

Modul 9500 je nachystan pro predni i bocni ovladani. Tak jestli te to nemate.
Ja je daval tady takto...

9500.jpg 

 

U tech OMNI je ten ramecek vpravo dole pro indikaci budiku? -oni mivaj ruzne speciality, tak jestli to neni neco jineho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Tak v tom případě je někde nějaký kraťas. Když tam není pružinka, tak displej zhasne. Když tam je, tak svítí, ale nelze ovládat (protože je vlastně stisknuté přední tlačítko). Tak to je asi budu muset rozebrat.
U Omni je vpravo dole budíček. A rok šel nastavit i na 2021. Je do 2029, pak skočí na 1970.

Omni2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...