Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Nejake info. po zkusenosti nazivo? -jo to by se hodilo...
Pred rokem jsem taky uvazoval... a neco malo +foto probehlo zde... .

 Casio Worldtimer 29cs 49 .....super! 

Ja hlasim novou hromadnou(takovou malou) japonsko...
Tak aspon predstaveni narychlo po castecne nocnim a dnesnim ozivovani co nabehlo hned...

139368972_11_2021.thumb.jpg.f732ebbaa186bd9610fc08e9a9f65bfd.jpg

11_2021.thumb.jpg.aab176d912e5ac709f8ef8e9beb6d20c.jpg

0634 -po vyjmuti baterie s oznacenim Seiko (asi teda jeste puvodni) zjistena dost silna oxidace, tak uvidim az je rozeberu uplne.
Orient H751102 dot lcd uz tu jedny v minulosti ode mne byly, no jejich lcd je nejaky nevyrazny. Tyto krasne kontrastni. Dam srovnani.
-zde se koupe kocky v mechu vyplatila, po vlozeni batt. krasne nabehly.
Orient Y691101 zde sem riskl s koupi zajice v pytli uz vic (US$55) nastesti po narocnejsim cisteni vse ok a bezi. Na obou obrazcich je cas, 
kdy indexy vterin nahore mezi H'M'S blikaj a indikuji tak vlastne rezim hodin. A cas 9hodin a jedna sekunda vypada hodne zvlastne...↑↑↑
Pozdeji rozepisu vice. Rok i zde neznamy... Pekne video... a dobre funguji cz titulky. Zde jako Enicar... 
Posledni Seiko jsem zde uz predbezne dal... -no nyni je ten stav jinde a jeste jsem si je ani neosahal a cas tedy jeste JST. 
Ptal jsem se zda nekdo pozna model -bez reakce, jeste pockam pokud by kdo vedel... 
U tech se mne libi provedeni na "siroko".
Citizen 9060 se mne budou hodit do paru(melo by dorazit pouzdro ve stejnem provedeni) k temto...
A jen pro uplnost... -2x rucicky od Citiznu. Jedny co tikaj trochu rychleji... a jedny Eco-Drive ovsem ne na Solar ani Kineticky.
Jde o tu treti dobijeci technologii F910... -ale to uz jsme jinde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá na pěkný balíček výběrového zboží.

Širokáče Seiko jsou za mně ultrakrasavci. Navíc v původní krabce a s cenovkou. Hmmm.
Kalkulajdy Orient – ta jejich jednoduchá keramická destička uvnitř, masivní pouzdro se zvláštním otvíráním, číslice na displeji jen s blikajícími rozdělovníky nahoře – hezký, klasická stará škola, pěkný vintážky
Citizeny s termokompenzačním dobíjením – dej vědět, jak šlapou, je to zajímavá technologie. 
Jo, lidi by si měli dělat radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Orient s kalkulačkou jsou poměrně kvalitní, já je mám jen v mnohem horším stavu. A koukam, že fotku jedinou. Až budu zase fotit ze sbírky, tak je nafotím pořádně. Vyráběly se, resp. v jednom katalogu je mám, i pod značkou Enicar.

P1010003.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ale bohužel nejdou. Kdysi šly aspoň, že svítila čísla, ale stálo to na 12:00 a vteřiny 00. Naposled když jsem to před pár lety zkoušel, tak to už nešlo vůbec.

Jinak ledvinu funkční zatim pořád mam, sice jednu, ale pořádnou! Podkovovitou. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.diky vsem za chvalu, ale taky to mohlo skoncit jinak... jak i urcite hodne z nas poznalo nejednou...

V 17. 11. 2021 v 16:07, jendazhor napsal:

– dej vědět, jak šlapou, je to zajímavá technologie. 
-lidi by si měli dělat radost...

jj snazil jsem se, ale taky to nemuselo dopadnout...(Thermo slapou pekne, zatim na ruce dobijim, efekt 10s pri ztrate kontaktu ruky funguje a po chvili skoky po 2s jakoze slaba batt. -nyni tedy nonstop na ruce a uvidime zda nebude treba zmena MT621)
To pak mrzi nejen financne, ale i kvuli toho, ze treba nefunkcnost je zapricinena pitomym vytecenim. Zvlaste u nekterych peknejsich kousku jako treba viz. vyse -velka skoda.
Zde tedy stesti stalo na me strane. Udelam obrazky a dam do kalkulacek...
Nyni avizovane srovnani lcd u Orientu...
Poprve byly asi zde (jinak i tady)a ted bych mohl modul vratit do toho druheho pouzdra at nejsou dvoje totozne...
Opet neni moc info. o manualu nemluve... -snad jen neco malo a video...

U budiku lze nastavit den v tydnu, popr. cely tyden...

1432548558_OrientH751102.thumb.jpg.fbd798ed8b08142c1915b0a82246d05b.jpg

Ty odstiny jsou proste jine, a ten v realu do cervenohneda je citelny hure....

1.thumb.jpg.d38fcb77d9596a9653eeeee40ce02e28.jpg

Shodne oznaceni , tahy oba orient, ale kazdy jiny?

2.thumb.jpg.91a5bfaf8d717aec65f5bb1716bfcda6.jpg

3.thumb.jpg.8900a80dea4fede002cd72f6d0d22676.jpg

Alarm + datum. V rezimu datumu spodni levy rusi ikonku vpravo nahore. Nevim co to je, na budik vliv nema a druhy cas taky asi ne?

al_dt.thumb.jpg.ded3dae2142e2fcc01e2c90471f0a2f5.jpg

Stopky a "programovani pripominky"

2058341072_mest.thumb.jpg.4d6744d13258e64e67eb8efcc70d6e2c.jpg

 

Alba AKA W621 - nevis ze kdy jsou? 90/00 ? umi neco navic? a 100m je fajn...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 11. 2021 v 16:25, akai napsal:

Alba AKA W621 - nevis ze kdy jsou? 90/00 ? umi neco navic? a 100m je fajn...

Podle toho, co jsem zjistil, tak jsou z roku 1998.
Mají iluminátor, ale ne ten modrozelený. Displej je standardně jako zrcadlo a čísla jsou černá, když se zapne podsvícení, tak svítí číslice červeně.
Jinak funkčně celkem standard. Mají stopky, pace, timer, alarm. Takže navíc jen ta funkce PACE. Když se zvolí některá funkce, tak do horního řádku přeskočí čas, což je fajn. Kalendář šel bez problémů nastavit i na rok 2021.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaké mají světlo? Je to žárovička nebo ledka? Ledka by naznačovala skládačku, pak by se nebylo co divit tomu dýnku. Ale v mých očích by to nebyl problém. Mám několik kusů a s ledkou jsou prostě lépe použitelné. Jinak za rannou verzi sklíčka 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...