Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Tak už jsou doma. A opravdu trošičku svítí! Ale opravdu jen hodně málo. Tak málo, že se to nedá nafotit ani na přečíst čas. Radost mi to nezkazí. 

xIMG_20220309_142019.jpg.686c25d3dc0bed75b9144667d4e79978.jpg

xIMG_20220309_141857.jpg.8dd4a02881ffe8930782c6b7ab2cb3ae.jpg

Ciferník je skoro zrcadlový, takže může být světlý, nebo tmavý:

yIMG_20220309_141931.jpg.2f7471274740d197b84f8e450e750ea9.jpg

I ten nápis National.... umí být zlatý i stříbrný.

yIMG_20220309_141918.jpg.b5207a6c1fc9070d8e567e7cd9274280.jpg

A alarm je asi nejhlasitější ze všech co mám. Zvoní (tak nějak cvrliká) celou minutu.

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt paradni digi ze zlata (kterazto uprava vetsinou odolava zubu casu hure).
Pokud vidis v naproste tme okem , neslo by to nejak nastavit na zarizeni jenz ti obrazky porizuje ?
Ze bychom ten ramecek uvideli take...

před 2 hodinami, t2 napsal:

Ciferník je skoro zrcadlový, takže může být světlý, nebo tmavý:

A jinak jo ta pruhovana uprava dela pekne kousky... Pripomnelo mne to toto.

9070x.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vlevo jsou z ebaye ty dvě prostřední tady z chronomagu (zdravíme k Táboru) a ty uplně vpravo jsou z bazaru v praze před cca 7 až 10ti lety.

Ještě se mi líbí DEP 500, ale ty asi jen tak neklapnou. Jestli se jich někdo chcete zbavit klidně napište. Nebo možná DEP 700. Ty jen za dobrou cenu.

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš šťastnou ruku, shánějí se čím dál hůř a zejména v takovým nádherným stavu. 

Na ebay jsou zrovna DEP-500:

https://www.ebay.com/itm/125097773164?epid=19043819258&hash=item1d2068886c:g:-SAAAOSwCWlh36vO

 

Já se dívám po DEP-700 nebo SPF-100, ale zatím marně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil bych si upozornit zdejší přispěvatelstvo, že doposud jsem odhodlaně odolával veškerým LED historickým kouskům a jen se mlsně olizoval nad zde předváděnými krásnými LED modely. 
Ale už to dlouho nevydržím, jestli to tady bude takhle pokračovat!
Šetřete nebo setřete mě, jak chcete. Ale je to boj a morální i finanční dilema a můžete za to vy! 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tyhle plastové „ošklivky“ Alba W730-4A00 z řady „HOT GEAR“ v aukci skoro nikdo nechtěl. 
Ale zdají se mi tak ošklivé, až jsou zajímavé. Tak jsem je vzal „na hraní“. Za pár drobných.

Alba-W730-4A00-1_lo.jpg.36e9d4b520cae97c2c21a2fc2680979f.jpg

  • Jedná se o levný model s plastovým tělem i sklíčkem vybavený senzorem tlaku využitým pro měření nadmořské výšky a funkci barometru. 
  • Zadní víčko je plechově se 4 šroubky.
  • Voděodolnost do 10ATM (100 m).
  • Osvětlení klasickou žárovičkou.
  • Baterie 2025.
  • Modelový rok 1992. A asi moc dlouho nevyráběly.

Všechno mají celkem základní, ale přehledné. 

Alba-W730-4A00-2_lo.jpg.9ee74cbd01ce2325b5750a886cfad2f3.jpg

Funkce:

  • Klasicky čas, datum, den (nebo zobrazení grafu tlaku nebo nadm. výšky ve vrchním grafu).
  • Pak zobrazují tlak nebo výšku ve dvou samostatných módech. Jak číselně, tak grafem (tlak ve třech časových úsecích). 
  • Výšku měří v rozsahu -300 m – 4000 m v krocích po 5 metrech.
  • Tlak v rozsahu 600 mb – 1050 mb po 1 mb. Ovšem graf tlaku má ve vertikální ose rozsah pouze 6 mb, takže při větších změnách křivka prostě „vyjede“ mimo graf nahoru.
  • Je možné kdykoliv hodnotu výšky nebo tlaku vzduchu uložit stiskem tlačítka na čelním panelu do paměti s kapacitou 10 záznamů. 
  • Výškový alarm na nastavenou hodnotu nadm. výšky.
  • Referenční výšku lze kalibrovat.
  • Budík.  

Nic víc.

Vyráběli se pod značkou Alba minimálně ještě v černofialovém provedení.
A pak také pod značkou Seiko jako celočerné (viz foto z webu).
Zřejmě byly určeny pouze pro japonský trh.

Seiko-W730.jpg.b35b5b91bd107d95a618fecbcec8cddb.jpg

Návod se mi nepodařilo dohledat, ale myslím, že jsem na všechno nakonec tak nějak přišel i bez něj.

Původní plastový řemínek byl z časem rozpadajícího se materiálu, takže už ho asi nemá nikdo.
Což je škoda, jeho součástí byl i velký blok navazující na spodní část těla a na něm velký nápis „100M“.
Původní cena byla 11500 Jenů, takže celkem lidovka.

Jsou lehoučké, s pěkně kontrastním displejem a mají hlasitý pípák. Nicméně jsou celkem velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne skarede neprijdou spis mi pripadaji takove technicistni ale...
Ale... -sice taky nejake plastove mam ale , ale neni to to prave fialove kouzlo ...
Navod jsem taky nikde nezahledl.

Jinak v patek dorazily soucasne tri zasilky.
Nemecko kdy mistni postovne a k nam bylo temer shodne(hlavne s tim nemel problem) -Microsonic + Adec 9578... (9570 zde)
Moldavie -narazil jsem za par kacek na modul do primek, tak at mam jeden pro strycka...
Japonsko zbytek -zde treba vypichnout ted uz tedy moje druhe Citizen solar 9069 a taky druhe F910 Thermo... -posta tedy DHL express  kazdy balicek zvlast otevrela a po kontrole opet prelepilka jak patrno i na obr.... Zajimave, ze tentokrat nesla vybrat jina preprava nez tato plus lodi, ale jelikoz jeste cekam lodni dopravou z minuleho roku tak nevim co si o tom myslet a neriskoval jsem. Techto kousku by byla skoda, za to v te predchozi nic "kritickeho" nebylo tak sem zvedav zda se vubec dockam... 
Jak vidno tak s novou batt. ozilo skoro vse.

ab.thumb.jpg.ab2ed5603c667c0bdadadca2d282670f.jpg

a.thumb.jpg.0619f41f23f68f02874e497ca7157eb1.jpg

ad.thumb.jpg.5704cb9c09ecb527c68aa1b69b70244e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušnej nášup.
Asi tu budu muset časem vytvořit takové "filosofické" vlákno pro podobně postižené jedince, kde se budou řešit otázky typu: "proč je kupuju", "co s nimi dělám", "nosit/nenosit", "leštit a krásnit/nechat v autentickém stavu", "jak skladovat", "přesnost chodu napříč výrobci a produktovými řadami", "jak často se musím dívat do návodů", "už jsem našel ty pravé", "co z toho mám", "kolikery za jeden den dám na ruku", "proč dnes zrovna tyto", "jedny na každý den v roce?", "kolik už jsem za ty střepy utratil", "je změna letního a zimního času pro sběratele noční můrou nebo požehnáním?", "co na takovou úchylku říká okolí", "jsem úplnej magor?" apod. 😀

Taky už tu mám připravenou krabičku s nákupem k dalšímu zpracování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes tu mám něco mimo „komfortní zónu“ všech těch „chlapáckých“ nebo „technoidních“ modelů od Casia. Je to výlet do konce 90. let a to konkrétně do oblasti dámských, nebo možná dnes už i „unisex“, decentních modelů. I když technických líbivých efektních kousků tu taky pár je. 

Takže je to spíš pro šťouraly a ty, kteří si chtějí rozšířit obzory. 

Koupil jsem si spíše na hraní a za pakatel Casio CSN-010 z řady Csterna s modulem 1634. Model z roku 1997. Tedy dnes už 25letky.

Casio-CSN-010-u-lo.jpg.74b50961ddf33384a5e35ab32185f31b.jpg

Jedná se o dámský model s nerezovým ocelovým zadním víčkem a tělem zřejmě ze slitiny (+ dvě plastové vsádky v náramku) se zaklapávacím zadním víčkem (voděodolnost pouze „water resistant“). Celkově mají hodinky opravdu dámské rozměry. Šířka těla je pouhých 28 mm v neširší části. Tloušťka těla je 9,8 mm. Náramek (nerez) má naopak v nejtenčí části jen 12 mm.

Casio-CSN-010-u-lo-1.jpg.620d5b7180eadf3acc9749cc955d61f3.jpg

Tělo je vyvedeno v kombinaci leštěné a kartáčované povrchové úpravy (až mě udivuje, že by nebylo taky z nerezu). A je osazeno minerálním sklem, které je ve vertikálním směru mírně prohnuté.

Tlačítka jsou klasicky čtyři a příjemné je téměř tradiční ovládání jako u většiny Casio modelů. Jen je zde displej vertikálně umístěn.

A displej je zde asi to nejzábavnější. Hlavní část tvoří jednořádkový průběžný pás typu „dot matrix“. I když zde spíše „square matrix“, protože segmenty jsou takové jakože čtverečky či obdélníky. A jak bylo v letech výroby tohoto modelu (i mnoha dalších) dobrým zvykem, údaje na displeji se zobrazují různými animovanými přechody.
Jako třeba: 

  • vteřiny při zobrazení času přeskakují tradičně, ale minuty i hodiny se mění animací, kdy staré číslo vyjede nahoru a zespodu najíždí nové.
  • při přepnutí do dalšího režimu se od středu rozjede černá „opona“ a zjeví se na chvíli velký název nového režimu.
  • některé informace, jako třeba název města a konkrétní čas v režimu duálního času, na displej „přijíždějí“ zprava doleva.

Casio-CSN-010-u-lo-2.jpg.629fca81141db11062380221477477be.jpg

Vzhledem k tomu, že hodinky nejsou ani dětské, ani sportovní, Casio se zde zdrželo pobíhajících panáčků, poskakujících zvířátek apod. A že to tehdy uměli.

Jelikož na hodinkách nikde nejsou natištěné popisky funkcionality tlačítek, jsme přece v oblasti elegantních modelů pro dámy, popisky jsou zobrazeny přímo jako LCD segmenty na displeji se šipečkou k danému tlačítku.

Funkce:

  1. čas, vč. přepínání standardního a letního času
  2. datum (po namáčknutí tlačítka na chvíli „přijede“ na displej)
  3. duální čas s názvem města
  4. databáze na 30 kontaktů a tel. čísel nebo jiných údajů
  5. budík (1) + hodinový signál
  6. stopky na 1/100 s s mezičasem

Casio-CSN-010-u-lo-3.jpg.6a1009a7c2ab05a9fcd4d4a0deccbb94.jpg

Casio-CSN-010-u-lo-7.jpg.846a8aefdb989ebba148da4887e2f6c6.jpg

Displej má zelenkavé elektrolumin. podsvětlení.
Tón budíku je zajímavě dvoutónový a hlasitý.
Baterie CR1220 na 18 měsíců chodu, dle tech. listu. Dával jsem novou. Stará byla mrtvá.

Netradiční je samozřejmě vertikálně umístěný displej. Který tak umožnil, aby celé hodinky působily jako náramek.

Casio-CSN-010-u-lo-4.jpg.6a0f5376b27333b190b92a1788d4a0ec.jpg

Casio v řadě Csterna vyrábělo hodně modelů. Tento například i ve verzi s negativním displejem a černým náramkem. Některé mi přijdou až moc oblé, ale tento můj konkrétní model mi naopak přijde po stránce vzhledu povedený. I když je to čtvrt století starý produkt, řekl bych, že i dnes je design koukatelný. A kombinace lomených hran a úhlů je dnes zase „in“. Stačí se podívat třeba na nové modely aut od BMW…

Casio-CSN-010-u-lo-5.jpg.e4c99f0a2ba6ecad46e46b9decefe9b0.jpg

Příkladné je i zpracování a detaily. Třeba plastický, asi kovový, nápis „csterna“ nad displejem. Dokonce se symbolem jakéhosi paprsku v podkladu. Decentní kombinace povrchů. Dva vsazené plastové články v náramku, záměrně nekopírující tvar okolního kovového článku, kdy každý je upevněn ke kovové části třemi tyčkami. I náramek, přestože malý a úzký, je opatřen klasickou překlápěcí sponou s bočními pojistnými tlačítky a je masivní, žádné ohýbané plíšky.

Casio tyto modely prezentovalo jako hodinky pro „kreativní ženy, které vědí, co chtějí a cestují po světě, aby toho dosáhly“. No, asi jako jo.

A zajímavost na konec:

Název „csterna“ je odkazem na ptáka „Sterna Lunata“, česky "Rýbák tichomořský", který (jak uvádí Casio) každoročně migruje nejdelší trasu ze severního až na jižní pól. Jako předobraz cestujících ambiciózních žen tedy asi jako dobře zvolený symbol…

Csterna-story-lo.jpg.e34fda0d9682618a518d254fbe9b8eef.jpg

Tenhle ptáček je pak vyobrazen i na zadním víčku hodinek.

Casio-CSN-010-u-lo-6.jpg.af894c2f04cd3ea3d8722ec803ea6229.jpg

Na mojí chlupaté ruce možná působí hodinky poněkud nepatřičně, i když mám obvod zápěstí menší než mnohé české ženy. Ale vězte, nosí se příjemně. Člověk o nich skoro neví. Jen asi budu při jejich nošení zařazen mezi příslušníky nějaké sexuální menšiny… Ale já to snesu! Nebo je dám nějaké dámě milující youngtimery…

Fotím tradičně jen mobilem, takže kvalita fotek není nic moc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Josef01 napsal:

Pěkný a zajímavý model. Zadávat ty kontakty byla asi celkem práce. Jak je to s přesností hodinek?

Zadávání kontaktů je klasický opruz s posouváním výběru znaku přes celou abecedu. Zdlaouhavé, ale dá se to. Tady jsou alespoň znaky na displeji poměrně velké.
Přesnost, dle dobové specifikace výrobce, má být +- 15 s/měsíc. Tedy trochu přesnější než u některých Casií s limitem až 30 s/měs. Za mě to tak nějak asi bude. Za dva dny jsem zhruba vteřinu v plusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, jendazhor napsal:

Dnes tu mám něco mimo „komfortní zónu“ všech těch „chlapáckých“ nebo „technoidních“ modelů od Casia. Je to výlet do konce 90. let a to konkrétně do oblasti dámských, nebo možná dnes už i „unisex“, decentních modelů. I když technických líbivých efektních kousků tu taky pár je. 

Takže je to spíš pro šťouraly a ty, kteří si chtějí rozšířit obzory. 

Koupil jsem si spíše na hraní a za pakatel Casio CSN-010 z řady Csterna s modulem 1634. Model z roku 1997. Tedy dnes už 25letky.

Casio-CSN-010-u-lo.jpg.74b50961ddf33384a5e35ab32185f31b.jpg

Jedná se o dámský model s nerezovým ocelovým zadním víčkem a tělem zřejmě ze slitiny (+ dvě plastové vsádky v náramku) se zaklapávacím zadním víčkem (voděodolnost pouze „water resistant“). Celkově mají hodinky opravdu dámské rozměry. Šířka těla je pouhých 28 mm v neširší části. Tloušťka těla je 9,8 mm. Náramek (nerez) má naopak v nejtenčí části jen 12 mm.

Casio-CSN-010-u-lo-1.jpg.620d5b7180eadf3acc9749cc955d61f3.jpg

Tělo je vyvedeno v kombinaci leštěné a kartáčované povrchové úpravy (až mě udivuje, že by nebylo taky z nerezu). A je osazeno minerálním sklem, které je ve vertikálním směru mírně prohnuté.

Tlačítka jsou klasicky čtyři a příjemné je téměř tradiční ovládání jako u většiny Casio modelů. Jen je zde displej vertikálně umístěn.

A displej je zde asi to nejzábavnější. Hlavní část tvoří jednořádkový průběžný pás typu „dot matrix“. I když zde spíše „square matrix“, protože segmenty jsou takové jakože čtverečky či obdélníky. A jak bylo v letech výroby tohoto modelu (i mnoha dalších) dobrým zvykem, údaje na displeji se zobrazují různými animovanými přechody.
Jako třeba: 

  • vteřiny při zobrazení času přeskakují tradičně, ale minuty i hodiny se mění animací, kdy staré číslo vyjede nahoru a zespodu najíždí nové.
  • při přepnutí do dalšího režimu se od středu rozjede černá „opona“ a zjeví se na chvíli velký název nového režimu.
  • některé informace, jako třeba název města a konkrétní čas v režimu duálního času, na displej „přijíždějí“ zprava doleva.

Casio-CSN-010-u-lo-2.jpg.629fca81141db11062380221477477be.jpg

Vzhledem k tomu, že hodinky nejsou ani dětské, ani sportovní, Casio se zde zdrželo pobíhajících panáčků, poskakujících zvířátek apod. A že to tehdy uměli.

Jelikož na hodinkách nikde nejsou natištěné popisky funkcionality tlačítek, jsme přece v oblasti elegantních modelů pro dámy, popisky jsou zobrazeny přímo jako LCD segmenty na displeji se šipečkou k danému tlačítku.

Funkce:

  1. čas, vč. přepínání standardního a letního času
  2. datum (po namáčknutí tlačítka na chvíli „přijede“ na displej)
  3. duální čas s názvem města
  4. databáze na 30 kontaktů a tel. čísel nebo jiných údajů
  5. budík (1) + hodinový signál
  6. stopky na 1/100 s s mezičasem

Casio-CSN-010-u-lo-3.jpg.6a1009a7c2ab05a9fcd4d4a0deccbb94.jpg

Casio-CSN-010-u-lo-7.jpg.846a8aefdb989ebba148da4887e2f6c6.jpg

Displej má zelenkavé elektrolumin. podsvětlení.
Tón budíku je zajímavě dvoutónový a hlasitý.
Baterie CR1220 na 18 měsíců chodu, dle tech. listu. Dával jsem novou. Stará byla mrtvá.

Netradiční je samozřejmě vertikálně umístěný displej. Který tak umožnil, aby celé hodinky působily jako náramek.

Casio-CSN-010-u-lo-4.jpg.6a0f5376b27333b190b92a1788d4a0ec.jpg

Casio v řadě Csterna vyrábělo hodně modelů. Tento například i ve verzi s negativním displejem a černým náramkem. Některé mi přijdou až moc oblé, ale tento můj konkrétní model mi naopak přijde po stránce vzhledu povedený. I když je to čtvrt století starý produkt, řekl bych, že i dnes je design koukatelný. A kombinace lomených hran a úhlů je dnes zase „in“. Stačí se podívat třeba na nové modely aut od BMW…

Casio-CSN-010-u-lo-5.jpg.e4c99f0a2ba6ecad46e46b9decefe9b0.jpg

Příkladné je i zpracování a detaily. Třeba plastický, asi kovový, nápis „csterna“ nad displejem. Dokonce se symbolem jakéhosi paprsku v podkladu. Decentní kombinace povrchů. Dva vsazené plastové články v náramku, záměrně nekopírující tvar okolního kovového článku, kdy každý je upevněn ke kovové části třemi tyčkami. I náramek, přestože malý a úzký, je opatřen klasickou překlápěcí sponou s bočními pojistnými tlačítky a je masivní, žádné ohýbané plíšky.

Casio tyto modely prezentovalo jako hodinky pro „kreativní ženy, které vědí, co chtějí a cestují po světě, aby toho dosáhly“. No, asi jako jo.

A zajímavost na konec:

Název „csterna“ je odkazem na ptáka „Sterna Lunata“, česky "Rýbák tichomořský", který (jak uvádí Casio) každoročně migruje nejdelší trasu ze severního až na jižní pól. Jako předobraz cestujících ambiciózních žen tedy asi jako dobře zvolený symbol…

Csterna-story-lo.jpg.e34fda0d9682618a518d254fbe9b8eef.jpg

Tenhle ptáček je pak vyobrazen i na zadním víčku hodinek.

Casio-CSN-010-u-lo-6.jpg.af894c2f04cd3ea3d8722ec803ea6229.jpg

Na mojí chlupaté ruce možná působí hodinky poněkud nepatřičně, i když mám obvod zápěstí menší než mnohé české ženy. Ale vězte, nosí se příjemně. Člověk o nich skoro neví. Jen asi budu při jejich nošení zařazen mezi příslušníky nějaké sexuální menšiny… Ale já to snesu! Nebo je dám nějaké dámě milující youngtimery…

Fotím tradičně jen mobilem, takže kvalita fotek není nic moc.

 

Toto je famózny kus 🤔😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...