Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, t2 napsal:

Parádní !!!

Když vidím hvězdičku mám jasno.

Moc, opravdu moc jsem chtěl Omegy 186.0004. Ale při té četnosti a cenách....

Koukám, že se ceny už vyšplhaly někdy i nad cenu klasických Moonů... To je cvokařina... 

Jasně i pro mě je to digitální svatý grál, ale trh je někdy fakt bez rozumu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Casio X-1S

Mam je sice v šuplíku asi rok, ale když se ke mě dostaly, nepovedlo se mi je oživit, strašně mě to štvalo, ale po pár dnech zkoušení všeho možného jsem rezignoval...

No a včera jsem asi jen tak z nudy do nich zkusil dát baterií a na displeji se mihnul nějaký stín. Přiložil jsem novou polarizační folii a trochu doladil šroubky a zvolal Žije!

Mám z toho velkou radost, tenhle kousek jsem dlouho chtěl.

Mimochodem ovládání (ne nastavení, to je klasika pro Casiotron) je docela komplikované a dlouho mi trvalo než jsem přišel na to jak se všechny funkce zapínají.

Pokud by byl zájem rozepíšu se...

9D25C7B7-5B84-4557-B200-12ECB0480366.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Díky, asi je měl někdo v šuplíku...

Design je teda zvláštní, možná na ně platí, že jsou tak ošklivý, až jsou hezký 😄 

Co jsem tak pátral, tak se jich asi moc neprodalo, možná právě k vůli tomu vzhledu, ale díky tomu jsou dnes o to vzácnější.

Stejně je to neuvěřitelný, že tady ten plast (a platí to i na f100, C80 nebo třeba CasioGame GS a tak dál) drží pohromadě, a to i u relativně dodrbaných kousků. A plastový Casio z 90' se rozpadají a lámou se nožičky... Tehdy se začalo asi šetřit na materiálu.

Sem zvedavej co vydrží ten novej hit "bioplast"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se pripojuji s gratulaci ke stavu nevidano.

A pridam mensi dorazivsi hromadnou po delsi dobe...

Konecne jsem se dockal a dvoje prisivsi C690 nabehly po slunecni lazni. Poprve je @jendazhoruvedl s popisem pred 2roku...
Jedny temer nepouzivane a ciste no sek. rucce se jakoby nechtelo... -otevreny oboje prohozeni strojku s druhych ktere slapaly ihned.
Druhe mely jakoby od asfaltu(neco hutneho mazlaveho) kazdy mezidil naramku a jakykoliv zahyb. Dal jsem korunku do prazdneho pouzdra s tim, ze pokud tam nejaka kapka pri cisteni zatece tak se nic nedeje. Agresivnim odstranovacem mastne spiny + kartackem to krasne odeslo. Zajimaver ze dynko u jednech slo ven dobre a u druhych sem se dovnitr malem nedostal(ty nejete) a mam docasnou ujmu na ukazovaku..)). Slo to az po opravdu nuhnutelne fixaci pouzdra.

Sanyo uprostred stacilo osadit batt. a super... -obcas jsem tento model zahledl ale nebyl dostupny.
Kupodivu nabehly i 2x Citizen 1975 modulove asi 90xx (xx=10,11,12) coz jsou tusim pocatky u teto fy...
Stav tech bez zobrazeni dne v tydnu je dost dobry navenek i uvnitr, u druhych je to horsi ale jeste jsem nebyl uvnitr.

Dalsi ktere usiluju mit aspon dvoje funkcni jsou citizen 9202 -taky cekaj na vetsi rozborku, ale uz tomu moc neverim(mam uz asi 5x KO). Tzn. porad jedny...
Seiko kalkul jen kvuli orig. naramku... -ale prekvapily by. Melo byt jen pouzdro a vono s modulem..
Vlevo jsem si zas nemohl odpustit /0310+0330/ ultra presne predchudce The Citizen -ty z predchozi zasilky delaj po pul roce 1s -ne na ruce...
+ zbytek nejake vraky/polovraky , uvidime co s troho bude..

Postupne nahazu nejake podrobnejsi obrazky s postrehy do prislusnych vlaken...

1.thumb.jpg.5ede291d79c52cb14397cac8c30e477b.jpg

2.thumb.jpg.70d1c3f4a4980b747c77b84a995a1b70.jpg

4.thumb.jpg.206dbaf4712aff120be14d2d7c68cc7c.jpg

3.thumb.jpg.c74f23634d69d4289607fb8e3a0fb004.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať se daří při resuscitacích! Už taky taky prohazuju orgány a jiné díly a objednávám vraky jen kvůli původním náramkům. Další stádium psychického postižení sběratelů...
Pak nahoď detailnější větší fotky ke kochání.

Co se týče těch ultrapřesných vysokofrekvenčních analogových quartzek, mám tu troje Seiko, které se tehdy v devadesátkách a na přelomu tisíciletí snažily o hodně přesný chod a k tomu ještě s perpetuálním kalendářem. Dvakrát s modulem 8F32 – to jsou takové levnější, většinou menší, s větší možnou odchylkou a bateriií cca na 5 let, a pak 8F56, které mají i termokompenzaci, ručku duálního času a baterii na 10 let. Ty už by měly dát za rok odchylku max. +- 20 vteřin. Navíc bývají i v pouzdrech s voděodolností 10 a 20 ATM včetně titanu. Ovšem u obou se "programování", tedy nastavování kalendáře u zdechlé baterie, provádí přímo na modulu uvnitř. Pokud jde o pouhou výměnu ještě funkční baterie, kalendář si na čas zapamatují, ale po delším čase s úplně mrtvou baterií "zapomenou". U výměny baterie je navíc třeba být opatrný, deska modulu je hodně tenká a křehká. Pikantérie je možnost trvalou odchylku u starších kousků ještě vyrovnat "odšmiknutím" patternů přímo na desce modulu.
Vzal jsem je díky kombinací všech těchhle vlastností tak nějak "na pozorování". A zatím všechny troje šlapou víceméně v tolerancích, jen u jedněch 8F32 začala blbnou datumovka. Každopádně jsou tyhle pokusy o přesné quartzky zajímavá etapa vývoje. Citizen na té vlně taky jel, viz ty tvoje dvoje a jejich další modely. Konec odbočky od tématu vlákna ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...