Jump to content

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky

Recommended Posts

před 13 hodinami, jendazhor napsal:

Zmiňovanou funkci, kdy se po skončení odpočtu timeru samy rozeběhnou stopky, na nějakých diginách taky mám. Kdybych já si jenom vzpomněl, které to jsou... Nebo jsem to jen někde viděl?

Timex Ironman a umí timer zakončit hned třemi způsoby! Zapípá, zapípá a začne odpočítávat znovu nebo zapípá a spustí stopky.

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suer úlet.

Dostal jsem dárek Zřejmě moje sestra asi čte (ale to je blbost, myslím...) možná Chronomag (ne,je to blbost, nečte..) a tak nemusím chronomagické okolí tedy "pobuřovat" hodinkami z Lidlu, na drsnější

Jo, to asi udělám...mám ke konci ještě 4 dirky volný - vůbec nemám pocit, že jsou pro trpaslíky, jako se to někdy stává :-)   ...a mají taky dost slušnou lumi - viděl jsem na internetu hodně podařenou

před 9 hodinami, t2 napsal:

Timex Ironman a umí timer zakončit hned třemi způsoby! Zapípá, zapípá a začne odpočítávat znovu nebo zapípá a spustí stopky.

Tak já už jsem je našel. A napoprvé, to jsem sám nečekal.

Casio G-7800, možnosti Timeru
1. ukončit timer a dál už nic (CD STOP)
2. pustit další stejný timer a dále stále dokola (CD RPT)
3. spustit stopky (CD UP)
Tenhle model má dost nestandardních funkcí navrch.
Takže vlastně jako Ironmany.

V 15. 3. 2021 v 14:39, Kristian.nov napsal:

Tak přece jenom dneska UPS dorazila:-)

Chtěl jsem původně modrý, ale H104 v oceli modrých moc není a já neměl trpělivost... Ale i tyhle jsou skvělý! Mám kurva radost! 🙂

P3150001.JPG

Paráda. 👍🏻 Taky uvažuju, že si je pořídím. A pak si zas říkám, že ne... 

No zatím přidám přírůstky 4, 5 (už se objevily v jiném vlákně) a 6.

A jdu čekat na osmičku a přemýšlet o těch Melody.

4130064B-2779-4267-8853-F08CEFF8F0FC.jpeg

Ty "REM" mě taky lákají... 🙂 Jak to vůbec funguje? Prostě to máš buď zapnutý nebo vypnutý?

Melodie bys měl mít hele:-) Jsou skvělý!

Ještě pár zvláštností kterých jsem si všiml.

Na rozdíl od jiných Casií z té doby, nemají tlačítka s pružinkou a na modulu nefunguje stisk tlačítka na principu zkratu. Tlačítka "odpružuje" plíšek na modulu který stiskem tlačítka sepne kontakt. Tak jak to mají digi dneska... 

A grafika pod sklíčkem není na skle přímo nalepená, ale je na kovovém plíšku, který se je volně od skla.

A pak světlo... Bezkonkurenčně nejlépe svítí ze všech vintage digi co mám nebo jsem viděl. Nevím, čím je to dané, jestli polohou nebo silou žárovčičky, ale s přehledem jasně osvítí celý display...

P3180032.JPG

P3180039.JPG

před 18 hodinami, Kristian.nov napsal:

Ty "REM" mě taky lákají... 🙂 Jak to vůbec funguje? Prostě to máš buď zapnutý nebo vypnutý?

Melodie bys měl mít hele:-) Jsou skvělý!

....

Já to mám pořád vypnuté. 🙂 Nějak jsem se  nezajímal, co to přesně dělá. Myslel jsem, že to bude i pípat a to jsem nechtěl. Teď jsem chvíli googloval, v manuálu o tom skoro nic není. A co jsem se dočetl jinde, tak to buď svítí a možná Ti to připomene to, co jsi nechtěl zapomenout. Anebo je to vypnuté a ty si tedy nevzpomeneš. Čekal jsem sofistikovanější funkci.

Já je vzal protože byly za celkem dobré peníze a v pěkném stavu. Jinak jsem do toho nechtěl takhle vplout. Jen pár Marlinů a konec. A co teď s těma Melodiema, když tu dáváš takové hezké fotky? 😁

A tyhlety kovové G-Shocky v příspěvku nade mnou jsem už taky měl párkrát ve sledování. 🙄 

před 4 hodinami, Shakur napsal:

Já to mám pořád vypnuté. 🙂 Nějak jsem se  nezajímal, co to přesně dělá...

K funkci REM je v návodu (v tomto případě k modulu 549) uvedeno pouze toto:

Anglicky:

AJ.jpg.d8996f19d373c25ffbb1f99a2f02b13c.jpg

Německy:

NJ.jpg.3bd4f36a993e25cb9519682d02704826.jpg

Prostě je to jenom takový "uzel na kapesníku" :D 

Edited by siwi
před 21 minutami, siwi napsal:

......

Prostě je to jenom takový "uzel na kapesníku" :D 

Už se vidím, jak celý den přemýšlím, na co si mám vzpomenout po té, co jsem to omylem zmáčkl já nebo záměrně  dcerka, když zkoušela, jak se zapíná světýlko. 💡

Před hodinou, fcervenicky napsal:

Dnes mi toho došlo trocha viac. ACCELATOR a Kalendáre.

Kalendáře jsou fajn. 👍Jakou jsem měl radost, když při nastavování data, jsem přejel z roku 1999 do 2000 a dále a nevrátil se zpátky na začátek.

před 8 minutami, Shakur napsal:

Už se vidím, jak celý den přemýšlím, na co si mám vzpomenout po té, co jsem to omylem zmáčkl já nebo záměrně  dcerka, když zkoušela, jak se zapíná světýlko. 💡

Tuhle funkci jsem taky nikdy nepoužil. Ani uzly na kapesníku si nedělám.

před 15 minutami, jendazhor napsal:

Vpravo jsou WW-5100? Pokud se nepletu, tak to už je dnes dost vzácnost. A poměrně drahá.

Áno sú to WW 5100 s pôvodným modulom do mrazov. Škoda len že tento modul nemá svetlo.

před 6 hodinami, Kristian.nov napsal:

A přitom třicetšestky mají auru nejoblíbenějších Merlinů:-) Ty ještě nemám... V čem zklamání? 

Z mého pohledu mají W-250 lepší tvar pouzdra, hmotnost. Mají šroubovací dýnko (takže jsou i vyšší, ale tak akorát), víc se mi líbí potisk sklíčka a tlačítka jsou trochu mohutnější a vystupují víc z pouzdra.

U těch W-36 je toho všeho nějak míň a pro mě jsou obyčejnější, zaměnitelnější. Na ruce takové lehké placky. Na druhou stranu, mají hezčí grafiku displeje.

Mne taky neco dorazilo...
Po delsi pauze toto... (- a snad se uz brzy dockam dalsi hromadne...)
Gombo pred casem zde takhle... -a moc se mne to libilo. No a nahodou se dostupne objevily z Bulharska na eBayi.
Modul keramicky byl sice ve slusnem stavu, ale presto si pro jistotu prosel opatrnou ocistu.
Pouzdro samozrejme taky radne vypucovano + silikon(pri cisteni/bez modulu/ v roztoku a pod vodou se dovnitr nedostala ani kapka), -nyni vse bezi hladce. 
Diky zrcadlovemu provedeni je barva dle uhlu pohledu od bile/stribrne az po cernou...

1.jpg.d11d1b103b1a07c418528912255eb3a3.jpg

2.jpg.d282e8e693d164d853f482035db8dbe6.jpg

Pri zobrazeni druheho casu ukaze separatne i jeho datum jenz se take nastavuje zvlast.

3.jpg.9270fc8b744e13d41fc0bc3dea988091.jpg

4.jpg.831e4da6ee05b5b202cdc7ba8597cf80.jpg