Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

V 4. 8. 2021 v 23:15, jendazhor napsal:

Podlehl jsem. Klasika DBC-610...

To se ani trochu nedivim, mne vzdy kdyz jsem je zde nekde zahledl evokovaly velmi echt techniku osmdesatek. Tlacitka - netlacitka mi pripominaji mikrospinace az senzorove spinace na HiFi .  Dle modelu urcit rok neumim, tak po kouknuti sem se uz nepozastavuji nad tim, ze se mne libi taky.. -rok 1985 a tehdy to musel byt zazrak. Gratuluji !!!

Universal Calendar - taky parada , co jsem je videl jinde na www tak se ptam -sunburst? meni zbarveni dle uhlu? 
Calendarove obecne jsou super -ve dvouvrstvem lcd provedeni je delalo myslim i Seiko a taky je tu nekde mame. Ja UC nedavno daval tyto zde.
Ricoh (viz. nahore vyse) na to sel jinak. Skoda, ze informace k nim zadne. Nevsiml si jich nekdo v nejakem katalogu, ze by sel urcit rok.
Na nedostupnost si stezuji treba i zde -neco o historii tam shromazdili. Tak pokud by nekdo neco objevil...

A at taky neco pridam tak jedny Hong Kong -nazev na "skle" mne nic nerika... (a ten jazyk? je to ve dvou?)
Uvnitr byla trochu oxidace a pri cisteni se jeden spoj prerusil, tak jsem zkusil poprve vodivy lak. Verzi LCD s ikonami moc nemam tak jsem rad i za tyto.
Funkce patrne dle obrazku.
Trochu mne zaskocilo nastavovani, budik se nastavuje bez pouziti zmacknuti svetylka no ale pri datumu a case uz se macka. Budik on/off taky mimo system.
U stopek po dobehnuti hodiny se setiny zmeni na vteriny. Nechal jsem je bezet dale a po x hodinach jsem si vsiml, ze jedou opet setiny. Takze se cyklus asi opakuje.
A prijde mne ze uz dost obehrana otazka:  -dost verzi s ikonami tu uz probehlo nevi nekdo jde u tohoto zmenit 12/24 ? Nema, nevi nekdo? LCD jak vidno nachystan.
Zatim neme, bude asi treba novy piezo. 

modHK.jpg.1f3780ca0ba5383761586331bcd86aa9.jpg

modHKlcd.jpg.da206138467946b7ddb4e5cbccc5cbeb.jpg

sdat.thumb.jpg.1fd0b6bc44dc7b0394b8da7b569615ba.jpg

stim.thumb.jpg.a69d57ad5eac5f8c68abe387e2b11e9b.jpg

stim2.thumb.jpg.505ad83e52d76a9e83e4b74d8256f31e.jpg

stop.thumb.jpg.d44c02ebe3a597e734d70df2dc5f607e.jpg

zeza.jpg.0189eaafed8726bba1577ade97e7e0b1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 8. 2021 v 2:16, akai napsal:

Tlacitka - netlacitka mi pripominaji mikrospinace az senzorove spinace na HiFi .

Jo, ta mašina od Revoxu je krásná. Úplně mám nutkání ty její mikrospínače mačkat...

---

Tyhle krasavice se ke mě dostaly v dost zuboženém stavu. Tedy co se týče povrchu, jinak šlapou parádně.
DW-7800 s modulem 917 cca z roku 1986 (aka Hexa Graph).
Funkčně jim nemám co vytknout (stopky 24 h, timer 24 h, duální čas, 5x budík + hodinový signál). Snad jen absenci osvětlení, což bylo v téhle řadě běžné. Kalendář už taky skončil, takže letos máme zase rok 1993...
Zajímavá je třeba možnost prohození datumu a času mezi vrchním a spodním číselným displejem stisknutím pravého vrchního tlačítka.
Model s větším počtem pidiciferníčků na displeji snad už ani není.

Ale čím nadchnou, stejně jako ostatní z téhle multiciferníčkové řady, jsou ty jejich animace a vizuální efekty.
Hádám, že koncem 80. let, musel v Casiu sedět nějaký nápaditý hračička, který si myslel, že čím víc "tacháků", tím lépe. Ale taky se je nějak snažil využít. Jasně že pro blbiny, ale efektní.
Analogové hodiny v levém vrchním rohu, jsou celkem na prd, jsou příliš titěrné. Ale stejně jako ostatní subcifry, se dá i tento využít k ledasčemu.
Tak namátkou:
Spodní tři cifry se v režimu zobrazení času krásně postupně zaplňují co minutu. Taky celkem k prdu, ale vypadá to hezky a na displeji se pořád něco děje.
V režimu timeru nebo stopek se trojice postupně orotuje každou vteřinu. A to už je frmol splašených větrníků.
Při nastavování budíku zase signalizují, jestli je nastavován budík nebo hodinový signál. A k tomu ještě pěkně sekunduje pravý vrchní, který ukazuje, jestli je nastavená hodina budíku dopoledne nebo odpoledne.
Při nastavování timeru zase levý vrchní ukazuje graficky, jaká část hodiny je nastavena (celkově timer do 24 hodin). 
No a když je timer spuštěn, zase graficky ukazuje, jak ubývá nastavený čas. V režimu stopek zase jak přibývá.
A když timer doběhne, to se ani nedá popsat, co se na těch 4 budících spustí za psychedelickou rotující podívanou.
A tak je to tady se vším. Vizuální parádička.
Ne že by to bylo potřeba, ne že by to celkem zbytečně nezabíralo velkou část displeje. Ale když si někdo chce připadat, jako že má na ruce ovládací centrum intergalaktické plachetnice, pak si tenhle model vybral správně.

Toto provedení je komplet v oceli, se šroubovacím dýnkem. Deklarovaná voděodolnost 200 m. Vyskytuje se i s bílým a modrým cifrem.
Stejný modul je i v HGW-10 (plast, jestli se nepletu, 100 m).

 

Casio-DW-7800-lo.jpg

Casio-Trio-DW7300-3100-7800-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pidiciferníčky a zalibu v nich tu myslim nejsi sam,  sdili s tebou jeste i nekdo jinej(pokud to v minulosti nebylo taky od tebe).
Jinak predstaveni opravdu pekne . 

Ja strucneji.
Styl pouzdra co mam rad. Tlacitka jakoby dvojite ulozeni, "kulicky z loziska" v rozich... -jo to se mi libi. -No i kdyz... -ja vim...
Zde zmena 12/24 intuitivne. (U tech s ikonami fakt nikdo nevi zda je zmena mozna? -nejake ikon lcd tu probehly, mozna i stejne)
Format den/mesic lze otocit + indikaci dole co je co...
Stopky u kterych jsou nejake dve moznosti provozu mezikol?
Je mozno udelat "test segmentu" -tak je i videt co vse lze zobrazit...

alar.thumb.jpg.c6c7425da7c69c46267726e0ec62c170.jpg

dat2x.thumb.jpg.461f3b5f1e19c932b9a7bc7469a6df24.jpg

pace.thumb.jpg.46bf0c61a68ebfafcc756e75ab248698.jpg

ctrl.thumb.jpg.7a14a2f4dcc9537650535f49db63f02e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, vynadival jsem se dosytosti a verim, ze nazivo je ten efekt jeste dokonalejsi. A urcite pokracuj.

Moc info co je to zac ti neposkytnu jde o TIQUA a asi pouzivali moduly jinych. Videl sem Citizen, Orient atd...
TIQUA od Gomba zde mame calcul... - u mne  je model Pace Maker. Nasel jsem info u italu... kteri i resuscitovali...
Zezadu na dynku neni ani carka a vnitrek u mne zbezne takto...
A jeste k nim -polozka Pace se meni od 00 - 155 mel jsem za to, ze jde opet o casovy interval. No po zadani hodnoty neumim nicim spustit.
Ten modul byl asi pouzitej i jinde, tak pokud ho nekdo zna ... (barva plastu je klasicky temne zelena, zde klame technika spolu s umelym svetlem)

uvn.jpg.2f2c3c63274bb81c8168da83d2d09fb4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jeden kousek mi tenhle týden dorazil. 

Casio W36 v trochu horším stavu. Už rozumím, proč jsou zrovna tyhle Marliny nejoblíbenější, jsou super po všech stránkách. A modul 248 je, podle mě, jeden z nejlepších modulů co kdy Casio dělalo...

Jenom sehnat tah, to je všeobecně nedostatkový zboží, zvlášť s roztečí 19mm.

902061A3-4BD3-419D-871D-2B7B865348D1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou pěkný. Klasika.

Sice nemám žádná Casia s modulem 248, ale mám model DW-1100 s modulem 548, který miluju pro jejich konstrukci.

Někde jsem četl, že by funkčně měla být 248 stejná s 548. Ale nevím to jistě. Třeba mi to potvrdíš nebo vyvrátíš, podle mých níže uvedených výtek k modulu 548.
Za mě by tenhle modul, ani mezi těmi staršími od Casia, jako jeden z nejlepších nebyl.
Vadí mi spínání světla při nastavování hodnot i třeba při provozu stopek (pravé vrchní tlačítko). Taky nelze nastavovat hodnoty směrem dolů, jen nahoru. A musí se tak projíždět dokola celá číselná řada. Alespoň že to jde po desítkách a jednotkách zvlášť. A navíc se při podržení tlačítka hodnoty při nastavování nerozeběhnou, tlačítko se musí pořád mačkat.
Modul je jednoduchý a přehledný, ale trochu mě výše uvedeným prudí.
Ale jak píšu, nevím, jestli to má 248 opravdu stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky moduly 106 a 240 jsou prakticky totožné...

To co píšeš mě vůbec nerozčiluje, naopak třeba to, že se nastavuje každá číslovka zvlášť, je podle mě lepší a jednodušší. Akorát teda při nastavování, horní tlačítko světa není potřeba použit. Tak nevím jestli není ta  548 trochu jiná.

Co na těch modulech mám rád je třeba to, že mají hodinové upozornění i v půl. To jedou pípnou a v celou dvakrát... A stopky pípnou každých deset minut... 

To jsou pro mě fajn funkce, které z Casio modulů vymizely...

Mám rád jejich čistotu, jednoduchost a přitom kompletnost a přehlednost.

Ale je to samozřejmě na vkusu každého soudruha 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Kristian.nov napsal:

Tak ještě jeden kousek mi tenhle týden dorazil. 

Casio W36 v trochu horším stavu. Už rozumím, proč jsou zrovna tyhle Marliny nejoblíbenější, jsou super po všech stránkách. A modul 248 je, podle mě, jeden z nejlepších modulů co kdy Casio dělalo...

Jenom sehnat tah, to je všeobecně nedostatkový zboží, zvlášť s roztečí 19mm.

902061A3-4BD3-419D-871D-2B7B865348D1.jpeg

To jsou ty z aukra, ze? Mel jsem je taky v merku, ale pak jsem nejak zaspal konec aukce. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2021 v 22:01, jendazhor napsal:

...Sice nemám žádná Casia s modulem 248, ale mám model DW-1100 s modulem 548, který miluju pro jejich konstrukci.

Někde jsem četl, že by funkčně měla být 248 stejná s 548. Za mě by tenhle modul, ani mezi těmi staršími od Casia, jako jeden z nejlepších nebyl....

 

před 16 hodinami, Kristian.nov napsal:

...Taky moduly 106 a 240 jsou prakticky totožné...
...Jenom sehnat tah, to je všeobecně nedostatkový zboží, zvlášť s roztečí 19mm....

Asi stejne 106, 248, 548 sem dal vedle sebe a v pul jedno pip souhlasi taktez stopky co 10min. S tim meli pokracovat.
-280 snad jeste dohledam, ale 240 asi nemam.

....při podržení tlačítka nerozeběhnou            -to je za mne taky minus ale k tem starsim to tak nejak patri.
....nastaveni každe číslovky zvlášť                  -toto je vyborne a mohli to zachovat
....nelze nastavovat hodnoty směrem dolů     -vzhledem ke kazde zvlast nepodstatne (snad jen datum trva dele)
....vadí mi spínání světla při provozu stopek   -to mne taky(nekde sem i videl, ze se svetlo v urcitem rezimu nespinalo)

U mne do techto 106 H101(asi sem je sem jeste nedaval) byl s naramkem taky problem, ale od Citizenu tam techto 20mm slo dat. 

106.jpg.026de691d8e8efbb607ae787e009b8c0.jpg

Jinak zde zpetne ve vlaknech nejake info o techto modulech taky jsou... 
Jinde toho taky dost.
Jen manual 548 se zda byt nedostupny a vsude pisou totozne jako...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 8. 2021 v 1:04, akai napsal:

Jinak zde zpetne ve vlaknech nejake info o techto modulech taky jsou... 
Jinde toho taky dost.

Na tom prvním odkazu je pěkně vidět, jaký zmatek tehdy začátkem 80. let měli v Casiu v označování jejich modelových řad. Úspěch G-Shocků jim v tom udělal ještě větší zmatek.
Na druhou stranu je to o to větší pošušňání pro magory, co se v tom snaží trochu zorientovat...🙂 A dík patří tomu, co se tam snaží alespoň nějaký přehled udělat. A tobě za odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týden dovolené v Čechách a navštíveno několik hodinářství... Cíl? Najít nějaká starší Casia, která si nenašla do dnešní doby žádného majitele.

A zadařilo se .. Casio VDB-200. Byly již ve slevě za 1500,- Kč.. Pokud si je ale vezmu budou za polovic i s výměnou nové baterie. Neváhal jsem a udělal si radost.. 

img_1629477956930.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...