Jump to content

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky

X-Bob
 Share

Recommended Posts

Tohle by měly být ekvivalentní baterie, ale nekontroloval jsem to: 
SR754W, SR48, SR754, SB-B3, F, V393, D393, 255, S754E, GP393, AG5, AG-5, 393, SG5, LR750, LR48, LR754, L750, 393S, 393A, 393X, 393B, D309, 309, D309/393B, SR48SW, V309, RW48, UCC 393, UCC393,

Voltage: 1.55v
Size: 5.4mm x 7.9mm
Type: Silver Oxide

Pokud je to tak, neměl by být problém původní RW48 nahradit.  

Pořídil jsem si dvojče k Alba NX03 s pozitivním displejem, o kterých tady už kdysi psal. Z řady Carib Vividigi s modulem ze stáje Seika. Zřejmě z roku 2000.
Jelikož byly za pakatel, chtěl jsem zkusit čitelnost ruček nad negativním displejem.
A je to, jak jsem očekával – světlé ručky nad tmavým displejem jsou lépe čitelné a negativní displej je, oproti pozitivnímu, čitelný hůře (na fotce kontrast vypadá lépe než ve skutečnosti).
Nakonec jsem stejně barvu ruček, z původní stříbrné, změnil na bílou a pro vteřinovou ručku na oranžovou. Jsou pak vidět lépe.

NX03-inver-lo.jpg.d377ba14fa84f35d6d24b22a58b96644.jpg
Levné, blbovzdorné, celkem odolné, slušně čitelné a použitelné. Ze základních funkcí jim nic nechybí a i podsvícení displeje ujde.

@jendazhor NX03 ve srovnani ... -ten negativ + pouzite rucky vyborne. Vypada to o moc lepe. (u seiko H021 o tomto uvazuju taky)

A taky blahopreji k seikum, pekna klasika, origo tah, pekny stav(sklicko by slo napravit) - OK.

N a ja pridam co prave dorazilo. Mne to zaujalo hlavne displejem , -rozlozeni info dole...
Kazdy budik zni jinak + timer. Pekne a hlasite. Ani jsem je jeste neotviral.
Nemaji stopky, vetsinou je to opacne bez timeru, no zde neni meric stopovaneho casu. 
Ikona timeru po dojiti casu zmizi a rozezni se signal po dobu jedne min. Kalendar po namacknuti zustava cca 15s pak hodiny. Do 2010...
Taky zaujaly svymi 5,66mm . Jinak v podstate dalsi tuctove xyzTRON. Jedine ze by prekvapily uvntr, -coz necekam.
Chtel jsem vyzkouset jiny nak.portal nez ebay a tedy spanelske TODO  a ok. -jistota bezpoplatkovosticeskepostecelni.

680131043_566.thumb.jpg.1783f1488328425ccf425efa9e32ecb4.jpg

782662817_566.thumb.jpg.df270580a7050da97af0d80115ab779f.jpg

566.thumb.jpg.5b6f120d30d18abb99b360e5307a22e4.jpg

před 3 hodinami, akai napsal:

N a ja pridam co prave dorazilo. Mne to zaujalo hlavne displejem , -rozlozeni info dole...
Kazdy budik zni jinak + timer. Pekne a hlasite. Ani jsem je jeste neotviral.
Nemaji stopky, vetsinou je to opacne bez timeru, no zde neni meric stopovaneho casu. 
Ikona timeru po dojiti casu zmizi a rozezni se signal po dobu jedne min. Kalendar po namacknuti zustava cca 15s pak hodiny. Do 2010...
Taky zaujaly svymi 5,66mm . Jinak v podstate dalsi tuctove xyzTRON. Jedine ze by prekvapily uvntr, -coz necekam.

Jo, tak ty jsou opravdu docela netradiční. Jak funkcemi, tak uspořádáním informací na displeji i tenkostí těla.
Zajímavý úlovek.

Gratuluji k rozeběhnutí hodinek!

Jinak koukám, kolik pěkných kousků tady předvádíte.

Než se pustím do temných vod ebaye apod, tak se zde zeptám, jestli někdo nezamýšlíte pustit nějaké vintážní digi s ocelovým pouzdrem?

Díky

Nejake info. po zkusenosti nazivo? -jo to by se hodilo...
Pred rokem jsem taky uvazoval... a neco malo +foto probehlo zde... .

Casio Worldtimer 29cs 49 .....super! 

Ja hlasim novou hromadnou(takovou malou) japonsko...
Tak aspon predstaveni narychlo po castecne nocnim a dnesnim ozivovani co nabehlo hned...

139368972_11_2021.thumb.jpg.f732ebbaa186bd9610fc08e9a9f65bfd.jpg

11_2021.thumb.jpg.aab176d912e5ac709f8ef8e9beb6d20c.jpg

0634 -po vyjmuti baterie s oznacenim Seiko (asi teda jeste puvodni) zjistena dost silna oxidace, tak uvidim az je rozeberu uplne.
Orient H751102 dot lcd uz tu jedny v minulosti ode mne byly, no jejich lcd je nejaky nevyrazny. Tyto krasne kontrastni. Dam srovnani.
-zde se koupe kocky v mechu vyplatila, po vlozeni batt. krasne nabehly.
Orient Y691101 zde sem riskl s koupi zajice v pytli uz vic (US$55) nastesti po narocnejsim cisteni vse ok a bezi. Na obou obrazcich je cas, 
kdy indexy vterin nahore mezi H'M'S blikaj a indikuji tak vlastne rezim hodin. A cas 9hodin a jedna sekunda vypada hodne zvlastne...↑↑↑
Pozdeji rozepisu vice. Rok i zde neznamy... Pekne video... a dobre funguji cz titulky. Zde jako Enicar... 
Posledni Seiko jsem zde uz predbezne dal... -no nyni je ten stav jinde a jeste jsem si je ani neosahal a cas tedy jeste JST. 
Ptal jsem se zda nekdo pozna model -bez reakce, jeste pockam pokud by kdo vedel... 
U tech se mne libi provedeni na "siroko".
Citizen 9060 se mne budou hodit do paru(melo by dorazit pouzdro ve stejnem provedeni) k temto...
A jen pro uplnost... -2x rucicky od Citiznu. Jedny co tikaj trochu rychleji... a jedny Eco-Drive ovsem ne na Solar ani Kineticky.
Jde o tu treti dobijeci technologii F910... -ale to uz jsme jinde..