Jump to content

Poraďte SWISS automaty pro studenta

Recommended Posts

Stál jsem před podobným rozhodnutím před časem a vybral jsem si Certina DS First Automatic.

Uvažoval jsem také nad Le Locle, ale chtěl jsem vodotěsnost do 100m a šroubovací korunku (chodím často plavat).

Kožený řemínek jsem nahradil ocelovým, takže celkový vzhled hodinek je méně masivní a nemusím se obávat zapocení řemínku.

Certinu som nikdy nemal rad a teraz sa vyfarbila najviac-fakeovať krasny Seastar :gun_bandana:

A čo nejaké ZENO alebo Revue Thommen? Myslím, že u niektorých modelov by si sa mal vojsť do 15k.

Zeno-Watch Basel ? Na ty jsem už koukal. Teď už ale fakt nevím, co si mám vybrat. :crying_anim:

Certinu som nikdy nemal rad a teraz sa vyfarbila najviac-fakeovať krasny Seastar :gun_bandana:

Prosím o věcnou připomínku ke kvalitě hodinek Certina, myslím si, že jde o přijatelnou kvalitu za rozumnou cenu.

Myslím, že odsuzovat značku za to, že něco hezkého trochu okopíruje není rozumné (kolik značek něco takového nikdy neudělalo?, kolik značek nemá ve své nabídce potápěčských hodinek ani jedny, které by tvarem nepřipomínaly Rolex?).

Prosím také o přidání fotek originálu a kopie, ať se můžeme podívat na odlišnosti.

:starwars:

Možno som sa nevyjadril dosť jasne,ale Certina mi vadi kvôli tomu,že sa vydala pre ludi cestou "lepšie Casio" (čo sice robi v poslednom čase aj T+ s quartzovou produkciou) a myslim,že kvalita je nepriamo umerna cene (Seiko to vie važne spraviť lepšie).

Inak mi vôbec nevadi,dokonca ju obdivujem,že ako jedna z mala značiek poor´s man watch dokazala navrhnuť system DS.

Už len ten nazov Certina neznie nemecky/francuzsky,ako sa na švajčiarskeho vyrobcu patri.

A k tomu fakeovaniu-žeby Bondovky kopirovali Rolex preto,že maju rovnake indexy ?

Lenže tie spominanane Certiny maju celu lunetu od Seastaru,uplne rovnaky font,len ina farba.

Ked už kopiruje od takej lacnej značky (ako som toto mohol napisať ?) je to znak,že jeden pseudo swiss made vyrobca za chvilu zhasne.......

Hadať sa nechcem,už sme aj tak dosť mimo temy,len si uplatňujem pravo na vlastny nazor,ktory nemusi byť spravny a nikto ho nemusi akceptovať.

Možno som sa nevyjadril dosť jasne,ale Certina mi vadi kvôli tomu,že sa vydala pre ludi cestou "lepšie Casio" (čo sice robi v poslednom čase aj T+ s quartzovou produkciou) a myslim,že kvalita je nepriamo umerna cene (Seiko to vie važne spraviť lepšie).

Inak mi vôbec nevadi,dokonca ju obdivujem,že ako jedna z mala značiek poor´s man watch dokazala navrhnuť system DS.

Už len ten nazov Certina neznie nemecky/francuzsky,ako sa na švajčiarskeho vyrobcu patri.

A k tomu fakeovaniu-žeby Bondovky kopirovali Rolex preto,že maju rovnake indexy ?

Lenže tie spominanane Certiny maju celu lunetu od Seastaru,uplne rovnaky font,len ina farba.

Ked už kopiruje od takej lacnej značky (ako som toto mohol napisať ?) je to znak,že jeden pseudo swiss made vyrobca za chvilu zhasne.......

Hadať sa nechcem,už sme aj tak dosť mimo temy,len si uplatňujem pravo na vlastny nazor,ktory nemusi byť spravny a nikto ho nemusi akceptovať.

Nazev certina vychazí z nějakého řeckého výrazu pro věčnost, kterou mají tyto hodinky vydržet (aspoň doufám, že si to pamatuju správně).

Nevím které Seastary myslíš, snad ne ty na přiložené fotce? :gun_bandana:

Nechci se hádat, jen diskutovat a třeba se i poučit (v hodinkách jsem začátečník).

post-1538-1183107354.jpg

Nazev certina vychazí z nějakého řeckého výrazu pro věčnost, kterou mají tyto hodinky vydržet (aspoň doufám, že si to pamatuju správně).

Nevím které Seastary myslíš, snad ne ty na přiložené fotce? :gun_bandana:

Nechci se hádat, jen diskutovat a třeba se i poučit (v hodinkách jsem začátečník).

Certina je znacka s pomerne slusnou tradici, takovou tuctovou pritomnosti,ale jejich DS PODIUM neni vubec k zahozeni. Za tyhle penize je to lehce nadsazeny standard, ale v ramci svycaru vlastne low cost, ktery neurazi. Radeji investovat do takovych, nez se honit za necim na co nemas. BTW - Tissot a Certina byly vzdycky trochu lidovejsi svycary (asi jako uz temer mrtva DOXA) takze proste do tech quartz musi davat vic - nejsou to poor man's watch - spis takove middle class man's w. Proc cloveka, ktery umi kombinovat design, stoji o kvalitu a mermomoci nechce japonce :smile_anim:

Tak všem děkuji za rady, ale místo pomoci jste mi zamotali hlavu ještě víc ;)

Ja bych premyslem bud nad Certina nebo Laco- tam nesahnes vedle at si vyberes jakykoli typ

• 2 months later...
  • 1 month later...
Do mě tady v Ostravě lidi rýpou jak sem v balíku, že mám jedny Swatche a v Praze chudí studenti kupují hodinky za 15 litrů :thumbsup_anim:

Jiný kraj jiný mrav a hlavně finanční stav :lol: