Přejít na obsah

Maurice Lacroix nebo Longines


Doporučené příspěvky

Jsem na křižovatce životního rozhodnutí na minimálně nejbližšího 1/2 roku :-)

:helpsmilie: 

 

Maurice Lacroix LES CLASSIQUES CHRONOGRAPHE PHASES DE LUNE, kalibr ML 154 strojek Valjoux 7751

velikost 41mm

 

LC6078-SS001-131 bílá

 

LC6078-SS001-331 šedá

 

na ruce jsem měl světlou verzi a moc si mi líbí. na fotkách se mi víc líbí tmavá verze. To je skutečné dilema.

 

 

NEBO

 

Longines Master Collection L2.673.4.78.3, kalibr L678 - strojek ETA Valjoux 7751

velikost 40

 

 

Poznámky:

Neměl jsem ani jednu ze značek.

Mám špatné zkušenosti s vnějším antireflexem(nikde jsem nenašel, které hodinky mají jaký AR).

Nevím, jak je to se servisem-cena,doba,kvalita.

Když si hodinky koupím, už je asi prodat nedokážu. I kdybych si pořizoval nové.

U ML slouží tlačítko vlevo nahoře k nastavení dne v týdnu. Jde relativně snadno zmáčknout. Nebude se mi samovolně přenastavovat?

Rozhodnutí bych chtěl učinit do vánoc.

Ideální verze by byla Zenith El Primero, ale to je cenově úplně jinde cca 3x:

 

děkuji všem předem za koment, jsem otevřený všem názorům  :mobile:

až rozhodnutí učiním, rád se podělím o vlastní názor

post-34012-0-36111700-1414487140_thumb.jpg

post-34012-0-54257500-1414487167_thumb.jpg

post-34012-0-18323000-1414487182_thumb.jpg

post-34012-0-98884900-1414488123_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl dost dlouho ty londžíny, po čase je prodal tady na fóru.

Zvnějšku není co vytknout, kvalitní, pěkné. Tu 7751 do nich dávají v top grade, pěkně zdobenou, velmi dobře poladěnou (na plný nátah max. rozdíl denní odchylky mezi 6 polohami: 7 sec), akorát potřebovala líp zregulovat.

 

Design je klasicky jednoduchý. Ale moje slábnoucí oko (po padesátce se zrak nablízko zhoršuje, a je to zcela fyziologický proces) mělo bez brýlí problém rozeznat pořádně všecky ty ručky (plete se tam ještě ukazatel data), navíc ručky jsou sice krásně modřené, ale všecky stejné... I z tohoto praktického důvodu, kvůli čitelnosti, jsem se s nimi nakonec rozloučil.

 

U těch ML bych se bál, že se jejich design dřív nebo později okouká.

 

Celkově bych už dnes kombinaci chrono + měsíční fáze nebral, je tam zkrátka příliš mnoho infomací na malé ploše: chce to se rozhodnou buď pro chrono nebo pro měsíček. Pokud Ti jde o měsíční fázi, krásné jsou ML Masterpiece Phases de Lune, ref. MP6607-SS001-112 nebo Junghans Meister Calendar, ref. 027/4200.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dlouho podobné dilema. Nakonec, když jsem viděl hodinky naživo, jsem se rozhodl pro méně komplikací a pořídil LONGINES model L2.693.4.78.3. Zatím, tedy po dvou týdnech naprostá spokojenost. Denní odchylka 5 vteřin.

Upraveno uživatelem NAO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čistě esteticky pro mě ML - a souhlasím s tím, co píše nahoře bandicoot - L. mají super tradici, kterou ML nemá, ale pokud srovnáš to co umí (stačí projít jejich nejvyšší řadu, roue careéé, seconde mysterieuese apod.,) s tím, co nyní nabízí L., tak je ML daleko výše. (i když se to samozřejmě netýká Tvého výběru). Za mě ML, jednoznačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...