Přejít na obsah

Davosa - pilotky RAF


Doporučené příspěvky

Tak jo ukecali jste mě. Nějaký čas si pohrávám s myšlenkou pilotek a byla to i jedna z variant, která tu proběhla a tak jsem to téma trochu rozpracoval.

Tohle je základní vizualizace myšlenky. Detaily typu datumovka, font písma, velikost indexů vůbec zatím neřeším. Dokonce ani výrobce. Je mi jedno, jestli na cifru bude Davosa, Archimede, Steinhart, nebo Kemmner. Hodinky by měly mít rozměr 40-42mm, v případě pouzdra Davosa Military je daný 42mm, a cenově bych to mohlo být reálný okolo dvacky.

Základní myšlenka vychází z motivu 310. stíhací perutě. Za prvý to byla první ryze Československá peruť, která dala impuls pro další, za druhý zasáhla do Bitvy o Británii, za třetí to příští rok bude 75 let od jejího založení a za čtvrtý si tihle chlapi zaslouží respekt.

Základem hodinek je modrý sunburst ciferník (modrá obloha, letecký uniformy jsou modrý) s indexy připomínající pilotní hodinky. Ručky niklovaný, lumi stejná jako na ciferníku. Datumovka klidně v barvě cifru a lumi.

Naši piloti nosili na uniformách následující označení, který bych chtěl na hodinkách použít - 2 symboly ve spodní části ciferníku a jeden symbol na dýnku. Označení limitky by vycházelo z jednotného principu - 1 z třiceti, všichni budou mít jedničku, všechny hodinky budou unikátní a přitom stejný.

 

post-13546-0-51816600-1413819478_thumb.jpg

 

post-13546-0-55204400-1413819485_thumb.jpg

 

post-13546-0-15734200-1413819493_thumb.jpg

 

A takhle nějak by mohly vypadat, čísla by mohly mít trochu širší font, grafik nenašel bold verzi fontu. Červená tam být taky nemusí. A teď do mě :-)

 

post-13546-0-70486800-1413819687_thumb.png

 

post-13546-0-75303700-1413819708_thumb.png

 

post-13546-0-33145600-1413819722_thumb.png

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu do toho, pokud se zachova rozmer 42 a nezmensime to :) Vypada to vyborne. A dynko je za me skvele :clap:   :)

Pouzdro Davosa by melo velkou vyhodu WR, treba oproti Archimede. Ale jinak je mi to taky fuk.

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantik, financ, super! Slusne rozhybanie, mozno je to aj tema, ktora predsa len zaujme viac ludi ako styrizivly (tie zrejme zaujimaju iba obskurne existencie mojho typu :) ) raf, perute atd tu otvarali uz viaceri pocinajuc D.U., rezonuje to dlho. A tento tematicky obrat mi nakoniec zrejme usetri aj peniaze kedze mi tema nic nehovori , co tiez nie je od veci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle by mě možná taky zajímalo, pilotky mi leží v hlavě už delší dobu.......jenom asi blbej dotaz- na kolik by to asi tak vyšlo?

 

Základní model Davosa Military stojí 598Euro, počítám že něco budou stát úpravy a něco by Kasper i Davosa pustili z marže. Když se to povede, bude to projekt s hodně zajímavým marketingovým potenciálem a tak by mohli být cenově vstřícní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to určitě zajímá... pilotky mi chybí, 40-42 pro mě ideál, motiv RAF mě bere, cca dvacet je cena při který má limitka podle mě smysl... takže základní věci to pro mě splňuje... Uvidíme kam se to bude šinout:-)

 

Pár návrhů k diskuzi:

 

- pokud možno bez loga výrobce

- manuál by byl super

- to dýnko je super... obvzlášť se mi líbí nápad s počtem kusů slovy

- tmavě modrej cifr zajímavej nápad... ale modrá je zrádná... těch odstínu je mraky... to by se muselo hodně pohlídat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jeden důvod, proč výrobci nedávaj datumovku na dvanáctku. Je to hnusný.  Na šestce ho mají jen jedny pěkný pilotky a to jsou BPčka a ty mají na trojce rezervu. Jiný pěkný nechrono pilotky s datumem na šestce neznám.

Pokud sem chcete dávat další návrhy, nevkládejte odkazy, ale přímo obrázky. Z mobilních zařízení to ukazuje nesmysly.

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jeden důvod, proč výrobci nedávaj datumovku na dvanáctku. Je to hnusný.  Na šestce ho mají jen jedny pěkný pilotky a to jsou BPčka a ty mají na trojce rezervu. Jiný pěkný nechrono pilotky s datumem na šestce neznám.

Pokud sem chcete dávat další návrhy, nevkládejte odkazy, ale přímo obrázky. Z mobilních zařízení to ukazuje nesmysly.

V tom případě už není co vymýšlet, tak hop do toho. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...