Přejít na obsah

Davosa - pilotky RAF


Doporučené příspěvky

Teda já se sice projektu neúčastním, ale pravidelně sleduji dění a musím říct - klobouk dolů před všemi, kteří se tomu věnují aktivně ve volném čase a dávají to "od píky" dohromady. Jsem zvědav na finále. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím a trvám na svém  :rolleyes: Sedlin nikde nedeklaroval, že je odborníkem na heraldiku, takže musíš předpokládat, že není. To, že narazil na jinou variantu lva, tak to jako laik nemohl tušit. Zaplacením zálohy si podepsal grafickou předlohu úplně stejně jako bys podepsal smlouvu, kterou si nečetl. Ve smluvním vztahu jsi s Davosou ne s grafikem. Stejné by to bylo i v případě, že by tam zůstalo ONE OF OUT 50 = náš prů..r. Takže je jedině dobře, že se na to přišlo, díky varjagovi, včas. 

 

Flipik

podle mě to tak není, spíše nyní se tu konečně projevil - klid na práci....

Rozhodně si nemyslím, že by si tu mělo nějakejch 50 lidí sypat popel na hlavu, spíše obráceně a to pořádně. Konec konců kdyby se od počátku komunikovalo se vší vážností odpovídající povaze limitky - přišlo by se na to dávno, stačí se mrknout, do přílohy, co jsem tu vložil už 20/11 loni. Tam je ten Badge správně a nemá nic společného s tím, co tam momentálně vylézá.

Ale že grafik není odborník na historii a heraldiku to jsme tu fakt nevěděli. 

Teď už jo, tak snad se to spraví v klidu a Davosa taky remcat nebude......  :notworthy:

**

 

Sedlin - ok, co se dá dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se obecne snazim moc do veci, ktere nemuzu ovlivnit, nezvanit, ale tohle mi neda.

 

Problem podle me neni v nikom tady na foru, ale skutecnosti, ze soudruzi z Davosy s prominutim komunikuji nahovno. Vsechen elen a vsechna energie sveta jdou uplne doprcic, pokud z druhe strany chodi odpovedi ve stylu a intervalu jaky soudruzi predvadi. Znam to z prace a musim rict, ze mit to i ve volnem case by me fakt nebavilo.

 

Za me kloboucek nad nervy, ktere to kluky musi stat.

 

Jeste me nepadlo jedna vec - prosim o potvrzeni, ze ma smysl se tim zabyvat - mozna bych dokazal to gravirovani zaridit, a mozna bych to dokazal i ve vetsim detailu, neco jako na mych RTD.
Rozhodne na tom nijak netrvam, dokonce musim priznat, ze me ani ta koruna tolik netrapi, jenom rikam, ze bych to mozna dokazal zaridit.

 

 

post-38641-0-35184800-1459238134_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je moje chyba. To se omlouvam. ten originalni lev je desnej ( z hlediska "prevodu" do PC grafiky), tak jsem splasil jinyho jednodussiho a koruny samozrejme nedbaje, kdybyste to tady neodhalili, dal ziju v balzene nevedomosti. Podklady pro Davosu predelam a predam dal. Diky a omlouvam se

pro Flipika

navrhuju zanechat této debaty, myslím, že tady pravděpodobně nemáš mandát mluvit za 50 lidí a Sedlin tady jasně píše - "že si splašil něco jednoduššího..." .

*

Ale co je na tom zajímavého je zřejmě vlastní historie onoho grafického znázornění - dělali jim tu grafiku v Anglii angličtí grafici znalí historie a heraldiky z pohledu své země možná s bídou znalosti z francouzských zdrojů. Asi nelze přehlédnout, že skutečný motiv se s českým/československým lvem docela rozchází nejen v barvách. Nelze ani zapomenout z historického hlediska třicátých let na pohled Mr.Chamberlaina o jakési zemi, pro kterou nemá cenu riskovat válku s Německem a "mírovou" misi lorda Runcimana......

 

Tady nejde přeci o dějepis ani o trvání na názorech, je otázka diskuse a konsensu. Jinak se tu zase bude každý hádat s každým a můžeme to zabalit. Podstatné, je, že Sedlin ví, že vzniklo malé nedopatření a dělá se na opravě. Ostatně kolik znají kde lvů v různých heraldických podobách je vidět zde, a to není všechno....

https://fr.wikipedia.org/wiki/Armorial_au_lion

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navrhuju zanechat této debaty, návrh přijat myslím, že tady pravděpodobně nemáš mandát mluvit za 50 lidí jeden může, druhý ne  :shutup:

 

 

**

 

 

rozhodně si nemyslím, že by si tu mělo nějakejch 50 lidí sypat popel na hlavu, spíše obráceně a to pořádně.

asi mělo být "rozhodně si nebudu sypat popel na hlavu, spíše obráceně a pořádně"

 

A už dost, nejsme ve vlákně Damasko  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Flipik

neobracej slova druhých, aby se ti to hodilo do krámu - filosofe.

Má to jinou logiku a sice, že já jsem tu mluvil zásadně jen za sebe, protože já jsem byl od září přes SZ v kontaktu s Financem a všechen materiál, co jsem tady buď napsal přímo nebo v souborech PDF jsou správně a mají logiku a historii. K tomu se tvé přirovnání o sypání popela na hlavu každému jen tak pro nic za nic nedá ani přirovnávat. Jedině bys na to tady vypsal referendum a členové limitky by se k tomu vyjádřili.

:photo:  :photo:

Takže toho nechme, o tohle tady vůbec nejde, já jen se z té tvé padesátky klidně vyjímám, , necítím žádnou vinu na tom renoncu. To je asi tak všechno. Spíše je podstatné, abychom věděli, jaký to bude mít vliv na další vývoj limitky, zejména časový a to by nám měli chlapci včas sdělit.

:cheers:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Flipik

já jen se z té tvé padesátky klidně vyjímám,...

**

To je od tebe sice hezké (a nesmírně gentlemanske), ale návrhy jsi schválil (ty dokonce zcela explicitně, nejen zaplacením), takže jsi to prostě prehlid jako všichni ostatní.

 

Jak si Sedlin vůbec dovoluje nebejt expert na heraldiku, když se nechá za takový prachy najmout na projekt takové vážnosti...oh wait...

 

Jestli ze vsi tě vděčnosti Sedlinovi nepraskne cevka, tak obdivuju jeho duševní rovnováhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elogo, moc nechapu proc se furt vsechno snazis brat tak ultimatne vazne. Abysme tady na tu vaznost, dustojnost a serioznost neposli..

 

Kdyz jsi se účastnil pres SZ, patri ti dik. Takze dekuju.

 

Ale proc vytvaris flame nevim. Flipik nenapsal nic spatnyho. A sedlin taky nic spatnyho neudelal, jen proste ma technicky omezeni tak si pomohl. A nema holt tu dokonalou znalost. A to nikdo z nas, ani ty evidentne, kdyz sis toho taky nevsiml. Ani ja, musel jsem si to taky dohledat a napadlo me to nahodou, kdyz jsem si zvedsoval provedeni detailu spicky mece.

 

Nevim proc sem tahas Chamberlaina nebo Runcimana. My vetsinou taky vime kdo to byl, ale jak to souvisi s diskusi nevim. A myslim, ze vsichni ucastnici zde, co se vyjadrovali se shodli, ze je treba to opravit. Az na peopla tedy, kterymu je burt co bude mit lev na kebuli;-)

 

Ale proc z toho delat federalni pripad?

 

Sedlina a finance beru jako nadsence s nejakou vizi, co tu delaj zadarmo spoustu prace pro ostatni, ne jako fundovane odborniky na historii heraldiky a CS peruti v Anglii. Kdyby nebylo jich, nebylo by o cem diskutovat. A my by jsme meli kulovy, a ne limitku. Sedlinovo vysvetleni beru. Chybku muze udelat kazdej.

 

A co se tyka toho presnyho provedeni, stahnul jsem si kvuli korunce dost obrazku a na vetsine je stejne ten lev pokazdy trosku jinej. Tak co s tim, abysme prokrindapana nekoho neurazili...

 

Neber to zle, jen to chce toleranci. Ne kazdej ja tak smrtelne vaznej a nekompromisne seriozni kdyz prijde rec na valecne letectvo. To ze dam dvacet litru za jejich odkaz naznacuje, ze si jich velmi vazim a uznavam co udelali. Po svem zpusobu, ne tak, jak si to predstavujes ty. Kazdej jsme jinej...

 

Peace;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, uz jsem psal elogovi sz. Vubec nechapu proc se tady rozpoutava nejaky flame, kdyz to je silne pozitivni vlakno, kde se neco realne tvori. Jeste jednou moc diky sedlinovi a financovi za jejich cas, ktery tomu davaji. Jsem moc rad, ze neco takoveho vznika a ja se toho muzu ucastnit. Nevidim duvod cokoli kritizovat a uz vubec se citit dotknute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...sedlinovi a financovi dik za pracu v prospech vsetkych...ci ten vas dvojocasy pes ma alebo nema korunku a ci je na 100% autenticky - osobne mi to je uprimne jedno...teda nie celkom - ta korunka musi prec... :-) ...inak skladam poklonu a aj s kolegom sa tesime na hodinky...a to som pilot a fanusik WWII a nasich peruti RAF do morku kosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elogo, moc nechapu proc se furt vsechno snazis brat tak ultimatne vazne. Abysme tady na tu vaznost, dustojnost a serioznost neposli..

 

Kdyz jsi se účastnil pres SZ, patri ti dik. Takze dekuju.

 

Ale proc vytvaris flame nevim. Flipik nenapsal nic spatnyho. A sedlin taky nic spatnyho neudelal, jen proste ma technicky omezeni tak si pomohl. A nema holt tu dokonalou znalost. A to nikdo z nas, ani ty evidentne, kdyz sis toho taky nevsiml. Ani ja, musel jsem si to taky dohledat a napadlo me to nahodou, kdyz jsem si zvedsoval provedeni detailu spicky mece.

 

Nevim proc sem tahas Chamberlaina nebo Runcimana. My vetsinou taky vime kdo to byl, ale jak to souvisi s diskusi nevim. A myslim, ze vsichni ucastnici zde, co se vyjadrovali se shodli, ze je treba to opravit. Az na peopla tedy, kterymu je burt co bude mit lev na kebuli;-)

 

Ale proc z toho delat federalni pripad?

 

Sedlina a finance beru jako nadsence s nejakou vizi, co tu delaj zadarmo spoustu prace pro ostatni, ne jako fundovane odborniky na historii heraldiky a CS peruti v Anglii. Kdyby nebylo jich, nebylo by o cem diskutovat. A my by jsme meli kulovy, a ne limitku. Sedlinovo vysvetleni beru. Chybku muze udelat kazdej.

 

A co se tyka toho presnyho provedeni, stahnul jsem si kvuli korunce dost obrazku a na vetsine je stejne ten lev pokazdy trosku jinej. Tak co s tim, abysme prokrindapana nekoho neurazili...

 

Neber to zle, jen to chce toleranci. Ne kazdej ja tak smrtelne vaznej a nekompromisne seriozni kdyz prijde rec na valecne letectvo. To ze dam dvacet litru za jejich odkaz naznacuje, ze si jich velmi vazim a uznavam co udelali. Po svem zpusobu, ne tak, jak si to predstavujes ty. Kazdej jsme jinej...

 

Peace;-)

+ 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo ukecali jste mě. Nějaký čas si pohrávám s myšlenkou pilotek a byla to i jedna z variant, která tu proběhla a tak jsem to téma trochu rozpracoval.

Tohle je základní vizualizace myšlenky. Detaily typu datumovka, font písma, velikost indexů vůbec zatím neřeším. Dokonce ani výrobce. Je mi jedno, jestli na cifru bude Davosa, Archimede, Steinhart, nebo Kemmner. Hodinky by měly mít rozměr 40-42mm, v případě pouzdra Davosa Military je daný 42mm, a cenově bych to mohlo být reálný okolo dvacky.

Základní myšlenka vychází z motivu 310. stíhací perutě. Za prvý to byla první ryze Československá peruť, která dala impuls pro další, za druhý zasáhla do Bitvy o Británii, za třetí to příští rok bude 75 let od jejího založení a za čtvrtý si tihle chlapi zaslouží respekt.

Základem hodinek je modrý sunburst ciferník (modrá obloha, letecký uniformy jsou modrý) s indexy připomínající pilotní hodinky. Ručky niklovaný, lumi stejná jako na ciferníku. Datumovka klidně v barvě cifru a lumi.

Naši piloti nosili na uniformách následující označení, který bych chtěl na hodinkách použít - 2 symboly ve spodní části ciferníku a jeden symbol na dýnku. Označení limitky by vycházelo z jednotného principu - 1 z třiceti, všichni budou mít jedničku, všechny hodinky budou unikátní a přitom stejný.

 

attachicon.gif316-472-thickbox.jpg

 

attachicon.gif310-465-thickbox.jpg

 

attachicon.gif305-460-thickbox.jpg

 

A takhle nějak by mohly vypadat, čísla by mohly mít trochu širší font, grafik nenašel bold verzi fontu. Červená tam být taky nemusí. A teď do mě :-)

 

attachicon.gifRAFXVI10_0004.png

 

attachicon.gifmsg-31822-0-27384400-1412238273.png

 

attachicon.gifmsg-31822-0-35290200-1411581085.png

abych to zhodnotil - od října 2014 - na základě tohoto Financova příspěvku,  nápadu a grafických podkladů je celá tato limitka postavená. Přihlásili se do ní lidé a nakonec po všech peripetiích dostala do fáze výroby v zahraničí. Přitom se teprve za rok a půl přišlo na to, že skutečný podklad pro výrobu dýnka nesedí a jeden člen tu napíše že to je chyba všech těch lidí.....  :frusty:

 

Pokud si to tedy myslí více lidí než jeden,  nemá význam, abych sem cokoliv psal, ani z osobního, ani chronomagorského ani historického hlediska.  Já jsem jen lehce poukázal na to, že to vidím poněkud jinak. Doufám tedy, že jste to všichni přežili, že jsem tu zase něco napsal a stejně jako já se konce limitky a skutečných hodinek opravdo dočkáme.

Děkuji všem za starost o mé názory a náhledy, děkuji za SZ , tož takovou vděčnost jsem fakt nečekal.

:lol2:  :notworthy:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jen dobře, že celá tato limitka je i přes nedostaky a problémy na solidní úrovni a že to není komunistický paskvil ve stylu Prim Elton, to by asi nebylo to prvé ořechové. Tahle historka se lvem se dá ještě přežít v klidu. Letci, co se vrátili z Anglie, to měli zejména po roce 1948 v komunistických lágrech a vězeních mnohem horší.....

**

Konec, už sem do konce limitky nic nepíšu, pro klid svůj i ostatních. Howgh.

post-18915-0-92283900-1459305047_thumb.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...