Přejít na obsah

SEAMASTER 300 OMEGA MASTER CO-AXIAL


prischera

Doporučené příspěvky

Teda ty omegy jsou parádní. Zejména palec nahoru za to, že se jim neutrhla ruka s nějakou cool zažloutlou luminiscencí. Ty leštěný dílky náramku nic moc a luneta by taky snesla ještě trochu péče, ale jako celek pecka. Je tam jasnej odkaz, zároveň jsou ty hodinky moderní a nepodbízej se. Velmi sympatickej počin od omegy.

 

Rolex by se mohl inspirovat a zase po pár desítkách let udělat hezký submarinery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Souhlasím s tím, že tady se héliák nehodí, ale třeba Seamastery 300m by mi bez něj a vlnek na ciferníku připadaly prostě neúplný..

Stylové, elegantní, Omega... Ty hodinky se mi začínají líbit. Navíc, konečně u Omegy "uřízli" héliový ventil. Jen bych dal mínus za tu velikost. Myslím, že 39mm by jim slušelo líp. Rád bych je ale viděl naživo.

 

A případně pardon za hloupý dotaz, ale Orlíky mají se Seamastery nějakou souvislost? Nebo je to prostě srovnání dvou potápek?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem laik - ty omegy jsou krasny, kultovni. Orlik vznikl tusim pozdeji, strojek samozrejme jiny - ale ten cifr ehm ehm....neco mi pripomina. Smyslem neni narusit ego Orlikaru....to asi ne...to by melo probihat v jinem vlaknu :-)

Podoba je jasná, o tom se hádat nechci,mně jen zarazilo to přirovnání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orlik byl prvni. Omega zkopirovala plany. Asi nejaky diverzant, ci co.

To holt byla dan za planovane hospodarstvi. Orliky mely byt vyrabeny az v dalsi petiletce, ale nasi hodinari ve vyvoji byli pochopitelne o dost napred.

 

(:D)

 

Ale Seamastery taky paradni, to se musi uznat! Gratulace!

 

Jen ta hodinova rucka u Orliku je fakt hezci.

Upraveno uživatelem lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No docela zásadně. Orlíky byly vojenské hodinky pro potápěče, které nikdy nebyly určeny pro volný prodej. Inspirace Omegou byla praktická nikoliv komerční jako je tomu u Oceanu - Subu. Navíc se v té době, pokud jsem správně zachytil, kopíroval design hodinek poměrně běžně a nebralo se to tak. Sama Omega v té době produkovala pár vypůjčených modelů. Ale já ten hlavní rozdíl vidím opravdu v motivaci okopírování designu, ta je zásadní.

 

Edit: Orlík byl opravdu první? Jestli jo, tak to sem fakt netušil :)

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem zásadním se vztah Submariner-Ocean 1 liší od vztahu Seamaster-Orlík? 

Když to vidíš takhle, tak nic, vadí mi stejný pytel Ocean 1 a Orlík. Ale nechme toho. Viktore, dík za srovnávačku, asi Po vyměním za Mastercoax.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej, orlíky byly fakt první??? pokud to tak skutečně je, tak supr pro čechy.... je o tom někde nějaká zmínka? nebo to je jedna paní povídala??

 

 

 

Orlik byl prvni. Omega zkopirovala plany. Asi nejaky diverzant, ci co.
To holt byla dan za planovane hospodarstvi. Orliky mely byt vyrabeny az v dalsi petiletce, ale nasi hodinari ve vyvoji byli pochopitelne o dost napred.

( :D)

Ale Seamastery taky paradni, to se musi uznat! Gratulace!

Jen ta hodinova rucka u Orliku je fakt hezci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druha petiletka byla od roku 1956 do roku 1960.

V roce 1956 vznikl navrh Orliku s planem vyroby v dalsi - treti - petiletce.

Ve treti petiletce byly dost problemy s plnenim planu. Byla vlastne na samem konci zrusena, aby nebylo potreba priznat, ze se plan nesplnil, nicmene projekt 'Orlik' se vesel aspon na samotny konec, tj. Rok 1965!!!

 

(:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druha petiletka byla od roku 1956 do roku 1960.

V roce 1956 vznikl navrh Orliku s planem vyroby v dalsi - treti - petiletce.

Ve treti petiletce byly dost problemy s plnenim planu. Byla vlastne na samem konci zrusena, aby nebylo potreba priznat, ze se plan nesplnil, nicmene projekt 'Orlik' se vesel aspon na samotny konec, tj. Rok 1965!!!

 

(:D)

Samozrejme... To vi kazdej primkar uz vod plinek...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...