Přejít na obsah

SEAMASTER 300 OMEGA MASTER CO-AXIAL


prischera

Doporučené příspěvky

Jsou pěkný, jen je mi velký tah. Zkusil jsem nožem i nůžkami na nehty povolit šroubky a zkrátit si ho, ale nakonec asi budu muset zajít do obchodu aby mi to zkrátili. Jinak jsem si všiml, že docela špatně se na nich čte čas. Ručičky jsou hrozně lesklé a na tmavém pozadí se téměř ztrácí.

 

 

10408934_10205655450177270_5989539197281

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Dnes jsem se byl u Dušáka na ně podívat, mají je tam v černým i modrým provedení. Ta černá ve mě evokuje více ten vintážní styl, modrý mají taky své kouzlo, ovšem ne za 200 tis. :) Myslím, že se vyplatí koupit hodinky ještě za staré ceny  v Německu (ještě nedávno stály ty černé u Dušáka 107 tis., dnes 148 tis.). Na druhou stranu bych raději originál z padesátých let, ta cena bude obdobná (150 tis.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • Po letech...

Odeslat Dnes, 12:59

 

Se zájmem jsem si téma o Seamaster 300 přečetl a musím souhlasit, jsou to skvěle nenápadné a přitom ikonické hodinky kombující moderní technologii a historického ducha. Taky o nich uvažuji.

 

Viktore, máte je ještě, staly se z nich opravdu definitivky? Objevil jste nějaké nedostatky? Jaká je ta čitelnost trojúhelníčků na číselníku na přímém slunci nebo za šera při šikmém pohledu? Myšleno šikmém vůči sklíčku hodinek. Nechybí vám datum? Nevadí vám, že se ten kousek kovu, který se vysouvá ze spony při povolení náramku, nepodobá ostatním článkům náramku, na rozdíl od Rolex submariner? Omlouvám se, jestli používám špatné výrazy pro části hodinek. Děkuji za odpověď.

 

Mně se zdá čitelnost OK, jak jsou ručky lesklý, odráží se od nich světlo a jsou pěkně vidět. A když neodráží světlo, je zas vidět pěkně šipka na konci malý ručičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jen si tu odložím pár postřehů. Tuhle referenci mám jedenáct měsíců a ačkoli toho mám víc, nosím je cca 80% času. Jsou to dokonalé univerzálky. Téměř pořád je tahám na gumě /Barton Elite/, jen na nóbl akce nahazuju tah s leštěnými středovými dílky a čas od času je hodím i na hnědou kožku z žíněnky od Zrna.

20210811_071121.thumb.jpg.01b33ff58d3d8098142e74482e7f63c3.jpg.cadf6037c8af09b88697b84afac81211.jpg

- velikost: na 18,8cm zápěstí naprosto v klidu, nevypadají malé. 

- tah: furt bych ho nosit nemohl. Vadí mi samčí endlinky a leštěný střed. Ale na občasné ponošení je to fajn zpestření. Ovšem na gumě a na kůži nemají chybu.

- lumi: zažloutlá faux-patina hodinkám dává tu správnou dávku vintage šmrncu. Už to tu někdo psal - povedlo se u nich perfektně vybalancovat pocit z moderního strojku, safíru a keramiky a vintage feeling (designový odkaz, zažloutlá lumi, nodate). Trochu jsem se bál kombinace barvy lumi, úzkých indexů a sendviče kvůli čitelnosti, ale je to v pohodě.

Čitelnost ruček: chytají krásně světlo, a kdyz ne, stačí maličko pohnout rukou. V horších světelných podminkách pomáhá dvoubarevná lumi. Zajimavé jsou momenty , kdy v úhlu, kdy ručky nejvíc odráží světlo, téměř zmizí indexy, které jsou bez rámečků a nemají co odrážet. Cifr a ručky jsou zkrátka proměnlivé a dá se s nima vyblbnout.

Absence antireflexu: za mě obrovské plus. 

Přesnost: Viktor hlásil vteřinu za týden, já jsem na dvou vteřinách do plusu týdně. 8-9 vteřin za měsíc je vážně fajn.

Tři fotky stejných a přitom zdánlivě jiných hodinek. Stačí výměna náramku za řemen či gumu, nebo odlesk čistě modrého nebe... 

Resized_20210815_200518_6796.thumb.jpeg.0a22e1d70eb1cb39e8d7260c519360b2.jpeg

Resized_20210813_201122(0)_4444.thumb.jpeg.87a1c119f0d07fdad8396aaf38b8f52e.jpeg

Resized_20211028_105652_3742.thumb.jpeg.a24748aa2df23aa18041e0eaa98baae3.jpeg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...