Přejít na obsah

Válečné filmy


Doporučené příspěvky

1. MASH (film i serial)

2. Zhave vystrely I.

3. Halo-halo (ano, je to serial)

4. Zhave vystrely II.

5. Ceta

 

Nic osobniho, ale nenavidim vazny valecny filmy o hrdinech. Valka neni neco, co by si zaslouzilo byt glorifikovano, at jsou Ti vrazi sebevetsi kladasove.

:war:

Od filmu o valce ocekavam, ze ji bud zesmesni nebo zhnusi (proto Ceta), jinak je to proste jenom propaganda... :sick01:

Moudrá slova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 122
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Od filmu o valce ocekavam, ze ji bud zesmesni nebo zhnusi (proto Ceta), jinak je to proste jenom propaganda...

 

Já očekávám, že film nebude válku idealisovat, ale vykreslí ji pokud možno co nejvěrněji. Ona se pak nezhnusí jen málokomu.

 

Na druhou stranu je faktem, že někteří lidé i ve válce udělají mimořádné věci, které si připomenutí a asi i oslavu zaslouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co Pearl Harbor ?

To byla s odpuštěním MEGASRAČKA... Chvíle, kdy Ben Affleck učil natvrdlý Anglány správně bojovat s Luftwaffe, patřily k nejtrudnějším okamžikům, jaký jsem na sedadle v biografu zažil. Budiž, dvacet minut náletu na Pearl Harbor se dalo ještě ukoukat, ale závěrečná mise s tokijským náletem byla zbytečná. Zklamal i Hans Zimmer, kterej k tomu dělal hudbu - a to se nestává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já očekávám, že film nebude válku idealisovat, ale vykreslí ji pokud možno co nejvěrněji. Ona se pak nezhnusí jen málokomu.

 

Na druhou stranu je faktem, že někteří lidé i ve válce udělají mimořádné věci, které si připomenutí a asi i oslavu zaslouží.

 

S tim prvnim celkem souhlasim. Co se toho druheho tyka... Treba MASH - ten serial oslavuje lidi, ktery napravovali dusledky valky na jednotlivcich. Jo, s tim souhlasim. Ale jinak... Abych citoval klasika:

Z hlediska vyssiho principu mravniho atentat na tyranu neni zlocinem. Take ja schvaluji atentat na Heydricha.

 

ALE: I ten, kdo zabil pro dobro spolecnosti, je porad tim, kdo zabil. Tedy vrahem. A musi se s tim srovnat. Ze spolecenskyho hlediska je takovahle vrazda obhajitelna, z moralniho pohledu jednotlivce... Asi bych zabil kohokoliv, kdo by se pokusil napr. znasilnit dite. Bez nadsazky, bez emoci - nemel bych problem takovyho cloveka zabit. Ale asi bych se s tim srovnaval sakra dlouho a rozhodne bych za to nechtel dostat metal.

 

A jeste jsem zapomnel na jeden snimek - Formanovy VLASY!!!

Upraveno uživatelem boo-beek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o válečné filmy s tématikou z druhé světové, tak koukám, že je to tu samá amerika, tedy až na ty Tichá jitra. Je to škoda, pokud mohu doporučit koukněte někdy na starší (či staré sovětské válečné filmy- Boj o Moskvu, Hořící sníh, epopej Osvobození).

Celkem je mi líto, že se zapomíná i na takové filmy jako je Vávrovo Osbození Prahy. Doporučit z českých filmů jde i Zbraně pro Prahu, našlo by se toho spousta, je celá spousta starších filmů které se např. týkají bojů se sudetskými ordnery v třicátémosmém apod.

 

A pokud je o novou americkou tvorbu jako např. Troja, král Artuš, 300, Alexander Veliký, a pod. tak mohu říci, že jsem byl velmi zklamán, nádherné náměty na zfilmování, ale výsledek naprostý paskvil.

Upraveno uživatelem Rudina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. MASH (film i serial)

2. Zhave vystrely I.

3. Halo-halo (ano, je to serial)

4. Zhave vystrely II.

5. Ceta

 

Nic osobniho, ale nenavidim vazny valecny filmy o hrdinech. Valka neni neco, co by si zaslouzilo byt glorifikovano, at jsou Ti vrazi sebevetsi kladasove.

:war:

Od filmu o valce ocekavam, ze ji bud zesmesni nebo zhnusi (proto Ceta), jinak je to proste jenom propaganda... :sick01:

 

100% souhlas, takove filmy nakonec stejne zneji jako nejaka raklama na valku, a ze to je vlastne desne fajn dobrodruzstvi.... trosku jako kdyz se zacne vzpominat jake to bylo na vojne a jaka byla prca...

Z tohoto duvodu ocenuji opravdu pouze Hlavu 22 - tam je ta valecna magorina vystizena uplne presne!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
100% souhlas, takove filmy nakonec stejne zneji jako nejaka raklama na valku, a ze to je vlastne desne fajn dobrodruzstvi.... trosku jako kdyz se zacne vzpominat jake to bylo na vojne a jaka byla prca...

Z tohoto duvodu ocenuji opravdu pouze Hlavu 22 - tam je ta valecna magorina vystizena uplne presne!!!!

...... světovou válku jsem naštěstí nezažil ........... ale sedět s připosraným zadkem v písku jsem zažil ...... jediné co k tomu můžu říci je to ,že se na to hezky kouká v televizi a pod peřinou ......... a Hlava 22 je dobré čtení jenom kvůli tomu,že je to dobře napsané - jinak námět je sračka jako každá válečná kniha ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jak ted mam na kablu rusky kanal, tak tam v dobe vyroci konce valky bezel jeden valecny film za druhym. Ale i bezne tam obcas probehne nejaky zajimavy film z ruske produkce.

 

Co se tyka valecnych filmu, velmi dobry je vice mene sci-fi postapokalypticky film "Threads". Jestli se vam pozdaval film o III svetove "THE DAY AFTER" (myslim ten z 80 let, ne ten novy blabol), tak threads je presne co nesmite minout. Dokumentarni formou natoceny film, o prubehu a nasledcich atomove valky z pohledu Britanie. Velmi desive!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odklizec: THE DAY AFTER, dalo se to díky trikům (v tehdejší době), snad to ani nebyla moc velká propaganda, ale myslím, že dnes by to už nezaujalo. Viděl jsem a líbilo se mi to.

 

Martinbor: NEBEŠTÍ JEZDCI, joooo! Když to srovnám třeba s Tmavomodrý svět, tak je to o třídu lepší. Už jenom ten konec, všichni šplouchají v jednom člunu, to by nevymyslel ani Kurosava. Tady bych si subjektivně dovolil tvrdit, že film předstihl knižní předlohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odklizec: THE DAY AFTER, dalo se to díky trikům (v tehdejší době), snad to ani nebyla moc velká propaganda, ale myslím, že dnes by to už nezaujalo. Viděl jsem a líbilo se mi to.

Na tom filmu bylo uzasne, ze to jeste pred revoluci vysilali na ruskem kanalu, ktery se tady dal z nejakych zahadnych duvodu nekdy v 87 nebo 88 chytit. A ze to vysilali cele nesestrihane byl dalsi zazrak. Tady v cechach se nedal v kine videt ani Predator nebo nedej boze Rambo :) A tohle mi, prislo jako docela drsna propaganda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odklizec: také jsem to prvně viděl na SSSR kanálu v ČSSR. Ale jak jsem napsal, ten film byl relativně propagandy čistý, tak možná právě proto tam mohl jít. A byla Perestrojka :D

 

Dnes by se měl povinně promítat pašákům, kteří si myslí, že po dobu atomového úderu odejdou do krytu a za měsíc se vypraví domů.

 

Mimo mísu. Tenhle kanál byl vůbec podivuhodnost... Dost objektivní (ve srovnání s naším) bývalo jejich tehdejší zpravodajství a hlavně muzika. Pozdě v noci o víkendech rockové koncerty atd. Vždy relativně kvalitní kapely. "Nejdekadentnější" byli Blondie, ale zase je miluje moje stařena ;) Tak jsem jim dokázal odpustit :D

 

Filipes: jasně, nebudeš zklamán! Žívě si pamatuji, že nahaté vojandy tam fakt vypadaly jako pořádný ženský. Tedy žádné momentální anorektičky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...