Přejít na obsah

BALL Watch Engineer Hydrocarbon Hunley


Leviathan

Doporučené příspěvky

Mně by se i líbily, kdyby nebyly tak vysoký. Rezerva nátahu na potápkách by měla být skoro povinná fičura. Snad bych i to baroko na vteřinovce překousnul. Ale pak se mi sveze zrak na datumovku a je po náladě. Že datumovka mnohdy kurwí design je smutnej fakt, ale hodně lidí ji chce. Někteří razí i heslo No date, no watch :D Ale když už tam datumka je, mělo by to mít úroveň. Tahle pozice není nic moc, ale co mi vadí nejvíc je, když hodinky od určitý cenový úrovně mají okýnko v prostoru mezi indexy 4 a 5 nevycentrovaný. To je jasnej vzkaz výrobce, že na lidi sere natolik, že mu nestojej ani o zadání výroby doladěnýho datovýho věnce. Přitom kolik by to v tom objemu stálo? Co toleruju u Seika, to mi (u jinak vymazlenýho Ballu) fakt vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micey nech ho :) treba za to nemuze. To jeste nevi, ze uz jsme dva s nejhnusnejsima Ballama sveta.

A Tudory - taky nebrat. Hrozny shit :)) :)

Nebud paranoidní. Bavíme se tu o konkrétním modelu a ty Bally jsou hodně ošklivý, to jo :) Upraveno uživatelem Doraemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by se i líbily, kdyby nebyly tak vysoký. Rezerva nátahu na potápkách by měla být skoro povinná fičura. Snad bych i to baroko na vteřinovce překousnul. Ale pak se mi sveze zrak na datumovku a je po náladě. Že datumovka mnohdy kurwí design je smutnej fakt, ale hodně lidí ji chce. Někteří razí i heslo No date, no watch :D Ale když už tam datumka je, mělo by to mít úroveň. Tahle pozice není nic moc, ale co mi vadí nejvíc je, když hodinky od určitý cenový úrovně mají okýnko v prostoru mezi indexy 4 a 5 nevycentrovaný. To je jasnej vzkaz výrobce, že na lidi sere natolik, že mu nestojej ani o zadání výroby doladěnýho datovýho věnce. Přitom kolik by to v tom objemu stálo? Co toleruju u Seika, to mi (u jinak vymazlenýho Ballu) fakt vadí.

Nemyslim si, ze to je nevycentrovani, nebo zamerne srani na sve zakazniky.. to si u Ballu opravdu nemyslim. Podivejte se pozorne, oni to tak proste maji u vsech modelu.

Nize Submarine Warfare rok 2019 v titanu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srani na zakazniky je nadsazka, nevycentrovani to bez diskuzi je - proste to neni idealne na stredu mezi obema indexy. A je to kvuli tomu, ze datovy venec strojku je standardni, urceny pro zobrazovani data na trojce, a ostatni cisla na datovem venci jsou zkratka tam, kde jsou, tak aby vychazelo 31 cisel po obvodu vence na 31 kroku posunu vence. Tj kdyz se rozhodnes mit datumku na pul pate, bud pouzijes standardni datovy venec a mas ji takhle blbe nevystredenou mezi indexy, protoze to tak proste vychazi ( u hodinek do 20k cajk), nebo si nechas udelat u vyrobce strojku extra potisk vence presne pro svou potrebu, tj s lehkym posunem cislic vuci zubum datoveho vence, a pak mas cislo tam kde chces, tj datove okynko muzes mit presne na stredu mezi indexy. To bych ocekaval u seriovych hodinek velkeho vyrobce nad 20k. A kdyz uz se bude delat potisk vence, lze se od konkurence odlisit vlastnim fontem, barvou cislice nebo barvou podkladu tak, aby to ladilo s cifrem jak barevne, tak typem pisma.

 

Ball (a nejen Ball) to nedela a tim alespon pro mne shazuje jinak skvele propracovane hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srani na zakazniky je nadsazka, nevycentrovani to bez diskuzi je - proste to neni idealne na stredu mezi obema indexy. A je to kvuli tomu, ze datovy venec strojku je standardni, urceny pro zobrazovani data na trojce, a ostatni cisla na datovem venci jsou zkratka tam, kde jsou, tak aby vychazelo 31 cisel po obvodu vence na 31 kroku posunu vence. Tj kdyz se rozhodnes mit datumku na pul pate, bud pouzijes standardni datovy venec a mas ji takhle blbe nevystredenou mezi indexy, protoze to tak proste vychazi ( u hodinek do 20k cajk), nebo si nechas udelat u vyrobce strojku extra potisk vence presne pro svou potrebu, tj s lehkym posunem cislic vuci zubum datoveho vence, a pak mas cislo tam kde chces, tj datove okynko muzes mit presne na stredu mezi indexy. To bych ocekaval u seriovych hodinek velkeho vyrobce nad 20k. A kdyz uz se bude delat potisk vence, lze se od konkurence odlisit vlastnim fontem, barvou cislice nebo barvou podkladu tak, aby to ladilo s cifrem jak barevne, tak typem pisma.

Ball (a nejen Ball) to nedela a tim alespon pro mne shazuje jinak skvele propracovane hodinky.

Může být, tvé vysvětlení zní logicky. Ale přesto si pořád nerozumíme. Směřoval jsem někam jinam. U těchto hodinek, u této firmy je třeba si vážit úplně jiných hodnot. A stále si musíme uvědomit, .. že daleko věhlasnější firmy, jako například Rolex nebo Omega / A to si ji nechci brát do huby, protože ji miluju/ technických fíčur a dokonalosti Ballu nedosahuji. Byla to právě zmíněná firma, která určila specifikaci přesnosti, která přišla s anti magnetismem, která chrání mechanický strojek proti otřesům. A na tomto si zakládá, na tom - že klasickou ETU opravdu zdokonalí. Nejen, že ze sebe dělám něco co neumím a hlavně nejsem.. a teďnehovořím o Rolexu nebo Omeze, než se toho někdo chytne.

Nejen přidám rotor s vlastním logem a je hotovo.. Sami uživatelé, tady hovoří o přesnosti Ballu.

 

Potom kresba číselníku, fond, barva u datového věnce a spol jsou poslední věci které mi vadí, a rád je odpustím. A nějaký milimetr více u pětky?

A Ball se tím ani netají, sám hlásá že design je na úkor techniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jak mam Ball rad, tak presnosti u ETA strojku dosahuje tak, jako vsichni ostatni - nakoupi nejvyssi verzi strojku s certifikatem. Bezny Bally (jako tyhle) jdou uplne stejne blbe ci dobre, jako cokoli jinyho. A Omega ci Rolex jsou technologicky svetelny roky dopredu, psat ze nedosahujou dokonalosti Ballu bylo asi mysleno jako vtip:)

Ball je zajimava znacka s par dobrejma napadama, ale fakt z toho netreba delat nejakou modlu.. za doporuceny ceny kolem kila uz podle me nedava Ball smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Ball se tím ani netají, sám hlásá že design je na úkor techniky.

V pohodě, evidentně jsi ideálni zákaznik pro Ball a já asi ne. Myslim, že ta pravá výzva je snažit se skloubit co nejlépe formu i funkci, aniž by bylo nutno jedno či druhé šidit, zejména v situaci, kdy to bez problémů skloubit jde. Kdybych Ball neměl rád a jeho hodinky, provedení a technická řesení se mi nelibily, tak bych vlákno přesel mlčky a vůbec bych tu s datumkou neprudil :)

 

Mě třeba hodně berou Deepquesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bally jsou mý oblíbený už i z toho důvodu, že jich tu tolik není, ale to datum ´´šejdrem´´ by mě trošku vadilo neb jsem povahou detailista :-D a proto dávám přednost datu na trojce...tak jako to má třeba zmíněný DeepQuest ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych bral adorace Ball s rezervou. Rozhodně bych takovou technologickou výlučnost -i kdybych v ni věřil -nestavěl nad nějaký - z mého pohledu-estetický nedostatek určitého modelu. Mám za to, že to je přece hlavní kriterium pro investici nemalé sumy, pro většinu lidí nepochopitelné sumy do hodinek - že se mi prostě líbí. Že jsem ochoten za to zaplatit, že si je chci dát na ruku a něco tím o sobě a svém vkusu, životním stylu, chtě nechtě říct. (Sociální status ponechme teď stranou).

Ball umí vyrobit krásný hodinky za dobrou cenu. Některý modely mě oslovují, některý míň. Mně se na té značce líbí určitá neokoukanost až okrajovost - tím pádem cena už ze své podstaty nemůže být nesmyslně vysoká. Spíš naopak. Kilo bych za ně taky teda nedal. Ale já bych to kilo asi nedal za žádný hodinky. Zatím nevidím důvod :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, verze ceramic. Ty v titanu maji tri ruzny barvy. Cena se da od 58999.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno mi byl čert dlužnej, už zase prolejzám všechny Ball divery... i ta datumka mi přestává vadit :) jsou to vážně skvělý tooly, co neudělají ostudu ani v konkurenci známějších značek.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Tyhle hodinky jsou prostě dokonalé i se všemi svými "nedokonalostmi", které jim náramně sluší.

Načančané RR na sekundovce. Detail, který byl podmínkou, když jsem se rozhlížel po svých prvních BALL. Stejně jako bych se neobešel bez chráněné a tím taky trochu větší korunky. Hodinky nosím na ruce už skoro 20 dní a ještě ani jednou jsem se nedostal do situace, že by ta korunka vadila nebo tlačila do hřbetu ruky.

Brzda rotoru je zajímavě zpracovaný detail jak z venku tak zevnitř. Je to gumová destička, která se jednoduchým pootočením dynka hodinek přitlačí rovnoměrně na rotor a ten se přestane hýbat. Od této chvíle při plném nátahu zbývá hodinkám 47 hodin chodu do úplného zastavení.

IMG_20240316_194419_4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chodíš aj do vlákna "Pochlubte se novými přírůstky"? Tam som sa už skôr pýtal práve na ten systém uzamykania rotoru, ako ľahko, alebo ťažko sa točí dýnkom... aaaa ty si tu v Ball sekcii🙂. Veľmi pekný model a som rád, že vidím fotku s pootočenou lunetou, že sa používa. Ja som si takto označoval, kedy ísť domov (šípka), počet pív do toho ani nerátam.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...