Přejít na obsah

Hamilton Interstellar Movie


Kid_A

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 78
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Oživím tohle vlákno - kolik je tu lidí, co mají "Murph" Khaki Field Hamiltony? Máte je v pruhované krabičce? Jaké s nimi máte zkušenosti? Já ty hodinky objevil náhodou nedávno a netuším proč, ale docela mne pohltily a protože mám v poslední době stále raději design prastarých jednoduchých pilotek s katedrálovými ručičkami, uvažuji o nich. Ale zeptám se, možná jsem to zde jen přehlédl - na vteřinovce je morseovkou napsáno "Eureka". Film jsem viděl 1,5x a tak jsem se zaměřil na celkové pochopení, že si nevybavuji, jestli se tam vůbec tohle slovo objevilo. Mohou mi to prosím místní znalci vysvětlit? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Na můj poslední příspěvek nikdo nereagoval, tak uvidíme jak na tenhle:-). Z různých zdrojů jsem se dočetl, že dnešní hodinky "Murph" vznikly původně jen pro potřeby filmu natočeného v roce 2014, neměly se ani dostat do běžného prodeje a je vlastně otázka, zda byly vůbec funkční, protože vteřinovou ručičku, která sebou ve filmu cukala v morseově kódu, prý poháněl motor. Filmové hodinky také na vteřinovce neměly nápis "Eureka". Nicméně, už nevím kde, jsem zaznamenal, že filmové hodinky vycházely z nějakých dřívějších, které Hamilton vyráběl, možná jen ciferníkem a ručičkami, pouzdro bylo nejspíš být jiné. Mám v tom trochu zmatek a tak se ptám - z jakých hodinek vycházely, popř. jakými hodinkami byly aspoň částečně inspirovány ty filmové a kdy se ty původní hodinky vyráběly? Díky.

RJisRn0M1eV5D-CIJh1YOydeeVl5kti99dvtismYdjg64dIzyrxVpFINmpyxt__wyGthU0rnkCRRiG06mr3-MPmU8qL83oZXKSGOEHUAIgRdWYB0OtCgfc77oThe7pXul5pX3-YGR.jpg

7860544015a134097790a4.jpg

291A0178.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 2. 2021 v 9:30, Ivan Lelák napsal:

Oživím tohle vlákno - kolik je tu lidí, co mají "Murph" Khaki Field Hamiltony? Máte je v pruhované krabičce? Jaké s nimi máte zkušenosti? Já ty hodinky objevil náhodou nedávno a netuším proč, ale docela mne pohltily a protože mám v poslední době stále raději design prastarých jednoduchých pilotek s katedrálovými ručičkami, uvažuji o nich. Ale zeptám se, možná jsem to zde jen přehlédl - na vteřinovce je morseovkou napsáno "Eureka". Film jsem viděl 1,5x a tak jsem se zaměřil na celkové pochopení, že si nevybavuji, jestli se tam vůbec tohle slovo objevilo. Mohou mi to prosím místní znalci vysvětlit? Děkuji.

Možná jsi měl film dokoukat 2x. Je to až ke konci, když Murph hází listy s výpočty přes zábradlí ochozu, volá "Eureka! Je to tradice. Eureka!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, LuBart napsal:

Možná jsi měl film dokoukat 2x. Je to až ke konci, když Murph hází listy s výpočty přes zábradlí ochozu, volá "Eureka! Je to tradice. Eureka!"

Jo, to už jsem zjistil při třetím koukání ale zapomněl jsem, že jsem se tu na to ptal. Díky:-). Nicméně by mne zajímalo to na co jsem se ptal dnes - jaké hodinky z produkce Hamiltonu byly inspirací pro ty filmové.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Jo, to už jsem zjistil při třetím koukání ale zapomněl jsem, že jsem se tu na to ptal. Díky:-). Nicméně by mne zajímalo to na co jsem se ptal dnes - jaké hodinky z produkce Hamiltonu byly inspirací pro ty filmové.. 

Co tady? https://watchesbysjx.com/2020/02/hamilton-khaki-field-murph.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Tak je mám už taky. Postupně připravím nějaké povídání.. V každém případě jsou to - na to, že Hamilton je zařazen spíš do nižších pater koncernu Swatch - krásné hodinky. Jen se zeptám, možná mi to uniklo, je safírové sklo opatřeno antireflexem? Já jsem zvyklý na antireflex Fortis a proti němu vypadá skoro vše ostatní jako by antireflex nemělo, tady si nejsem jistý, spíš mi přijde že žádný není.. Díky. 

IMG_20210324_202055~01.jpg

IMG_20210325_082452~01~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Peta-Biker napsal:

 fortis má oboustranný antireflex, tohle ne.

Díky. To chápu, s oboustranným AR se to nedá srovnávat, ale mám i hodinky s pouze vnitřním AR. Tady mi přijde že AR není vůbec a nebo nějaký jiný než u mých ostatních. Na stránkách výrobce o AR u těchto hodinek nepíšou nic. Tak by mne zajímalo zda vůbec a když tak jaký...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...