Přejít na obsah

DA38


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 213
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to nato zaujimave, asi skusim... snazim sa uz par dni objednat sive z timefactors ale stale maju zatvorene. Pride mi ale par nylonov a canvasov od polskeho gerlachu, klasicke dvojdielne remene, NATO neviem si bude pre mna, ale za tie peniaze skusim. Mam sice asi 4 doma, ale vsetko 22-24mm a moc som ich nenosil, nikdy nie dlhodobo tak nemam moc skusenosti s tym....

 

daj neskor report ako si s presnostou... ja som od nova na cca +3 sec, cize cca 1sekunda do plusu za tyzden!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este pochvala za ozaj dobre fotky.... s Aldom to obaja viete!

A velkostne su ti akurat... ja by som zvladol aj 42-44mm, ale tebe sedia idealne, mozno este max 42. Cize, po modeloch ako DK10 sa ani nepozeraj :-)

Ale vlastne dnes je to uz jedno, mnohi nosia aj 48-50mm hodinky a maju tensie ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Nato strap vypada skvele, opravdu to vypada, ze je to shodne s originalem. Ani jsem netusil, ze nemci tohle delaji. Taky tomu odpovida cena. Asi ho poridim. Bud zeleny, nebo sedy. Vypada kvalitne. Zajimalo by me porovnani s jinyma nato.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhá fotka je parádní a přesně jak se tu píše - pro neznalé naprosto neutrální hodinky, kterých si nikdo ani nevšimne. Svoji skromnou veliksotí nijak nekřičí do okolí a jen ty sám víš (+ chronomagorstvo :)), že to nejsou jen tak obyč. hodinky.

 

Vdaka, pani, mne sa ta modra kombinacia paci nazivo skutocne viac nez z fotiek... 

zobral som verziu s AR, vyborne to vyzera. aj ked v 100% cistote to sklicko nie je mozne udrzat, no okrem detailneho fotenia to ani nemam za potreby...

S dovolenim si prepoziciam na chvilu toto vlakno, kym si zalozim chubirnu (musim este trocha vytriezviet :) )

 

Na handre je to vyborna pohodlna kombinacia. Tu dal o sebe pekne vediet aj AR :)

attachicon.gifIMG_7271.jpg

 

Cifernik prehladny, na mrknutie oka citatelny... myslim ze velmi fotogenicky, to este bude zabava...

attachicon.gifIMG_7272.jpg

Upraveno uživatelem Radik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrcan: co sa tyka presnosti, samozrejme ze ma to zaujima. Nastavoval som ich rano o pol 11, ked som ich rozbalil. doteaz +1. ale chce to podrobnejsie dlhodobe sledovanie. zatial som s tym spokojny.

Tie dvojdielne canvasy a nylony ma velmi zaujimaju. Budem rad ked sa podelis so skusenostami, sice mam teraz NATO dost, ale remene mam rad a rad ich aj striedam. Ten origo je tiez velmi dobry, necham si ho na zimu alebo reprezentativnejsie prilezitosti.

Co sa tyka velkosti hodiniek, momentale som pochudol a cez zapastie mam uz len okolo 17cm obvod, tvar lovecka salama. 40mm je pre mna naprosty ideal na pohodlne nosenie. Steiny 44 su mi uz teraz kusok vacsie ako znesiem...

Inak tie placky na tenkych rukach co obcas vidim okolo ma vzdy dokazu rozosmiat :)

 

Fotky sa snazim a budem snazit robit najlepsie ako viem. Alda je ale fakt macher, chodim mu do vlakna pravidelne uz dlhsi cas a vzdy sa pokocham...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhá fotka je parádní a přesně jak se tu píše - pro neznalé naprosto neutrální hodinky, kterých si nikdo ani nevšimne. Svoji skromnou veliksotí nijak nekřičí do okolí a jen ty sám víš (+ chronomagorstvo :)), že to nejsou jen tak obyč. hodinky.

 

Presne. A prave o to ide, aby sme my boli spokojni. Nezaujem okolia vnimam ako pozitivum. Inak mas paradne fotky v galerii, a riadne vela. Vsetky som si niekolkokrat presiel. Pacia sa mi aj tie DA34 co mate s Bedjassonom, no nakoniec som sa rozhodol pre modru, viac mi sadne asi k mojej miernejsej povahe...

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nato strap vypada skvele, opravdu to vypada, ze je to shodne s originalem. Ani jsem netusil, ze nemci tohle delaji. Taky tomu odpovida cena. Asi ho poridim. Bud zeleny, nebo sedy. Vypada kvalitne. Zajimalo by me porovnani s jinyma nato.

 

 

Cena tech Nato je sice vysoka, ale ta sleva 30% za 4ks uz vypada slibne. Muzeme udelat hromadny nakup...ja bych sedy a olivu asi vzal.

 

S tymi zelenymi sekundovkami mate sirsi vyber farieb:)

Inak mam aj ciernu verziu, je o poznanie tvrdsia ako siva. Zaujimave....

Olivovy mi len presiel rukami a ten je taky prijemne makky a ohybny ako ten sivy co mam teraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi.

Jasne, na fotkach si ju spravim aku chcem, to vieme. Na prvy pohlad sklamanie. Mam Steinhart, Seiko, svietia ako batrerky. Damasko poskromnejsie. Co ma zaujimalo, je porovnanie. 

Fotil som rovnakou expoziciou v rovnakom case, asi minutu po nasvieteni priamym slnecnym svetlom. Vlavo DA38, vpravo Steinhart 44.

 

post-27820-0-95024800-1431074038_thumb.jpgpost-27820-0-47544100-1431074044_thumb.jpg

 

Premyslal som nad tym, ako je mozne ze hodinky za liter svietia tak "biedne". Odpoved mi dala dnesna noc. Vzhladom na nepokojny spanok co mam v poslednej dobe som to dal aj bez budika, pozrel som sa rano o pol 5 na Damaska a vedel som kolko je hodin. Hned. Takze ta lumi je tam na to, na co ma byt. Hodinky sa daju precitat aj nadranom. Je jasne, ze keby to bola pre Damasko priorita, pouziju hruby viacnasobny nater s svietivost dosiahnu omnoho vyssiu. Dolezite este je, ze Damaska maju zo vsetkych mojich hodiniek najvacsiu plochu ruciciek pokrytu lumi naterom. To ich robi tak dobre citatelnymi. Indexy sice svietia slabucko, ale stale su jasne identifikovatelne.

Vyrobca teda dosiahol citatelnost po celu noc bez toho, aby som mal pri zaspavani pod paplonom atomovu elektraren.

post-27820-0-34840400-1431074048_thumb.jpg

 

Ono ta svietivost je aj tak relativny pojem. Mam potapky SKX013, svietia nepomerne silnejsie, ale len par minut po silnom nasvieteni. Potom sa svietivost ustali na priblizne konstantnej urovni, ktora je plus minus to iste co C1. Navyse mala plocha nateru na minutovke a prerusenie sipkou na konci ten citatelnosti nad ranom ozaj nepridali...

(foto je starsia, zmensena na rovnaku velkost ako ostatne. v skutocnosti su rucicky SKX o poznanie mensie ako ma Damasko a ta luminovana plocha v nich je este mensia)

post-27820-0-63434500-1431074967_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Ja to rikam porad, ze sviti :) Co jsem tak cetl ruzne po forech, kritizovano bylo, ze nejsou cislice potazene lumi vrstvou. Ja rikam, jeste ze tak. Cislice maji kvalitni potisk a prave diky absenci luminiscence, je odecet casu v noci perfektni. Velke rucky, ktere jsou od sebe jasne rozeznatelne, plus tojuhelnik na dvanactce a je jasno. Za sera, mlze apod. zase vladne v mem pripade zlutozelena rucka. At si rika kdo chce co chce, kdyz jsem to porovnaval se SAR, nebo MM300, k ranu byl nejlepsi odecet casu na DA36 prave diky jednoduche kombinaci dvou rucek a trojuhelniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suhlasim s vami bezvyhradne :-) Tiez mam toho viac co svieti ozaj bezkonkurencne (objektivne), ale DA38 lumi uplne staci a v mnohych vlastnostiach, tak ako pisete, dokonca predci inych (prehladnost, plocha ruciek atd). Tiez som rad, ze cisla nie su s lumi, to by bol bordel ako napr. na lumtec, kde je citatelnost doslova zla, pretoze ked je nahodou minutova rucka na jednom z vyraznych 3 6 9 alebo 12 indexe, splyva s indexom a nebadat ju hned - navyse je natreta lumi ina od polky cca. To je ironia, pretoze zrovna lumtec ma niekolko desiatok vrstiev lumi... co z toho, ked je na cifry v tme len svietiaci bordel. Mal som nedavno sto chuti napisat teply mail do lumtecu za takuto fasa ergonomiu

 

Inak pozor, ono tych vrstiev je tam ozaj viac, resp. je velmi hruba, ono na to ze je to C1 tak svieti ozaj dobre a dlho...

 

Cize s lumi som ozaj spokojny, bodka. Ak by som bol moc detailista povedal by som, ze lumi stvorcekove indexy by mohli byt vacsie, pripadne ten na 6 alebo aj 3-6-9 dvojnasobne vacsie resp. dlhsie. Ale som spokojny ako to je (na rozdiel od lumtec, ktory vyslovene v noci takmer neprecitam a je to jeho velke minus).

 

 

pripajam obrazok lumtecu, je to sice efektne, ale v niektorych poziciach minutovej rucky splynie s indexom 3 6 a 9. Aby ste rozumeli o com tu pisem...

post-13937-0-92000700-1431084845.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozeram ze v Lum-tecu sa tolko nahanaju za svietivostou, ze nemysleli na zakladnu vec a tou je prehladnost.

V Barbingu zjavne moznost svietit si hodinkami o polnoci cestou z hajzla do kupelne za prioritu nepovazuju...

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem si dnes udelal velkou radost.

post-30673-0-08573800-1432816309_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dva rychlocvaky + ta druha, zadna dira .:)

post-30673-0-82852700-1432816558_thumb.jpg

post-30673-0-51214300-1432816652_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný

ten tah si nějak upravoval, nebo sedí tak jak přišel?

Byl moc velky, takze mi ho upravili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...